שימו לב! אזרחים ישראלים שמחזיקים בדרכון ישראלי ביומטרי בתוקף יכולים להגיש בקשת ESTA לארצות הברית ואינם נדרשים עוד להגיש בקשה לוויזה. מי שמחזיק בוויזה תקפה אינו צריך להגיש בקשה חדשה, רק לוודא שהדרכון שלו עדיין בתוקף.

>> פטור מוויזה: המדריך המלא למילוי טופס ESTA לארצות הברית


ארצות הברית, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. מהמגדלים של ניו יורק, החופים של מיאמי, הכוכבים של הוליווד, המופעים של לאס ווגאס והנופים המרהיבים. אין ספק שמדובר באחת מהמדינות הכי מרתקות ומסקרנות ברחבי העולם. לכן זה לא מפתיע שעשרות מיליוני תיירים נוהרים אליה מדי שנה.

עם זאת, אנו הישראלים נדרשים (אולי בקרוב זה ישתנה) לעבור תהליך מקדים לפני שנוכל להגיע לארצות הברית - הגשת בקשה לקבלת הויזה. מדובר בתהליך ארוך ומסורבל, ששולח רבים לידיהן של חברות חיצוניות שאמנם מסייעות, אך בתמורה דורשות סכומים גבוהים. לכן, הכנו לכם את המדריך השלם והמפורט להגשת בקשה לויזה לארה"ב, מהפרטים שכדאי להכיר עוד לפני תחילת התהליך ועד לקבלת הוויזה בדואר. אז רוצו לבדוק אם הדרכון בתוקף, קראו את המדריך לעומקו, הכינו את המסמכים ועקבו אחר ההוראות צעד אחר צעד.

שימו לב 1! המדריך הבא עוסק בוויזת תייר/עסקים מסוג B1/B2 בלבד, ולא בוויזות אחרות מסוג אישור לבעלי דרכון זר, ויזת הגירה וכו'.

שימו לב 2! זה לא מאוד פשוט למצוא היום מועד לריאיון בשגרירות ארצות הברית (שלב 2 במדריך זה), בעקבות חוסר בכוח אדם בשגרירות ועודף בקשות מצד הישראלים, אך מומלץ להיכנס מדי פעם לאתר על מנת בדוק אם התפנה תור. לא מעט פעמים תורים מתבטלים (מסיבות שונות) ותוכלו למצוא אחד בתאריך קרוב.

פרקי המדריך: 

 1. מילוי טופס הבקשה לויזה לארצות הברית DS-160, לחצו כאן
 2. לשלב 2: תשלום האגרה לויזה וקביעת מועד הראיון, לחצו כאן
 3. לשלב 3: יום הראיון לויזה בשגרירות ארצות הברית, לחצו כאן

>>> רוצים לטייל בארצות הברית? היכנסו למדריך המלא

כדאי לדעת - לפני שמתחילים את תהליך הגשת הויזה

זכאות וסירוב לוויזה

דבר ראשון, לפני שמתחילים את תהליך הגשת הוויזה, כדאי לוודא שאתם אכן זכאים לה, כאשר יש לקחת בחשבון שבמקרים מסוימים יכול הקונסול לסרב להעניק את מתן האשרה: בין היתר מטעמים ביטחוניים, עבירות שביצע המבקש ביניהן עבירות פליליות ומס, מצג שווא, תשובות לא סדירות בבקשה ועוד. הסיבה העיקרית לסירוב היא בדרך כלל החשד כי המבקש עלול לנסות ולהגר לארה"ב, וכנראה שתידרשו להוכיח כי אינכם מתכוונים להישאר שם לתקופה שעולה על שלושה חודשים ברצף. 

השפעת הרשתות החברתיות על סירוב לוויזה

אנו נמצאים בימים שבהם קיים מידע נגיש ביותר ברשתות החברתיות, שיכולות לחשוף פרטים או פעולות של מבקש האשרה ויכולים לגרור סירוב. לכן, לפני הגשת הבקשה כדאי שתעשו בדיקה ותנסו לבדוק אם קיים מידע שיכול להוות בעיה ברשתות החברתיות שלכם. 

