האם ירושלים תשבור את השיא של לונדון? אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
רוצים לשבור את גינס. גלגל ענק בירושלים | צילום: רויטרס

אולי זה בגלל משבר התיירות עם טורקיה, אולי בזכות הקיץ המהביל שמביא אותנו להמציא את עצמנו מחדש, אבל מיזמי תיירות גרנדיוזיים הם בהחלט הטרנד האחרון שצץ פה. האם הקהל הישראלי הוא זה שזקוק לאטרקציות חדשות, או שמה תיירי החוץ צריכים זריקת עידוד לחופשה בישראל? כך או כך, המיזמים נראים מבטיחים וצפויות הפתעות לכל המשפחה.

אמנם בקיץ הזה ניכר שדווקא הביקורים במוזיאונים בארץ נמצאים במגמת עלייה, אבל אנחנו מניחים שזה קרה בגלל שרוב הישראלים חיפשו מפלט מהחום ופשוט לא היה מקום בקניון.

המיזמים התיירותיים שצפויים לנו מבטיחים שיש סיכוי טוב שבקיץ הבא ניפגש בחוף הים בירושלים או בפארק השלג באילת. נשמע מופרך? החלטנו לעשות קצת סדר ולהוסיף גם כמה רעיונות שלא היינו מתנגדים שיגיעו לכאן, אולי מישהו ירים את הכפפה.

חוף ים בירושלים

בחודש יוני השנה נפתח חוף ים ללא ים בגן הפעמון בירושלים. עיר הבירה שיש בה הכל למעט ים, החליטה לשנות את התמונה ולארח השנה את אליפות כדורעף החופים אצלה בחצר האחורית. החדשות הטובות הן שהחוף הזה הולך להישאר פתוח כל ימות השנה. מלבד שהרעיון שיש ים בירושלים הוא טיפה הזוי, אנחנו לא בטוחים שיש חדשות רעות.
מה תמצאו שם: בירה, שמשיות, מוזיקה טובה, מוכרי ארטיקים, רשתות כדורעף ויש סיכוי גם לבחורות ירושלמיות בביקיני.
מה לא יהיה שם: גלים, גלשנים ואופנוע ים.
למה צריך את זה: כי גם לירושלמים מגיע ליהנות מאווירת חוף ים תוססת וממקום להתאמן בו על חבטת המטקה שלהם. ובניגוד לתל אביבים, להם יש גם סיכוי לתפוס קצת בריזה.
את מי נפגוש שם: משפחות, חבר'ה ירושלמים ואולי אפילו תיירים שבאים מארצות שלא חסר בהם ים.
אם כבר אז כבר: פארק מים בנגב. אם הצלחנו להביא את אווירת חוף הים לירושלים, להיות בלי ולהרגיש עם, אז יש איזור שלם בארץ שצמא לנוזלים. פארק מים בקרבת ערד נשמע כמו פנטזיה רטובה במיוחד.

סקי בגלבוע

יכול להיות שמעתה לא נצטרך יותר לחסוך שנה מראש לחופשת סקי באוסטריה שמתומחרת ביורו? מתברר שבמרחק של שעה וחצי בלבד מתל אביב נוכל ליהנות בקרוב מסקי על רקע הנוף המרהיב של הגלבוע.
מה תמצאו שם: שטח של 75 דונם, הכולל בתוכו מסלול מקצועי משופע ומאותגר של 230 מטר למנוסים ומסלול 80 מטר ללימוד ואימונים עבור המתחילים. למתקשים, המקום גם יציע טיולי ג'יפים ואופניים.
למה צריך את זה: כי חופשת סקי בחו"ל היא מאוד יקרה, ובניגוד לחרמון, במתחם הזה לא נהיה תלויים בעונה, במזג אוויר או בכמות השלג שירדה. נכון, אמנם לא בטוח שנוכל להסב עם כוס קוניאק לאח המבוערת במועדון האפרה-סקי, אבל לפחות נוכל להתאמן לחופשות הבאמת שוות.
את מי נפגוש שם: משפחות, ספורטאים ותיירים.
אם כבר אז כבר: דיסנילנד בדימונה. זוכרים את החלומות על "דודו-לנד" שנתקעו אי שם לפני 7 שנים? לא מאוחר לתת לתושבי הדרום מקום שימשוך אליו קהל רב ומגוון.

