הביקור של הנסיך ויליאם בישראל ביוני האחרון עדיין לא נשכח אצל הבריטים. כזכור, הנסיך הגיע לארץ למסע של חמישה ימים בירושלים ותל אביב בהן ביקר בכל המקומות המוכרים, מהכותל ועד שדרות רוטשילד. כך, בדיוק כמו שבמשרד התיירות מנסים למכור אותנו בעולם, הנסיך הגיע ל"שתי ערים בחופשה אחת".

בעקבות הביקור, החליטה ויקי אוליפנט (Vickiie Oliphant), כתבת הדיילי סטאר הבריטי, לצאת לסוף שבוע משלה במקומות בהם ביקר הנסיך לפני כשלושה חודשים. היא התחילה בירושלים, משם נסעה לתל אביב והמליצה על מספר אתרים. ככה נראית החופשה בארץ מנקודת המבט שלה. אנחנו חייבים לציין שלנו היא עשתה חשק לטייל בארץ.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

"המסע שלי התחיל בתצפית על חומות העיר העתיקה בירושלים מהר הזיתים", כותבת אוליפנט. "לאורך עמק קדרון נמצא הר הבית, כיפת הסלע המבהיקה וכנסיית הקבר. המדריך מצביע לנו בדרך על המקום בו ישו יצא למסעו האחרון לפני שנצלב".

הכותל המערבי (צילום: VanderWolf Images, shutterstock)
"מקום עם רחבה קטנה". הכותל | צילום: VanderWolf Images, shutterstock

משם המשיכה אוליפנט אל המקום הכי מפורסם בעיר הבירה - הכותל. "אני יורדת אל העיר העתיקה", היא כותבת. "נכנסת דרך שער ציון ועושה את דרכי אל הכותל המערבי. זה המקום הכי חשוב לתפילה ועלייה לרגל לעם היהודי. הוא מאוד עמוס וכולם מחכים ברחבה הקטנה והמרובעת להזדמנות שלהם לשים פתק בכתב יד בסדקים שבין האבנים".

"כשאני חוצה משם את השוק הערבי ההומה בעיר העתיקה, אני נתקלת באינסוף מוצרי עור, מוצרי אומנות בעבודת יד והמון חנויות תבלינים בהן ניתן לטעום גם חלבה ובקלאווה. את ארוחת הצהריים אני עושה במסעדה של אבו שוקרי בשוק שמפורסם בחומוס ובפלאפל שלו".

שוק מחנה יהודה (צילום: יורם אמיר,  יחסי ציבור )
לשתות כאן גולדסטר. שוק מחנה יהודה | צילום: יורם אמיר, יחסי ציבור

על הביקור בשוק מחנה יהודה, אוליפנט מקדישה פסקה שלמה בה היא מתארת שבמקום יש 250 דוכנים שבהם אפשר למצוא ולקנות כמעט הכל, אבל היא דווקא בחרה לשבת בביר בזאר ולשתות מהבירה המקומית - גולדסטאר. את היום היא מסיימת בארוחת ערב באבו גוש, רגע לפני שיא ממשיכה לחלק השני של הטיול בתל אביב.

תל אביב - "אתר הנופש היוקרתי בישראל"

הנקודה הראשונה של אוליפנט היא בנמל יפו. "יפו היא נקודת הכניסה העיקרית לישראל במשך אלפי שנים", היא כותבת. "המסגדים והשרידים הארכיאולוגים הרבים שבה, הם תזכורת להשפעות העבר. בעדינות רבה אני אגיד שהמקום שמר על על הקסם הישן שלו. יפו היא מבוך של סמטאות שעמוסות בחנויות של תכשיטים ושלל חנויות סטודיו".

נמל יפו (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
"כמו מבוך". נמל יפו | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

את ארוחת הצהריים שלה עשתה אוליפנט במסעדת פועה. משם היא ממשיכה ללב תל אביב "אתר הנופש היוקרתי בישראל", לדבריה. "שדרות רוטשילד היו מהרחובות הראשונים בעיר שנועדו להיות שטח ציבורי והיום הוא מקום מאוד טרנדי בעיר".

"בכל מקום ברחבי העיר אפשר לראות אומנות רחוב וגרפיטי. האומנות הזו מסייעת לתושבים הצעירים של העיר לשתף את דעותיהם על כל דבר, החל מאהבה ועד פוליטיקה ומלחמה".

שדרות רוטשילד בתל אביב (אילוסטרציה: rasika108, Shutterstock)
"מקום טרנדי". שדרות רוטשילד | אילוסטרציה: rasika108, Shutterstock

על שוק הכרמל היא כותבת: "המקום מלא בסוחרים שמציעים לקנות כל דבר, אבל זה לא רק שוק אלא מקום מפגש לשבת ולאכול בו בשלל המסעדות העצמאיות עם תוצרת טרייה וטעימה".

את הסיור שלה בעיר היא מסיימת, איך לא, בחוף הים. "אני עוצרת בחוף פרישמן, בה גם הניסך ויליאם עצר לאכול אבטיח. כולם מסביב משחקים בכדורגל וכדורעף. אני נשכבת על המגבת שלי, מורחת המון קרם הגנה וחושבת לעצמי שאין הרבה מקומות בעולם בהם אפשר לראות ערים קדושות, אתרים דתיים ולסיים בשיזוף בסופ"ש אחד". מסכימים?