נתוני הנדבקים בנגיף הקורונה בתאילנד עולים בקצב מסחרר מידי יום והמטיילים הישראליים שנתקעו במדינה מבלי יכולת לצאת ממנה חושים להידבק במחלה.

נכון להיום, 827 אזרחים בתאילנד, כולל תיירים, נדבקו בקורונה, כשרק ביממה מספר הנדבקים קפץ ב-106 בני אדם נוספים. מרבית הנדבקים נמצאים באזור בנגקוק והשאר באיים. בקוסומוי למשל אובחנו שבעה בני אדם כמי שנושאים את הנגיף. מדובר באי שישראלים רבים אוהבים לנפוש בו וההערכות הן שעשרות מהם נמאים בו עכשיו. בסף הכל, כ-150 מטיילים ישראלים שלא הצליחו להשיג כרטיסי טיסה אחרונים לישראל או למדינות באירופה תקועים ברחבי המדינה חסרי אונים. 

"אנחנו די אבודים וחסרי אונים", סיפר רון, מטייל ישראלי שנמצא בקוסומוי, "אין טיסות לישראל. ממשלת תאילנד סגרה את המעברים היבשתיים ואין כמעט טיסות מחוץ למדינה או אליה. יש פה לא מעט ישראלים שיש להם ויזת תייר שהסתיימה ולא יכולים לצאת בכלל מהמדינה כדי לחדש את שהותם כחוק. אם לא יימצא לנו פתרון אנחנו נתקע פה וחלקנו עלולים לחלות בקורונה וזה די מפחיד, במיוחד במדינת עולם שלישי שבתי החולים בה לא ברמה גבוהה".

מטייל אחר סיפר ל-mako שמידי יום כמות הנדבקים בקורונה ברחבי תאילנד עולה באופן מסחרר אבל הממשלה לא חושפת את הנתונים האמיתיים כדי לא להפחיד את התושבים ולגרום להם לפאניקה. "ניסינו בימים האחרונים להשיג כרטיסי טיסה אחרונים אבל כל הטיסות היו מלאות וכרגע נצטרך לשבור את הראש איך לצאת מהמדינה ולחזור לארץ", הסביר המטייל. "הבעיה שלא ניתן לצאת דרך היבשה למדינות שכנות ומשם להמריא לארץ עם טיסות של 'אל על'. הכסף מתחיל להיגמר לנו ויש חשש שאם לא נמצא פה בימים הקרובים נחטוף קורונה".

הרב של חב"ד בבנגקוק, נחמה וילהלם מסר ל-mako שהורים רבים של מטיילים פונים אליו בדאגה כדי שיעזור להם לצאת מתאילנד. "החברות הרוסיות הפסיקו לטוס לתאילנד ואני לא יודע אם יש להם דרך אחרת להגיע לארץ. קיבלתי המון פניות מהורים מודאגים ומטיילים שלא יודעים מה לעשות", סיפר הרב.

נכון לעכשיו, חברת 'אל על' בוחנת אפשרות להפעיל טיסת חילוץ לבנגקוק כדי להביא את המטיילים הישראלים שנותרו שם לארץ.