החל מהיום: תאילנד פותחת את השערים שלה לתיירים אחרי תקופה ארוכה שבה היתה סגורה בגלל נגיף הקורונה. לא מעט דובר על התוכנית השאפתנית של הממשל בתאילנד - "ארגז החול של פוקט" (Phuket Sandbox) שמטרתה לאפשר למדינה שנסמכת על תיירות להתחיל ולהניע את המשק אחרי כל כך הרבה זמן. כזכור, תאילנד היתה מהמדינות הראשונות בארץ שמי שחזר ממנה נאלץ להיכנס לשבועיים בבידוד, כבר באפריל 2020.

>>אלה הדברים שאסור לפספס בפוקט

בתוך כך, אתמול בלילה (22:45) המריאה הטיסה הישירה הראשונה מישראל לפוקט, מאז נסגרו גבולות המדינה. כ-150 ישראלים היו על טיסת אל על, שצפויה לנחות היום, אחרי כ-11 שעות טיסה באי. מהתבוננות בלוח הטיסות של נתב"ג ניתן לראות צפויות לפעול כ-3 טיסות שבועיות, כשכרגע מופיעות טיסות רק שבועיים קדימה.מה צריך לעשות כדי לטוס לתאילנד?

על פי תכנית "ארגז החול של פוקט" שיזמו בתאילנד, נכון לעכשיו התיירים המגיעים למדינה יהיו חייבים לנחות בטיסה ישירה לאי פוקט, בו צריך להישאר שבועיים לפחות, ורק לאחר מכן ניתן יהיה לצאת לטייל בשאר המדינה. זה מה שצריך לעשות כדי לנחות בפוקט:להיות מחוסנים נגד הקורונה לפחות 14 יום לפני הטיסה.

 1. ילדים מתחת לגיל 18 שאינם מחוסנים חייבים להגיע עם ההורים.
 2. להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 72 שעות לפני הטיסה.
 3. למלא הצהרת יציאה מישראל (דרישה של ישראל).
 4. לעשות ביטוח נסיעות שמכסה עד 100 אלף ש"ח של אישפוז במקרה שחולים בקורונה.
 5. למלא אישור כניסה לתאילנד - COE.
 6. למלא הצהרת בריאות של תאילנד.
 7. לאחר הנחיתה לעשות עוד בדיקת קורונה, ועוד שתי בדיקות במהלך 14 הימים שלכם במדינה, על מנת לקבל אישור לצאת מהאי.
 8. להוריד אפליקצייה בשם תאילנד פלוס לצורך מעקב ועידכונים.
 9. לישון במלונות מורשים שקיבלו אישור לכך. ניתן לעבור בין שלושה מלונות במהלך ה-14 יום. 7 הימים הראשונים חייבים להיות באותו המלון, וב-7 הימים הבאים מותר לעבור שני מלונות.
 10. לאחר 7 ימים בפוקט (ובכפןף לבדיקתקורונה שלילית) ניתן לצאת ולטייל בשאר המדינה.
 11. 72 שעות לפני הטיסה בחזרה לארץ לעשות בדיקת קורונה (דרישה של ישראל).

 

 

 

התחלואה בתאילנד עולה 

כפי שניתן לראות, הדרישות לחופשה בתאילנד כרגע הן לא מאוד פשוטות, אך הממשל המקומי מקווה שזה רק התחלת התהליך בדרך לפתוח את המדינה לתיירים. בתוך כך, אם הפיילוט של "ארגז החול של פוקט" יצליח, במדינה צפויים לפתוח איים נוספים כמו קוסמוי וקופנגן, וניתן יהיה להגיע אליהם, כתחנה ראשונה, על פי אותם הכללים.

בממשלה טוענים שבכל העת נאשים מאמצים לחסן את כל תושבי המדינה, ושנכון לעכשיו כ-70 אחוז מתושבי פוקט כבר קיבלו חיסון. יחד עם זאת, בזמן האחרון בתאילנד ישנה עלייה בתחלואה. בשבוע האחרון ממוצע הנדבקים עומד על כ-4,000 ביום, מהגבוהים שהיו במדינת האיים מאז פרץ נגיף הקורונה לחיינו. 

ישראלי המתגורר בתאילנד מציין: "בלי חיי לילה בפוקט אין הרבה מה לעשות באי הזה. במיוחד לאור העובדה שישראליים לא יוכלו לצאת מפוקט לשום יעד אחר. לדעתי הישראלים עושים טעות שהם ממהרים להגיע לכאן ואני הייתי מחכה עוד כמה חודשים.

"להערכתי, אם קצב ההדבקה ימשיך לעלות הממשלה פה עלולה להכריז על סגר מוחלט. כבר עכשיו יש הגבלות שנוספו בימים האחרונים והמצב לא הכי טוב מבחינת התפשטות נגיף הקורונה במדינה."