איי כוכב מבט מלעמלה
כמו איים שלובים. הדמייה של האיים הצפים במלדיביים

רפובליקת המלדיביים חושפת תוכניות קיצוניות לעתיד: במדינה ייבנו איים צפים אליהם גם תהיה גישה דרך מנהרה תת קרקעית. התכנון החדש הוא חלק מתוכנית גדולה, שמטרתה להקים במקום האיים המלדיביים ששוקעים בקצב מסחרר, כ-43 איים צפים מלאכותיים הקשורים זה לזה. מחיר גלגל ההצלה: מעל ל-400 מיליון אירו.

עם גובה ממוצע של רק 5 מטרים מעל פני הים, האיים המלדיביים, שמונה כ-1,192 איים באוקיינוס ההודי היא המדינה הנמוכה ביותר בעולם. התכנית החדשה מציגה איים צפים שיהיו יציבים באמצעות כבלים מקרקעית הים - הכל כדי למזער את ההשפעה של הבנייה על הסביבה. במקום ייבנה גם מגרש גולף,  אליו תהיה גישה דרך מנהרה בקרקעית הים. לכל האיים יהיו חופים פרטיים עם מעגן סירות משלהם.

בריכה בתוך ים
מתחמי הנופש שקיימים עכשיו יישמרו, אבל "יעברו" לאיים הצפים
האיים במלדיביים מפוצלים
סדרת האיים תהיה מורכבת מאזורים שונים של איים צפים
כוכב במלדיביים
מתחם הגולף בצורת כוכב

הרבה איים קטנים כדי להפחית את הצל

את המיזם החדש מפתחת הממשלה המלדיבית בשיתוף עם משרד האדריכלים ההולנדי הבינלאומי Docklands, ששם לו למטרה לבנות את רצף האיים המלאכותיים הצף הגדול בעולם. בנוסף, האדריכלים בחרו שהסדרה תהיה בנויה מהרבה איים קטנים, כדי להפחית את הצללים על קרקעית הים שעלולים להשפיע על חיות המים.

האיים הצפים עתידים להיות מיועדים גם לשחיינים, צוללנים ואפילו לצוללות פרטיות, שיוכלו להיכנס אליהם דרך הקרקעית. החלק הראשון של הפרויקט יהיה מגרש הגולף. מנכ"ל חברת האדריכלים ההולנדית, פול ואן דה קמפ אמר: "זה יהיה מגרש הגולף הצף הראשון והיחיד בעולם, והוא מגיע עם נוף מרהיב מכל פינה". אל האתר ניתן יהיה להגיע בנסיעה של 5 דקות בסירת מרוץ מעיר הבירה מאלה.

העבודה על פיתוח האיים צפויה להתחיל מאוחר יותר השנה, ולהיות מוכנה עד סוף שנת 2013 - לפני ההשקה המלאה בשנת 2015. האיים ייבנו בהודו או במזרח התיכון כדי לצמצם עלויות, ואז יועברו אל היעד הסופי שלהם במלדיביים.

מנהרה בתוך המים
כדי להגיע למועדון הגולף יהיה צריך לעבור במנהרה בתוך המים
איים חדשים במלדיביים
פנינה ירוקה בלב הים
אי פרטי
לפתוח את הדלת בבוקר ולקפוץ לים
בית הנופש
חוף פרטי לכל אדם
כפר הנופש מקרוב
חוקרים אומרים שגם הוא ישקע בקרוב. ה - Huvafen Fushi resort
_OBJ
>> סוף אוגוסט: הדילים הכי שווים לחו"ל