החזר כספי במידה והבקשה למתן ויזה סורבה

במידה והבקשה סורבה, לא יתקיים החזר כספי של האגרה, כשהמבקש ייאלץ לשלם אותה שוב כשיתחיל מחדש את התהליך. חשוב גם לדעת כי במרבית המקרים לא כדאי להגיש בקשה נוספת לויזת תייר במועד קרוב מדי אם לא קיים שינוי בסטטוס של המבקש.

הגשת בקשה לבעלי דרכון אירופאי 

לישראלים רבים ישנו כיום דרכון אירופאי נוסף לזה הישראלי, שמאפשר להם להגיש בקשת פטור מוויזה לארצות הברית הנקרא אישור ESTA. התהליך הרבה יותר מהיר, זול ואינו מצריך הגעה לנציגויות האמריקאיות. 

תהליך "אשרה ללא ראיון אישי"

קיימים כמה קריטריונים שעל פיהם לא חייב המבקש להגיע לראיון אישי בשגרירות או בקונסוליה. את רשימת הקריטריונים ניתן למצוא באתר הרשמי של שגרירות ארה"ב בישראל. שימו לב כי מגישים מתחת לגיל 14 ומעל לגיל 80 אינם חייבים להגיע לראיון גם אם אינם עונים לקריטריונים הללו. 

אנגלית

חשוב לזכור: תהליך הגשת הבקשה הוא ברובו בשפה האנגלית, כולל תשובותיכם שאת כולן יש לכתוב באותיות גדולות (למעט בעת שתידרשו לכתוב את שמכם בעברית), לכן אם אתם לא מרגישים בטוחים מספיק כדאי להיעזר באדם עם רמת אנגלית טובה. לחלופין ניתן לגשת לחברה חיצונית (בתשלום נוסף כמובן). 


שלב 1: מילוי טופס הבקשה לויזה לארה"ב DS-160

השלב הראשון בתהליך הגשת הויזה לארצות הברית הוא מילוי נכון של טופס הבקשה לויזה DS-160. זהו טופס אישי לכל מבקש (על המבקש לחתום בחתימה האלקטרונית בעצמו, גם אם נעזר באדם נוסף), ומילויו אורך כ-90 דקות, לכן וודאו שיש לכם מספיק זמן פנוי.
שימו לב, לאחר 20 דקות של חוסר פעילות, המערכת תפסיק להגיב ותיאלצו להתחיל את התהליך מחדש. לכן, הקפידו ללחוץ על כפתור השמירה (SAVE) מעת לעת , וכתבו לעצמכם את מספר הבקשה (יופיע בצידו העליון של הטופס) כדי שתוכלו לשוב לטופס הנוכחי. במידה וחייבים להפסיק באמצע, ניתן לשמור את הטופס והוא תקף ל-30 ימים
כמו כן, הכינו את הטפסים הנדרשים: דרכון בתוקף, מסלול הטיול (במידה ויש), תאריכים של חמשת הביקורים האחרונים שלכם בארה"ב, פרטי אנשי קשר בארה"ב (במידה ויש) וקורות חיים. 
מילוי הטופס הוא אלקטרוני בלבד ויש לעשות שימוש רק ב-Internet Explorer 11 ומעלה, Firefox או Google Chrome. וMicrosoft Edge או Safari אינם נתמכים.


מילוי הפרטים בעמוד הבית

 1. לאחר שהגעתם לעמוד הבית של טופס הבקשה לויזה DS-160, תתבקשו לבחור את שפת התרגום בחלק הכחול העליון שבו רשום Tooltip Language. התרגום יופיע באופן פרטני בזמן שתעמדו עם הלחצן על שורת השאלה. 
 2. בחרו בלשונית את המיקום שבו תגישו את הויזה: ISRAEL, TEL AVIV. את הראיון תוכלו לבצע בשגרירות בתל אביב, או בקונסוליה בירושלים לפי בחירתכם בשלבים הבאים. 
 3. הכניסו את הקוד המופיע באותיות גדולות ומספרים, בלשונית בה כתוב: Enter the code as shown
 4. תמונה: בחלק זה המערכת תבקש מכם לבחון תמונה של מבקש הבקשה, בהתאם להנחיות המדויקות (ההנחיות מופיעות בתחתית המדריך).  את התמונה תידרשו להעלות בסוף תהליך מילוי הטופס, לכן וודאו שהיא אכן תקינה ועומדת בכל הדרישות. 
 5. להגשת בקשה חדשה, לחצו על START AN APPLICATION.
  במידה ואתם חוזרים לבקשה, לחצו על RETRIEVE AN APPLICATION, והקלידו את מספר הבקשה שכתבתם לעצמכם לפני לכן, וענו על שאלת האבטחה.

