למרות שהוגדרו כיעד התיירות הטוב בעולם, נראה שהמבקרים אינם מתרשמים ממפלי הניאגרה, ויש המתארים את סביבתם כ"מוזנחת". המפלים מופיעים במספר רשימות היעדים הטובים ביותר בעולם לביקור, כולל אלה של פורבס, טריפאדוויזר ו-Skyscanner, אבל לא מעט ממי שכבר ביקרו במקום טוענים שהמקום מוקף בבניינים מכוערים וחניה יקרה.

קבוצת שלושת המפלים המשתרעת על הגבול בין ארה"ב וקנדה זוכה לעתים קרובות לשבחים כיעד חובה בשל המים הצלולים המדהימים והסביבה הירוקה שלהם, כאשר כ-30 מיליון אנשים בוחרים לבקר בהם מדי שנה. ממוקם בפארק הלאומי של מפלי הניאגרה, האזור המקיף את המפלים הוא ארץ פלאות שופעת מלאה בחי וצומח. למיקום הייחודי יש גם משמעות היסטורית והוא מהווה סמל לגאווה לאומית הן עבור הקהילות השכנות בארצות הברית והן בקנדה.

אבל מטיילים רבים פנו ל-Tripadvisor כדי להטיח את היעד בגלל העיר ניאגרה פולז (Niagara Falls) הקנדית שמסביב והכמויות הגדולות של הפסולת. אחד המבקרים, פיליפ מ. אמר: "העיר המונית, אני לעולם לא אחזור. בזבוז של כסף והכל מוזנח. זו האכזבה הכי גדולה שלי וטיילתי מסביב לעולם. "העיר כל כך מטונפת, מלאה בזבל של מזון מהיר. תחסכו את הכסף שלכם ואל תלכו שולל כמונו". עם זאת, הוא הוסיף ואמר כי בחלק של הטבע ניתן ליהנות, אם כי לזמן קצר: "המפלים נהדרים לחמש דקות וזהו בערך", כתב.

ניאגרה פולז קנדה (צילום: Kiev.Victor, shutterstock)
עיר עמוס ומלוכלכת? ניאגרה פולז, קנדה | צילום: Kiev.Victor, shutterstock
תאמינו או לא ניאגרה פולז קנדה (צילום: Gilberto Mesquita, shutterstock)
מיליוני תיירים מגיעים לכאן בכל שנה. ניאגרה פולז | צילום: Gilberto Mesquita, shutterstock

מבקר אחר אמר שהוא ומשפחתו הגיעו במיוחד לטייל באזור, אך הם מתחרטים על נסיעתם למפלים בגלל הקושי למצוא חניה בקרבת מקום. הוא כתב: "אחרי שבילינו חמש דקות בניאגרה כבר התחרטנו על הנסיעה. החניה היא הונאה מוחלטת ואין רחוב שקל לחנות בו או חניה בחינם". גם אחרי שכבר מצאו חניה, המשפחה לא הצליחה ליהנות בגלל העומס של המבקרים. "המדרכות עמוסות באנשים ויש המתנה בכל מקום לאכול. האוכל במחיר מופקע מאוד ולא טעים. המפלים עצמם מגניבים אבל זה שיט של 20 דקות בסירה. הייתי בא, רואה אותם ולא מבלה שנייה נוספת בעיר הזאת".

תיירים מפלי ניאגרה  (צילום: Lidiia Kozhevnikova, shutterstock)
אחד האתרים הטבעיים היפים בעולם. מפלי הניאגרה | צילום: Lidiia Kozhevnikova, shutterstock

האטרקציה הכוכבת במפלי הניאגרה היא כמובן המפלים הרועמים. שלושה מעברי מים עצומים מרכיבים את מפלי הניאגרה והם נחשבים לסדרת המפלים המהירה ביותר בעולם כולו, עם הערכות שמצביעות על כך שזורמים בהם כ-700,000 ליטר מים מארבעה אגמים גדולים, אגם סופריור, אגם מישיגן, אגם הורון ואגם אירי, כשהמים מתנפצים לתוך אגם אונטריו למטה. המבקרים מתפעלים מהרעש העז של המפלים ומתז המים המגיע אליהם ממרחק בטוח.