סופי זיידה, תייר מזדמן (צילום: אור קפלן)
דיילת על הגובה. סופי זיידה | צילום: אור קפלן
שם: סופי זיידה
מגיעה מ: מזרח גרמניה.
אביבים: 27
לפרנסתה: דיילת אוויר בחברת התעופה הגרמנית לופטהנזה.
אוהבת: לשחק כדורסל וכדורעף, ולבלות עם הבת שלה (4 וחצי).
תמיד על הגובה: גובהה של סופי הוא 1.85 ("כשהייתי קטנה הייתי הכי גבוהה בכיתה ושלחו אותי למיונים לנבחרת של גרמניה בכדורסל נשים, אבל לא התקבלתי כי הייתי עדינה מידי").

סופי זיידה מגרמניה (צילום: אור קפלן)
לא מוותרת על פלאפל ושקשוקה | צילום: אור קפלןעושה את הלילה: במלון דייויד אינטרוקנטיננטל ("זה מה שלופטהנזה מממנת לי").

פגשנו אותה: בטיילת של תל אביב.

פז"מ: "לאחרונה אני מגיעה הרבה לישראל במסגרת העבודה שלי כדיילת. כשאני פה אין לי הרבה זמן לטייל, אבל אני אף פעם לא מוותרת על מסעדות ישראליות טובות - אני מאוד אוהבת את האוכל כאן".

צ'ק ליסט: "בעיקר מבלה בחוף הים או במלון. אני גם מאוד אוהבת שופינג ובישראל יש מציאות, למרות שהבגדים פה מאוד יקרים. גם בגרמניה המחירים לא זולים אבל לפחות הסחורה איכותית. שמעתי על המחאה החברתית בישראל, וכשאשוב לפה בקרוב, אני מאוד אשמח לראות שהמחירים כאן הופכים להיות סבירים".

הכי ישראלי: "פלאפל ובכלל אוכל ישראלי. אני מאוד אוהבת את הפלאפל האורגני ברחוב אלנבי, ותמיד כשאני פה אני גם לא מוותרת על שקשוקה. יש לנו מנה גרמנית מקבילה לזה עם בייקון, אבל רוטב העגבניות של הישראלים יותר מחוספס וטעים".

התיירת סופי זיידה (צילום: אור קפלן)
"ישראל יפה אבל לא נקייה" | צילום: אור קפלן

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הגברים: 9. "הגברים הכי יפים שראיתי במהלך הטיולים שלי בעולם היו מברזיל, ולהם אני נותנת 10. אבל גם לישראלים לא חסר. מה שכן, מהר מאוד גיליתי שהגברים כאן מאוד ישירים ולא ביישנים, וגם, לצערי, נמוכים מדי בשבילי".

מ-1 עד 10 | הציון הלאומי: 9. "אני חושבת שישראל מאוד יפה והעבר והיסטוריה בה מציצים מכל פינה, אבל חבל שלא שומרים עליה נקייה. אני תמיד עושה סיור בשוק הכרמל והסחורה נראית ממש טוב, אבל הלכלוך פשוט נוראי ומונע ממני לקנות שם. יש כאן תחושה שלא משקיעים בחזות של הרחובות והבתים וזה ממש חבל".

סופי זיידה, תיירת מגרמניה (צילום: אור קפלן)
הגברים הישראלים יפים, אבל נמוכים | צילום: אור קפלן
>> בשבוע שעבר בתייר מזדמן: "הנשים בארץ אגרסיביות"