 עמוד הבית בטופס בקשת ויזה לארה


מילוי עמוד מספר זיהוי הבקשה ושאלת האבטחה

בעמוד זה,תדרשו תחילה להסכים "הודעה בנושא חוק הונאה ושימוש לרעה במחשבים". זכרו, את הפסקאות תוכלו לקרוא גם בעברית כשתניחו את הלחץ עליהן. לאחר שקראתם את המידע לעומקו, לחצו על תיבת "אני מסכים/ה" ועברו לשלב הבא. 

 1. מספר זיהוי הבקשה: בחלק השני והחתון של העמוד, תוכלו למצוא את מספר הבקשה הייחודי של הטופס שלכם. רשמו אותו בצד ושמרו אותו למקרה ותתקלו בבעיות טכניות של המערכת, תרצו לשוב במועד מאוחר יותר וכו'. 
 2. שאלת האבטחה: כדי שתוכלו להיכנס חזרה לטופס הבקשה שלכם, תצטרכו בנוסף למספר הזיהוי, גם לענות על שאלת אבטחה. את השאלה תוכלו לבחור בעצמכם מתוך רשימה שמציעה המערכת, כשכולן שאלות אישיות בסיסיות כמו שם סבכם, העיר שבה היה מקום עבודתכם הראשון ועוד. רשמו לעצמכם את השאלה והתשובה המדוייקת. 
 3. לחצו על Continue כשאתם מסיימים (בכל עמוד). 

זכרו: בכל שלב תוכלו לשמור את הפרטים בלחיצה על כפתור SAVE בעל סימון הדיסקט. 

מילוי עמוד מספר זיהוי הבקשה ושאלת האבטחה


 מילוי עמוד פרטים אישיים  1

בעמוד זה תדרשו להתחיל ולמלא את פרטיכם האישיים. שימו לב שאתם עונים על התשובות באנגלית ובאותיות גדולות: שם משפחה, שם פרטי וכו'. 

בין הפרטים שתתבקשו למלא, תמצאו גם את הסעיף שמבקש מכם לכתוב את שמכם בעברית. זו השאלה היחידה בכל הטופס שעליכם להקליד בשפה אחרת מאנגלית. 

לגבי סעיף הטלקוד, המשמעות היא לבחון האם יש לכם קיצור של השם על ידי אותיות. לדוגמה: TEL AVIV = TLV.סביר להניח שאין לכם טלקוד ולכן סמנו "לא". 

לגבי סעיף "מדינה/מחוז", סמנו "לא תקף" בתיבה שמתחת לשורה. אופציה זו תחזור על עצמה בהמשך בשאלות נוספות. 

כשתסיימו לענות על כל השאלות, גללו למטה ולחצו על NEXT. זכרו שניתן וכדאי ללחוץ על SAVE בכל שלב. 

מילוי עמוד פרטים אישיים  1 בטופס בקשת ויזה לארה


 מילוי עמוד פרטים אישיים 2 

בעמוד זה תדרשו להמשיך למלא את פרטיכם האישיים, כגון מדינת הלאום (ISRAEL), אזרחויות נוספות, תושבות נוספת וכו'. 

במרבית המקרים כשאר תסמנו את התשובה "כן", תתבקשו להעניק פרטים נוספים. כך במקרה ויש לכם אזרחות נוספת, דרכון נוסף או תושבות נוספת, תידרשו לספק את המידע הרלוונטי לגבי כל אחד מהסעיפים. 

 בסעיף תעודת הזהות, הקלידו את מספר תעודת הזהות הישראלית שלכם. 

בסעיף מספר ביטוח לאומי אמריקאי - סמנו "לא תקף" בתיבה. כך גם בסעיף מספר זיהוי משלם מיסים אמריקאי

כשתסיימו לענות על כל השאלות, גללו למטה ולחצו על NEXT. זכרו שניתן וכדאי ללחוץ על SAVE בכל שלב. 


