לשכת התיירות של תאילנד בישראל הודיעה הערב (חמישי) כי המגבלות על כניסת תיירים מחוסנים מ-46 מדינות בעולם - כולל מישראל - יוסרו מ-1 בנובמבר 2021.

על פי הודעת משרד החוץ של תאילנד, אזרחים מחוסנים מישראל יוכלו להיכנס לתאילנד ללא צורך בבידוד, למעט שהייה במלון - עד להגעת תוצאות בדיקת הקורונה (PCR) שיעשו בעת הנחיתה במדינה.

כדי להיכנס לתאילנד התיירים יידרשו להציג תעודת התחסנות, תוצאות בדיקת PCR שנערכה בישראל ב-72 השעות שלפני ההמראה וביטוח נסיעות רפואי שמכסה אשפוז שקשור לקורונה. כמו כן, הנכנסים יידרשו להציג הזמנה ללילה אחד במלון מורשה מטעם המדינה - וזאת לצורך המתנה במלון זה לתוצאות בדיקת הקרונה. עלות בדיקת הקורונה בנחיתה תהיה כלולה במחיר המלון שיוזמן.

בנגקוק, קו סאמוי וקו-פי-פי ייפתחו

על פי פרסום רשימה מוקדמת יותר בעיתונות המקומית - מרבית האזורים הפופולריים בקרב ישראלים ייפתח. בין היתר מדובר על בנגקוק, קו סאמוי, קו פנגן, פוקט, פטאיה וקראבי (כולל קו-פי-פי).

פוקט (צילום: סלאביק יכין)
הישראלים יוכלו לשוב, חופי פוקט | צילום: סלאביק יכין

"פתיחת תאילנד לתיירות תביא, ללא ספק, לזינוק במספר התיירים הישראלים לתאילנד, במיוחד לקראת עונת התיירות המתחילה בקרוב, שבה מזג האוויר בתאילנד הוא אידיאלי לבילוי באזורי החופים ובשאר אזורי המדינה", הסביר דב קלמן, נציג לשכת התיירות של תאילנד בישראל.

קלמן הוסיף: "מאז שנפתחה תאילנד לתיירות ביולי השנה נכנסו אליה 6,251 ישראלים – מה שמציב את ישראל הקטנה במקום השני בכניסות התיירים למדינה, כשלפניה רק ארצות הברית. הדבר מעיד על אהבתם הגדולה של הישראלים לתאילנד, ואין ספק שישראלים נוספים רבים יבחרו לבלות במהלך החורף הקרוב חופשה 'קיצית' בתאילנד".

לתאילנד ניתן להגיע כיום, בקלות ובמחירים נוחים מאי פעם, באמצעות טיסות ישירות של אל על לבנגקוק ופוקט, וכן באמצעות חברות התעופה "איתיחאד" ו"אמירייטס" – דרך אבו דאבי ודובאי.