האטרקציות התיירותיות המובילות בעולם כנראה מפורסמות מסיבה מסוימת. אבל אחת האטרקציות המובילות בצרפת סופגת כמה ביקורות קשות מתיירים שאומרים שהיא צפופה מדי. ארמון ורסאי המפואר מפורסם בעולם כמעון המלוכה לשעבר של המלך לואי ה-14 והמלכה מארי אנטואנט. אולם המראות של ורסאי הוא אחת מגולות הכותרת של הארמון עם 357 המראות המעוטרות את הקירות של החלל הקלאסי.

בזמן שנבנה, הארמון עלה כמעט רבע מההכנסה השנתית של צרפת רק לתחזוקה, כך שאין זה מפתיע שתושבים רבים לא היו מרוצים מאורח החיים המלכותי שהיה נהנתני ובזבזן לעומת אנשי העם שסבלו מעוני. כיום, כמעט 15 מיליון תיירים מבקרים בארמון מדי שנה כדי לחקור את חדריו האומנותיים, הגנים העצומים וההיסטוריה שלו.

View this post on Instagram

A post shared by Andrea Muccio (@flying_andrew_it)

 

 

למרות יופיו, לדברי חלק מהתיירים הארמון עמוס מכדי ליהנות ממנו. מבקר אחד כתב ברשת החברתית Reddit כדי לשתף בכך שהחוויה שלו במקום הייתה "גרועה" לדבריו. התייר שמכנה את עצמו cfsed_98 ברשת החברתית אמר: "ורסאי הייתה גרועה ביותר, כולם נדחסו במסדרונות, צעד קטן בכל פעם בחום הלוהט. חס וחלילה שמישהו יעצור לצלם כי כולם בתור באורך שלושה קילומטרים היו נעצרים. העומס הרס לי לגמרי את ורסאי".

תייר אחר אמר: "ידעתי שהמקום יהיה עמוס, אבל זה היה ביקור חובה עבורי. היו כל כך הרבה אנשים בתוך הארמון שיכולתי לראות הרבה יותר אנשים מאשר החדרים והאוצרות האמיתיים. לאולם המראות לא היה קסם בעיניי בגלל ההמונים והרגשנו כמו בקר". איתו הסכים גם התייר OCS77 שכתב ב-Tripadvisor: "צפוף מדי ומחיר מופקע. האם אבוא שוב? כנראה שלא".

ארמון ורסאי צרפת (צילום: Devis M, shutterstock)
קשה לראות את היופי עם כל ההמונים. אולם המראות | צילום: Devis M, shutterstock

עם זאת, המבקרים שיבחו יותר את הגנים של ורסאי, שרבים חשבו שהחוויה בהם מהנה יותר. תייר כתב ב-Reddit: "מצאתי את החוץ הרבה יותר יפה ומרתק מהארמון. הארמון עצמו היה צפוף מאוד ואם הייתי מחכה שעות לראות אותו מבלי לראות גם את הגנים היפים, גם אני הייתי שונא את החוויה".