מילוי עמוד פרטי הנסיעה 

סימון סוג הויזה:

 • בלשונית הראשונה סמנו: TEMP. BUSINESS PLEASURE VISITOR (B)
 • בלשונית השניה סמנו: BUSINESS & TOURISM (TEMPORARY VISITOR) (B1/B2)

פרטי הביקור המתוכנן: 

בחלק זה של הטופס, תתבקשו לספק מידע אודות הביקור המתוכנן שלכם בארצות הברית. 

במידה ויש לכם תוכניות מסודרות, סמנו "כן" והשלימו את הפרטים הרלוונטיים וביניהם תאריכי הנסיעה וההגעה לארה"ב, פרטי הטיסות (הלוך וחזור), כתובות של המלונות בהם תתארחו ועוד, כתבו את הפרטים המדויקים. העיר ממנה יוצאת הטיסה היא TEL AVIV. 

אם סימנתם "לא": השלימו את הפרטים - תאריך הגעה מתוכנן, זמן השהייה המתוכנן ופרטי הכתובת אליה תגיעו. מדובר בהערכה כללית שלכם לגבי הנסיעה הקרובה והכיוון הכללי, לכן כתבו את העיר שאתם מתכננים להגיע אליה והשאירו פרטים של מלון או בית אירוח שאתם חושבים להגיע אליהם או שתרצו להתארח בסביבתם. 

בסעיף האדם/החברה הממנים את הנסיעה - סמנו SELF אם אתם משלמים על הנסיעה או את האפשרות הרלוונטית האחרת. 

כשתסיימו לענות על כל השאלות, גללו למטה ולחצו על NEXT. זכרו שניתן וכדאי ללחוץ על SAVE בכל שלב.

מילוי עמוד פרטי הנסיעה בטופס בקשת ויזה לארה


מילוי עמוד המידע בנוגע לאנשים המתלווים אליך 

בעמוד זה של טופס הבקשה, תדרשו לספק מידע אודות האנשים שאתם עתידים לנסוע איתם לארצות הברית.

אם אתם אכן טסים עם אנשים נוספים, עליכם להכניס את פרטיהם של הנוסעים אתכם, כולל סוג היחסים, כאשר תוכלו ללחוץ על Add another כדי להוסיף עוד אנשים.  

במידה וסימנתם שאתם נוסעים לבד, עליכם לבחור אם אתם נוסעים כחלק מקבוצה או ארגון ולכתוב את שמם אם אכן כך. 

כשתסיימו לענות על כל השאלות, גללו למטה ולחצו על NEXT. זכרו שניתן וכדאי ללחוץ על SAVE בכל שלב.


מילוי עמוד בנושא ביקורים קודמים בארצות הברית

ענו על השאלות הבאות הנוגעות לנסיעות הקודמות שלכם לארה"ב. שימו לב כי במידה ותסמנו "כן", יהיה עליכם לספק את המידע הרלוונטי כגון תאריכי ביקור קודמים, פרטי ויזות קודמות, סירובים קודמים ובקשות להגירה. בחלק מהשאלות תוכלו להשיב כי אינכם יודעים את הפרטים, כאשר באחרות תתבקשו להעריך. 

כשתסיימו לענות על כל השאלות, גללו למטה ולחצו על NEXT. זכרו שניתן וכדאי ללחוץ על SAVE בכל שלב.


מילוי עמוד כתובת ומספרי טלפון 

בחלק זה תתבקשו להשלים פרטי מידע אישיים, הנוגעים לאמצעי התקשרות שלכם וביניהם כתובת המגורים, כתובת למשלוח דואר, מספרי טלפונים (ראשיים ומשניים), כתובות דואר אלקטרוני ועוד. זכרו לספק את הפרטים הרלוונטיים ביותר, כמו מספר הטלפון הראשי שבו אתם משתמשים, כדי שלא תפספסו שיחות חשובות בנוגע לבקשה שלכם. 

