מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה ביום שישי אזהרת מסע עולמית שבה היא מתריעה בפני אזרחיה על "פוטנציאל מוגבר לאלימות של ארגוני טרור". לפי גורמים בממשל, ההתרעה קשורה להודעה נוספת של ה-FBI והמשרד לביטחון פנים לפיה ארגוני טרור זרים עשויים לנצל "אירועים ומקומות הקשורים לקהילת הלהט"ב", כולל במהלך חודש הגאווה שמתחיל בחודש יוני.

האזהרה המליצה לאמריקנים להיות מודעים לסביבתם "במקומות בהם פוקדים תיירים, כולל חגיגות גאווה ומקומות אותם פוקדים אנשי קהילה הלהט"ב". מחלקת המדינה גם המליצה לנוסעים להירשם לתוכנית ההרשמה של מטיילים חכמים (STEP), אשר מעבירה עדכונים ויכולה לסייע באיתור משתמשים במקרה חירום.

מצעד גאווה לונדון (צילום: Loredana Sangiuliano, shutterstock)
אזהרת מסע לתיירים ובמיוחד באירועי הגאווה | צילום: Loredana Sangiuliano, shutterstock

ההתרעה היא חידוש של אזהרת מסע המורה לאמריקנים לנקוט במשנה זהירות מחשש להתקפות אפשריות של קבוצות קיצוניות אלימות בזמן שהם נמצאים מעבר לים. עם זאת, ההתראה האחרונה, שפורסמה באוקטובר עם תחילת המלחמה בישראל, לא הזכירה את האיומים המוגברים על קהילת הלהט"ב.

על פי הדיווח, האזהרה מגיעה כעת בתגובה לאיומים שהשמיעו קבוצות טרור בראשן דאעש נגד תיירים ברחבי העולם, כולל באירועים המוניים בערים גדולות באירופה. אירועי הגאווה שאמורים להתרחש בחלקים שונים ברחבי אירופה, הם מגנט עבור אותן קבוצות טרור ועלולות למשוך אליהן גם מפגעים בודדים, כך לפי הדיווחים. חשוב לציין כי המל"ל פרסם אזהרות מסע לישראלים לעשרות מדינות ברחבי העולם, כולל באירופה, וכי על ישראלים להמשיך להתעדכן כל העת.