אתר סקי בגלבוע (יח``צ: יחסי ציבור project runaway,  יחסי ציבור )
לא צריך לחכות לשלג. הדמיה של אתר הסקי בגלבוע | יח``צ: יחסי ציבור project runaway, יחסי ציבור
גלגל ענק בירושלים

לא ברור למה, אבל גלגל ענק הוא תמיד אטרקציה מושכת לתיירים ברחבי העולם. הגלגל הגדול בעולם הוקם לכבוד חגיגות המילניום בלונדון, ועשור לאחר מכן גם בבירה הישראלית רוצים למקם גלגל, ולשבור את השיא של הבריטים כך שהוא יהיה הגדול מסוגו בעולם, במתחם תחנת הרכבת הישנה בעיר.
מה תמצאו שם: מעבר לגלגל יוקמו במתחם מרכזי תרבות, מסעדות ויש להניח שגם חנויות.
למה צריך את זה: כדי למשוך מבקרים מהארץ והעולם וכי אנחנו צריכים פה שיא גינס חדש.
את מי נפגוש שם: עם כזו אטרקציה, את מי לא?
אם כבר אז כבר: רכבת קלה בתל אביב. אם אנחנו יכולים להביא את הגלגל הגדול ביותר בעולם לירושלים, לא יכול להיות שאנחנו יכולים לפתח את הפרויקט הנשכח שיעשה בית ספר לפקקים ולזיהום האוויר?

פארק שלג באילת

לא, מזג האוויר לא השתגע, מדובר בפארק קרח חדש שאמור להיפתח בפסח הבא באילת, ובעיצומו של הקיץ המהביל ביותר שידענו, מעודד מאוד לשמוע שגם לעיר החמה ביותר בישראל יש סיכוי ליהנות מקצת קור ושלג.
מה תמצאו שם: מבנה בגובה 10 קומות, שבתוכו ממוקם מגרש החלקה על הקרח וגם איגלו ענק שבו יוכלו הילדים לשחק בשלג. יהיו גם תחרויות של הוקי, החלקה, ומחנות אימון של קבוצות מכל העולם.
למה צריך את זה: כדי להביא קצת קור לכבשן האילתי, כדי שאם תשאלו את עצמכם "מה נעשה באילת?", לא תוכלו לענות "אוף, שוב פעם המצפה התת –ימי".
את מי נפגוש שם: תושבי אילת שמחפשים הזדמנות ללבוש צעיף, משפחות, ומתאמני החלקה אומנותית, וכל עמישראל שיורד לאילת בקיץ. עכשיו שאנחנו חושבים על זה, אולי כדאי לבנות שני פארקים.
אם כבר אז כבר: חדר שקט בתל אביב: אם אפשר להביא שלג לאילת, אין סיבה לא להביא קצת שקט לעיר הכי רועשת בארץ. אם בברלין זה עובד, זה יכול לקרות גם פה, דמיינו לכם חדר אטום מרעש של אוטובוסים, באסטיונרים, ונהגי מוניות מצפצפים, שאתם יכולים לשהות בו כמה דקות ולהירגע. תענוג.

פארק השלג החדש באילת
משחקים בשלג כשבחוץ 40 מעלות. הדמיה של פארק השלג באילת

מה עוד הייתם רוצים לראות בארץ – קזינו בחיפה, חלונות אדומים בבני ברק או דווקא קופי שופ ברעננה? טקבקו לנו ואולי נזכה לעוד מיזמים מעניינים.

>> לא רק בטלוויזיה: השורדים הישראליים האמיתיים