כל דבר שיש בדובאי הוא הכי מוגזם שיש. כך, לצד הקניון הכי גדול בעולם, פארק המים הכי גדול, הבניין הכי גבוה ועוד לא מעט שיאים, תוכלו למצוא בדובאי את המלון היחיד בעולם שמדורג בשבעה כוכבים - בורג' אל ערב (Burj al Arab).

>> רוצים לטוס לדובאי, זה כל מה שצריך לדעת

המלון ממוקם על אי מלאכותי פרטי וכל חדר בו, גם הפשוט ביותר, הוא שתי קומות והמחירים הבסיסיים בו מתחילים ב-2,000 דולר. במלון יש בדך הכל 202 חדרים ב-56 קומות (בעבר היה המלון היה הגבוה בעולם). תוכלו למצוא בו 9 מסעדות, חוף פרטי, בר עם נוף מרהיב ועוד. 

בורג' אל-ערב (צילום: Romrodphoto, shutterstock)
צילום: Romrodphoto, shutterstock

מאז נפתח ב-1999, המלון תמיד משך אליו לא מעט סקרנים, אך במקום תמיד הקפידו לא לאפשר כניסה למי שלא ישן או הגיע לסעוד באחת המסעדות שבו, על מנת לתת הרגשה נוחה ככל האפשר לאורחים ששילמו ממיטב כספם. מסביב לשביל הגישה הציבו מחסום ומספר רב של שומרים שתפקידם לוודא שמי שנכנסים למתחם, הם מי שישנים בו. 

כעת, החליטו במקום לשנות נהלים ויאפשרו כניסה גם למי שלא מתארח ללילה, אך התענוג הזה, הכולל סיור באזורים הציבוריים והצצה לאחת הסוויטות, יעלה 399 דירהאם לאדם (350 שקל) והוא מטפס אם רוצים להוסיף אטרקציות (לשתות שמפניה) או הצצה למקומות נוספים (טרקלין ה-VIP). הסיור המאורגן יוצא מדי 15 דקות מחוף ג'ומיירה (Jumeirah) הסמוך.

Dubai-20 (צילום: מאי ויגאל רוזנטל)
צילום: מאי ויגאל רוזנטל
Dubai-21 (צילום: מאי ויגאל רוזנטל)
צילום: מאי ויגאל רוזנטל
מלון בורג' אל ערב חדר שינה (צילום: האתר הרשמי)
מלון בורג' אל ערב חדר שינה | צילום: האתר הרשמי

"אנו שמחים להודיע ​​על פתיחתו של "פנים בורג' אל ערב", אמר המנהל הכללי של המלון, ארמנו זניני (Ermanno Zanini). "זו ההזדמנות המושלמת לתת לתושבים ולמבקרים את האפשרות לחוות את נפלאות המקום ממקור ראשון.  בסיור יסופר לא רק על הבניין, אלא גם על האנשים שמאחוריו. אנו גאים להעביר את החוויה יוצאת הדופן הזו לעולם".