שנת 2020 שינתה את כל מה שידענו והכרנו על חופשות. חו"ל לא היה נגיש כמו בעבר, טיסות רבות בוטלו והמוני ישראלים יצאו לטייל ולגלות מחדש את הארץ. יש שיגידו שהקורונה רק עשתה טוב בכך שהישראלים נאלצו להישאר כאן ויש שיגידו שזו פשוט היתה ברירת מחדל וברגע שהשמים ייפתחו מחדש, הרכבת האווירית אל מעבר לים תחזור לעצמה (מי אמר דובאי?). כך או כך, אלה חמשת הטרנדים הכי גדולים של השנה:

במקום המלונות - הצימרים מלאים עד אפס מקום

בקתות בלבן (צילום: טלי רז)
בקתות בלבן. מושב רמות | צילום: טלי רז

הצימרים חזרו בתקופה הזו לקדמת הבמה מכמה סיבות: הם היו אופציית האירוח הכי זמינה כשהמלונות עדיין היו סגורים, הם מאפשרים בידוד ושמירה על התו הסגול והם נמצאים ברובם ביישובים קטנים ולא בתוך הערים העמוסות. אין ספק שבין סגר לסגר, זו היתה שעתם היפה.

מוזמנים לגלות את 75 הצימרים הכי טובים בארץ

במקום חופשה בחו"ל - אילת הפכה ל"אי ירוק"

אילת נפתחה לתיירים (צילום: איתי כהן)
אילת | צילום: איתי כהן

אתם יכולים לאהוב אותה, אתם יכולים לשנוא אותה, אבל אתם לא יכולים להתעלם ממנה. בעיקר כי היא כל הזמן היתה בכותרת. אילת, עיר הנופש הדרומית, המקום הכי קרוב לח"ל בארץ, הפכה ביולי-אוגוסט, בין הסגר הראשון לשני, ליעד חם ומלא באנשים. לאחר מכן היא גם קיבלה את הכותרת המחייבת "אי ירוק".

כך אילת נראתה בשיא שלה השנה

במקום הטיול הגדול - שביל ישראל

שביל ישראל (צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע)
נקודת ההתחלה בצפון | צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

הטיול שאחרי הצבא הוא תחנת חובה בה עובר כמעט כל ישראלי. בחודשים האחרונים, כשכבר אי אפשר לטוס לחו"ל, שביל ישראל הפך לאלטרנטיבה הכי קרובה לכך. המטיילים, אנשי החברה להגנת הטבע ואפילו מלאכי השביל, מציינים שהשנה מספר האנשים שיצאו לטרק שחוצה את הארץ היה גדול מתמיד.

כך נראה הטיול בשביל ישראל שאורכו כ-1,050 ק"מ 

הטרנד הכי מבוקש - טיולי מים בצפון

עין טמיר (צילום: עמית בחובר)
עין טמיר | צילום: עמית בחובר

במהלך הקיץ וכשהיה מותר ונעים, כולם חיפשו לטייל במקור מים, סודי יותר או פחות, באזור הכנרת, או בשמורת טבע עם זרימה. כך למשל, הסחנה נבחר למקום המבוקש ביתר כשאחריו נמצא המג'רסה. המונים גם יצאו לטייל מסביב לכנרת שהיתה מלאה ויפה מתמיד השנה. אחרים חיפשו מעיינות פחות מוכרים או סודיים כדי לנסות ולהיות לבד כחלק מהרצון להתרחק מההמון, אך נראה שהשנה זה פשוט לא היה אפשרי.

זה מסלול המים שהכי הרבה אנשים הביעו בו עניין

ואי אפשר שלא לדבר על דובאי

מזרקות (צילום: Sorbis)
דובאי | צילום: Sorbis
המוני ישראלים טסו לדובאי, "היעד החדש והמסקרן"/ "היעד שנפתח לישראלים/ "היעד הכי חם", מרגע שהתחילו הטיסות הישירות בתחילת דצמבר ועד שהוכרזה כיעד אדום כ-20 ימים אחרי. כולם תייגו, סיפרו, שיתפו ומיהרו לנפוש ביעד שהפך ל-FOMO של תקופת הקורונה. גם עכשיו, בזמן שהחזרה מחייבת בידוד במלונית, אלפים ממשיכים לטוס, או בוחרים לא לחזור לארץ עד שהסגר ייגמר. 
 

ומה עוד היה לנו השנה?

  1. גם ים המלח הפך ל"אי ירוק" וחזר לקדמת הבמה
  2. רגע לפני שכולם טסו לדובאי כולם טסו לאיי סיישל
  3. ולפני כל אלה גם בלגרד היתה להיט לרגע
  4. תצפיות כוכבים במדבר הפכו ללהיט
  5. וגם סיורי יקבים
  6. טרנד שעשה עלייה באופן רישמי - גלמפינג