על רקע הדיווחים על כך שמדינות האיחוד האירופי בוחנות את האפשרות לפתוח את הגבולות לתיירים מחוסנים מכל העולם, מסתבר שלא כולן מיישרות קו עם האופטימיות על כך שמצב התחלואה ירד בקרוב.

כך, בגרמניה הודיעו לאחרונה שפסטיבל אוקטוברפסט (Oktoberfest) המפורסם, שנמשך מאמצע ספטמבר עד תחילת אוקטובר, לא יתקיים גם השנה, זו השנה השנייה ברציפות. "זו לא הייתה החלטה קלה, אבל צריך לקבל כבר עכשיו ועשיתי זאת," אמר ראש עיריית מינכן, דיטר רייטר, והוסיף שהבריאות והבטיחות של האנשים קודמים כרגע לכל. 

לפסטיבל, הנערך במינכן, נמשך 16 ימים ומגיעים אליו מיליוני מבקרים, שבאים לשתות בירה בווארית, לאכול אוכל מקומי, לראות הופעות וליהנות משלל אטרקציות בוואריות. גם ישראלים רבים היו מגיעים אליו בשנים בו היה מתקיים. 

אוקטוברפסט (צילום: Alexandra Beier, GettyImages IL)
הפסטיבל היה אהוב גם על ישראלים רבים. אוקטוברפסט | צילום: Alexandra Beier, GettyImages IL

בשבוע האחרון היו בגרמניה כ-18 אלף חולים ביום ובמדינה לא רואים עדיין ירידה משביעת רצון. על פי גורמים במדינה, לא הייתה שום אפשרות אחרת, אלא לבטל. נשיא בוואריה, ד"ר מרקוס סודר, ציין שמצב התחלואה שאינו ודאי והרצון לשמור על שמו הטוב של הפסטיבל הם אלה שגרמו לביטול.

כמו כן, הסיבה שביטלו אותו כל כך הרבה זמן מראש (ארבעה חודשים) ולא חיכו עוד קצת, נובעת מרצון לשמור על בעלי העסקים והמבלים מבחינה כלכלית, שלא יחלו להתכונן או להשקיע באירוע שסביר שיבוטל בסופו של דבר.