שימו לב, בשנים האחרונות נוסף סעיף שדן בנוכחות שלכם ברשתות החברתיות. כפי שהוזכר קודם, במידה ואתם חושבים שיש מידע כלשהו ברשת החברתית שלכם שיכול להביא לסירוב הבקשה, הסירו אותו. בהמשך, מלאו את פלטפורמת הרשת החברתית מתוך האפשרויות בלשונית, ואחר כך את השם שבו אתם משתמשים. להוספת רשתות חברתיות נוספות, לחצו על Add Another. 

כשתסיימו לענות על כל השאלות, גללו למטה ולחצו על NEXT. זכרו שניתן וכדאי ללחוץ על SAVE בכל שלב.

מילוי עמוד כתובת ומספרי טלפון 


מילוי עמוד פרטי דרכון

 בעמוד זה תדרשו לספק מידע בנוגע לדרכון שלכם. מאחר וזהו מדריך לתיירים, סוג הדרכון שעליכם לסמן הוא REGULAR
בסעיף שמבקש את המספר הסידורי של הדרכון, סמנו "לא תקף" בתיבה והמשיכו למלא את הפרטים הבאים כגון המדינה שבה הונפק הדרכון (ISRAEL), העיר בה הונפק, תאריך הנפקה ותוקף. 

שימו לב, בהמשך תשאלו האם אי פעם נגנב לכם הדרכון, במידה וכן, תדרשו לספק הסבר לגבי המקרה. 

כשתסיימו לענות על כל השאלות, גללו למטה ולחצו על NEXT. זכרו שניתן וכדאי ללחוץ על SAVE בכל שלב.


מילוי עמוד איש קשר בארצות הברית

עמוד זה הוא מעט בעייתי, מכיוון שהוא דורש מכם לספק מידע שאולי אין ברשותכם או שעדיין לא השגתם. יחד עם זאת, במידה ואין לכם פרטי איש קשר בארצות הברית, שבמידת הצורך יכול לזהות אתכם ולספק מידע רלוונטי נוספות לגביכם, הזינו פרטי מלון, עסק או ארגון שאתם חושבים שתגיעו אליהם במהלך הביקור שלכם. 

 כשתסיימו לענות על כל השאלות, גללו למטה ולחצו על NEXT. זכרו שניתן וכדאי ללחוץ על SAVE בכל שלב.


מילוי עמוד מידע אודות קרובי משפחה  

בעמוד זה תתבקשו לספק מידע בנוגע לקרובי המשפחה המידיים שלכם, כלומר פרטי אב ואם, כולל שמות מלאים תאריכי לידה וכן האם הם נמצאים בארצות הברית. 

בהמשך, תמצאו סעיף נוסף השואל אתכם אם יש לכם קרוב משפחה מיידי הנמצא כעת בארצות הברית. במידה וכן, תדרשו כמובן לספק את המידע הרלוונטי לגביהם כגון שמם והסטטוס שלהם בארה"ב. 

כשתסיימו לענות על כל השאלות, גללו למטה ולחצו על NEXT. זכרו שניתן וכדאי ללחוץ על SAVE בכל שלב.


מילוי עמוד עבודה/ לימודים/ הכשרה

נוכחי:

בסעיף זה של הבקשה, תדרשו לספק מידע לגבי העיסוק הנוכחי שלכם. עליכם לבחור מתוך הרשימה שבלשונית, כשלאחר מכן ייפתחו לכם שדות נוספים שאותם תצטרכו למלא: שם החברה או הארגון שבו אתם מועסקים, כתובת, טלפון, תאריך התחלת העסקה, משכורת (בשקלים). 

לאחר מכן תתבקשו לספר בקצרה על התפקיד שלכם בחברה. כתבו בקצרה, אך שימו לב שזהו סעיף קריטי מאחר והוא מצביע על הנכונות שלכם לחזור לישראל. לכן, פרטו במידת האפשר והדגישו את חשיבות מקום העבודה שלכם.

קודם: 

בסעיף זה, תתבקשו לספק מידע בקשר לניסיון התעסוקתי הקודם שלכם. בין אם מדובר במקום עבודה קודם או מקום לימודים, תדרשו לספק את המידע המלא לגבי תאריכים, כתובות, שם המעסיק, מסלול הלימודים ועוד. לכן, הכינו את כל המידע הרלוונטי מבעוד מועד. 

