סווטי רוני גויאל (Swati Runi Goyal), תושבת קי ווסט, פלורידה, טסה ב-30 באוקטובר עם חברת אמריקן איירליינס מנמל התעופה בעיר ללאס וגאס. 

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

גויאל עברה ביחד עם בעלה את כל הבדיקות הנחוצות וכבר התיישבה במטוס כשאחת הדיילות ניגשה עליה ודרשה ממנה להחליף את החולצה שלבשה עליה היה הכיתוב - “Hail Satan, Est. 666” (ברוך השטן מאז שנת 666), בטענה שהיא פוגענית. 

גויאל, שהופתעה מאוד מהבקשה, סירבה לעשות זאת וטענה שלא מעט פעמים היא טסה עם החולצה הזו ואף פעם לא ביקשו ממנה להוריד אותה. בעקבות כך, הדיילת הציבה בפניה את הבחירה - או שתחליף את החולצה או שתאלץ לרדת מהמטוס. 

מטוס אמריקן איירליינס (צילום: American Airlines)
מטוס של חברת אמריקן איירליינס. אילוסטרציה | צילום: American Airlines

בסופו של דבר, לאחר שהמראת הטיסה התעכבה, גויאל הסכימה לכסות את הכיתוב. כשנחתה בלאס וגאס, פנתה גויאל לשירות הלקוחות של אמריקן איירליינס והתלוננה על הדרישה המוזרה לטענתה ועל כך שלאחר ההמראה צוות המטוס התעלם ממנה בהפגנתיות. 

בתגובה חברת התעופה שלחה לה מייל בו כתבה ש"קיימת מדיניות שמטרתה להבטיח שאף נוסע לא יהיה נתון בסיטואציה לא נוחה בגלל לבוש של נוסע אחר. לכן, על כל הנוסעים להימנע מביגוד לא הולם או פוגעני". לאחר התגובה הזו, דובר החברה ניסה לרכך את הסיטואציה ואמר: "אנו מתנצלים בפני גב' גויאל על החוויה שעברה. אנו נפנה אליה כדי להבין מה בדיוק קרה".

זו לא הפעם הראשונה שבחברה מסתבכים עם הדרישה להוריד נוסעים. בעבר, נוסעים חרדים שעלו על טיסה ממיאמי לדטרויט, נדרשו לרדת מהמטוס בגלל תלונות על ריח הגוף שלהם. בתגובה למקרה טענו באמריקן איירליינס שהזוג ובתם הורדו בגלל תלונות של נוסעים ולא בגלל שום סיבה אחרת. "הם קיבלו לילה במלון במיאמי ושוברים לארוחות וכבר ביום למחרת עלו על טיסה חלופית בחזרה הביתה".