מקום לאופטימיות: נשיא צרפת אמנועל מקרון הודיע בסוף השבוע האחרון שגבולות המדינה ייפתחו לתיירים מחוסנים מכל העולם בעוד כחודש (9.6). בראיון לעיתונאים זרים, הנשיא מקרון ציין שתכנית החזרה לשגרה תתבצע בארבעה שלבים הדרגתיים והמטרה המרכזית שלה היא להחזיר את כלכלת המדינה למסלולה. 

בשלב מוקדם יותר, החל מה-19 במאי בתי הקפה, מוזיאונים, בתי קולנוע, תיאטראות ועוד יחלו להיפתח והסגר הכללי במדינה יצומצם ללילה בלבד ויחל מהשעה 21:00. נכון להיום, מרבית החנויות הלא חיוניות סגורות, בתוכן בתי הקפה והתרבות.

כמות החולים החדשים בצרפת עדיין מאוד גבוהה ועומדת על ממוצע של 24 אלף בשבוע האחרון. יחד עם זאת, המספרים ממשיכים לרדת בצורה עקבית וכמות המתחסנים במדינה עולה. רק בתחילת חודש אפריל, כמות הנדבקים עמדה על כ-40 אלף ביום. בנוסף, כרגע בצרפת חיסנו כ-22 אחוזים מהתושבים כש-9 אחוזים חוסנו גם במנה השנייה והשאיפה היא שקצב החיסונים יגדל.

נכון להיום, מחוסנים מהאיחוד האירופי יכולים להיכנס לצרפת, לאחר שהציגו תוצאת בדיקה שלילית של 72 שעות לפני ההגעה. יחד עם זאת, ישנן מספר מדינות מחוץ לאיחוד, כמו ישראל, ניו זילנד, יפן וסינגפור שיכולות להיכנס גם כן, אך תחת תנאים מגבילים יותר. כך למשל, על פי אתר Tripguard, ישראלים (בעלי דרכון ישראלי) יכולים להיכנס למדינה, אך חייבים בבידוד של שבעה ימים. 

בנוסף לצרפת, מגזין FORBES מדווח שגם בספר הודיעו לאחרונה שייפתחו את הגבולות לתיירים מחוסנים בחודש יוני אך לא נקטו בתאריך ספציפי. ממוצע החולים בספרד בשבוע האחרון עומד על 10 אלף.