מידע נוסף:

בחלק זה של הבקשה, תתבקשו לספק מידע לגבי מגוון הכשרות וכישורים שבידכם. חלק מהשאלות ידונו בהשתייכותכם לכת או שבט מסוימים, שפות שאתם דוברים, טיולים נוספים בעולם, ידע צבאי כולל מידע אודות השירות הצבאי ועוד. זכרו שבמידה ותסמנו "כן", יהיה עליכם למלא את המידע החסר, לכן הכינו את הפרטים הרלוונטיים מראש. לדוגמה: תאריכי השירות הצבאי, דרגה, יחידה וכו' - באנגלית.

כשתסיימו לענות על כל השאלות, גללו למטה ולחצו על NEXT. זכרו שניתן וכדאי ללחוץ על SAVE בכל שלב.


מילוי עמוד שאלות בנושא רקע ובטחון

בחלק זה של בקשה, תתבקשו לענות על שאלות העוסקות ברקע שלכם, לרבות הרקע הרפואי, הנפשי, רקע פלילי, שאלות הקשורות לסיוע לארגוני טרור, אלימות ועוד. 

ככל שתסמנו "כן" בתשובות שלכם, תדרשו להסביר את עצמכם במילים חופשיות. שימו לב שתשובות בעיתיות לחלק מהשאלות, יכולות בהחלט להביא לסירוב במתן הויזה. 

כשתסיימו לענות על כל השאלות, גללו למטה ולחצו על NEXT. זכרו שניתן וכדאי ללחוץ על SAVE בכל שלב.


מילוי עמוד העלאת תמונה

זהו החלק האחרון בטופס בקשה לויזה DS-160, ובו תתבקשו להעלות תמונה שעומדת בכל התנאים שצוינו מקודם. כפי שזכור, את התמונה יכולתם לבחון עוד לפני התחלת מילוי הבקשה, לכן במידה ולא עשיתם כן, תוכלו לעשות זאת כעת, אך וודאו כי שמרתם את הטופס למקרה וייקח לכם זמן רב מדי להעלות את התמונה המתאימה. 

אלו הדרישות המדויקות להעלאת תמונה לפי שגרירות ארה"ב בישראל: 

- תמונה בגודל 5 ס"מ על 5 ס"מ שצולמה ב – 6 החודשים האחרונים. התמונה חייבת להיות מקורית ולשקף את  המראה הנוכחי של המועמד/ת לוויזה.

- תמונה צבעונית עם רקע לבן.

- התמונה חייבת להיות ברורה ועם תאורה טובה (לא כהה מדי או בהירה מדי).

- התמונה חייבת להיות חזיתית ולהציג את כל הפנים ואת שתי האוזניים.

- מימדי הפנים בתמונה נדרשים להיות בין 2.5 ס"מ ל – 3.5 ס"מ מהחלק העליון של הראש ועד תחתית הסנטר.

- לא ניתן להגיש תמונות שנערכו באופן דיגיטלי. לא יתקבלו תמונות ישנות ששונה בהן הרקע ללבן.

- אין להרכיב משקפיים בתמונה לוויזה.

- יש להצטלם בלבוש רגיל:

- אין להצטלם עם מדים, למעט לבוש דתי הנלבש על בסיס יומיומי.

- כובעים וכיסויי ראש המסתירים את השיער ואת קו השיער אינם מותרים. כיסויי ראש מסיבות דתיות מותרים,  כל עוד אינם מסתירים את הפנים.


Review - בדיקה חוזרת של הבקשה

כעת משסיימתם למלא את טופס הבקשה, רצוי שתעברו על חלקיו השונים על מנת שתוכלו לוודא כי כל הפרטים נכונים. שימו לב לשמות, תאריכים, מספרים וכדומה, שיכולה להיות בהן טעות.


 חתימה והגשה

זהו החלק האחרון, אך חשוב ביותר, של מילוי טופס הקשה לויזה לארצות הברית. במידה ואדם אחר עזר לכם למלא את השאלון יהיה עליכם לציין זאת. זכרו, גם במידה ואדם אחר הוא זה שמילא ולחץ בכל שלבי התהליך, תהיו אתם אלו שצריכים לחתום וללחוץ על כפתור Sign and Submit Application. 

