אישה במטוס, יושבת בכסא ליד החלון (צילום: tulcarion, Istock)
הישראלים מזמינים את הכרטיס שבוע מראש | צילום: tulcarion, Istock

אם אתם ספונטניים, נקיים ממחויבויות או פשוט להוטים אחר מציאת הטיסה הזולה ביותר בשוק - יכול להיות שמצאנו את הפתרון המושלם עבורכם.

מחפשים טיסה זולה? היכנסו ל-smartair

אפליקציה חדשה, בשם Hulyo, שמוצעת להורדה כרגע רק באפסטור, ללא תשלום, מאפשרת לכם לקבל מדי יום, החל מהשעה 22:00 בלילה ועד 10.00 בבוקר הצעות לטיסות במחירים של עד 199 אירו.

החור השחור של הטיסות

גיורא מנדל, מנהל המכירות של חברת התיירות "מונא טורס", הבין אחרי שנים של עבודה בתחום התיירות, שקיים חור שחור בהזמנת טיסות - 12 השעות האחרונות לפני הטיסה, בעצם מן הרגע בו נסגרים המוקדים של סוכנויות הנסיעות בארץ ב-22:00 ועד למועד הטיסה. בזמן הזה, נשארים לא פעם מקומות על המטוס שאם לא ימכרו אותם, הם יישארו ריקים. בדיוק את זה מנדל בחר לנצל ופיתח יחד עם שותפו את האפליקציה החדשה.  

"כרגע יש לנו הסכם עם שלושה ספקים המתעסקים בטיסות צ'ארטר, ובהמשך נרחיב את הפעילות עם עוד ספקים לטיסות נוספות. האפליקציה נפתחת רק אחרי השעה 22:00 ומציגה את כל המקומות הפנויים בטיסות. על ידי הגדרה פשוטה, ניתן לבחור אילו טיסות מעניינות אתכם ובאיזה מחיר ותוכלו לקבל גם התרעת 'פוש' בטלפון. ברגע שאתם בוחרים טיסה, יש לכם שש דקות לסיים את התהליך והכרטיסים יחכו, בשלב הזה, בדלפקי הספקיות בשדה התעופה. בהמשך גם יישלח הכרטיס במייל", מסביר מנדל.

חוליו אפליקציה
טיסות במחירים של 99-199 יורו

האפליקציה עלתה לאוויר רק שלשום וכעת נמצאת בשלב הפיילוט. זה לא מנע מיותר מ-2,000 גולשים כבר להוריד אותה. אמש פורסמו הטיסות הראשונות, במחירים אטרקטיביים במיוחד. לדוגמא, מקום אחד בטיסה לברצלונה ב-149 אירו, חמישה מקומות פנויים בטיסה לרודוס עד יום ראשון ב-99 אירו, תשעה מקומות לכרתים, לסופשבוע ב-119 אירו. שלושה נוסעים כבר ניצלו את הדיל המשתלם והבוקר טס זוג לרודוס ועוד נוסע טס לברלין. 

הישראלים הכי ספונטניים

לפי סקרים שנעשו לפני פיתוח האפליקציה, עולה שלפחות חמישה אחוזים מהישראלים אמרו שישתמשו באפליקציה הזאת בוודאות. בעיקר מדובר בסטודנטים, עצמאים והורים לילדים שכבר יצאו מהבית. אם באירופה ובארה"ב אנשים מתכננים את הטיסות שלהם חודש ויותר מראש, בישראל מסתבר שבדרך כלל מזמינים את הכרטיס שבוע מראש.

אגב, אם הפיילוט יצליח, מתכננים מפתחי האפליקציה "חוליו" להרחיב את האופציה לדילים ספונטניים, לחבילות טיסה עם מלונות, מלונות בארץ, צימרים וגם הצגות והופעות.

>> 10 מקומות מושלמים לחג האהבה
>> בגלל האולימפיאדה: לונדון הפכה לעיר רפאים

מחפשים טיסה זולה? היכנסו ל-smartair