חשוב: כעת עליכם להדפיס את דף האישור של טופס הבקשה. שמרו עליו עד ליום הראיון שאליו תהיו חייבים להביא את הטופס עמכם. 


שלב 2: תשלום האגרה לויזה וקביעת מועד הראיון

יש להיכנס לאתר הרשמי לשירותי ויזות, בו תתבקשו לשלם את האגרה ולקבוע את מועד הראיון. תוכלו לבחור אם ברצונכם להגיע לשגרירות ארצות הברית בתל אביב או בירושלים. 

לאחר שתגיעו לאתר, לחצו על "הגש בקשה", והתחילו את התהליך. שימו לב שאתם כבר אחרי מילוי טופס הבקשה DS-160, לכן לחצו על אפשרות זו. 

בהמשך יהיה עליכם להשלים את פרטיכם האישיים השונים וליצור סיסמה שאיתה תוכלו לחזור שוב לחשבונכם. זכרו את הסיסמה מאחר והיא תאפשר לכם בהמשך להיכנס למערכת על מנת שתוכלו לעקוב אחרי משלוח הדרכון שלכם. 

לאחר שסיימתם למלא את הפרטים ואת אופן קבלת הדרכון (דואר, שליחים וכו'), שלמו את האגרה (באשראי או בבנק הדואר במזומן), קבעו את מועד הראיון והשגרירות אליה תהיו מעוניינים להגיע. יש להדפיס את האישור שיישלח אליכם ולהגיע עימו לראיון

כפי שהוזכר, גם במידה ובקשתכם סורבה בסופו של דבר, לא תוחזר האגרה ששולמה. בקשה חדשה תדרוש מכם לשלם אגרה חדשה. בנוסף, כל בקשה משולמת בנפרד והיא אינה קבוצתית או משפחתית. בנוסף לכך, תוקף תשלום האגרה הוא לשנה אחת בלבד ממועד התשלום, לכן קבעו את המועד לראיון בזמן נכון ולא קרוב מדי לסיום תוקף התשלום מאחר וגם אם התהליך עוד לא הושלם ועדיין לא אושרה בקשתכם, יפוג תוקף התשלום. 

שימו לב: כפי שהוזכר תחילה, ישנם אלו הפטורים מהגעה לראיון במידה והם עומדים בקריטריונים ברשימה באתר השגרירות. לרשימה המלאה לחצו כאן.


שלב 3: יום הראיון לויזה בשגרירות ארצות הברית

ביום הראיון, עליכם להגיע לשגרירות המסוימת שאותה בחרתם בעת תשלום האגרה. במידה ותגיעו לשגרירות האחרת, לא תקבלו שירות. כמו כן, יש להגיע בשעה הנקובה ולא לאחר לריאיון, כשמומלץ להגיע זמן מה קודם כדי להספיק לעבור את הבדיקות הבטחוניות בכניסה לשגרירות. כמו כן, ברבים מהמקרים התור ארוך, ולכן היאזרו בסבלנות הנדרשת עד שיגיע תורכם. 

לא ניתן להיכנס לשגרירות עם חפצים אישיים שאינם נחוצים לראיון כמו טלפונים ניידים, תיקים וכו', לכן השאירו אותם במקום בטוח, או השתמשו בשירותיהם של בתי העסק באזור שמנהלים שירות שמירת חפצים.  

כמו כן, עליכם להגיע עם המסמכים הרלוונטיים: טופס מודפס של הבקשה DS-160, טופס מודפס של תשלום האגרה, תמונת פספורט העומדת בכל התנאים שצוינו, אישור מודפס של מועד הראיון ודרכון תקף. שימו לב, את הדרכון תדרשו להשאיר בשגרירות על מנת שיוכלו לעדכן בו את הויזה. 

מגישי הבקשה מתחת לגיל 18 חייבים להיות מלווים ע"י הורה או אפוטרופוס חוקי.

לאחר שתסיימו את הראיון, שמתנהל בדרך כלל בשפה העברית, יהיה עליכם להמתין מספר ימים עד לשליחת הדרכון בדואר לכתובת שציינתם. 

שיהיה בהצלחה ונסיעה טובה!