כאב ראש (צילום: jupiter images)
כוסית אלכוהול כבר ניסית? | צילום: jupiter images

אצל רבים מאיתנו מדובר בסיפור כמעט יומיומי - פתאום אתה מרגיש מברגים בתוך הגולגולות, יכולת הריכוז שלך צונחת פלאים והכל מרגיז ומתיש. כאבי ראש נובעים בדרך כלל ממתח וחרדה, תזונה לא נכונה, עייפות, שתיה מועטת ושהיה ממושכת בשמש. מה עושים? המומחים שלנו מציעים שלוש שיטות טבעיות, קלות וזריזות:  

הרפואה ההודית: חליטת תבלינים

גליה גלעדי ממליצה על ג'ינג'ר, כוסברה ופשתן

על פי האיורוודה - הרפואה ההודית, כאבי ראש יכולים להופיע עקב שינויים אנרגטיים ורגשות מודחקים. להקלה כללית של כאב הראש אפשר לשתות חליטת תה ג'ינג'ר (רבע כפית ג'ינג'ר טחון במים רותחים) או למרוח משחת ג'ינג'ר על המצח (להשיג בחנויות טבע). כדאי לחזור על הפעולה כל שעה-שעתיים עד שהכאב עובר. שימו לב - לא מומלץ לסובלים מצרבת.

אם כאב הראש נגרם כתוצאה מבעיה בסינוסים, ניתן למרוח משחת ג'ינג'ר על המצח ועל הסינוסים.
להקלת כאב ראש המרוכז באיזור הרקות: ערבבו חצי כפית כמון עם חצי כפית זרעי כוסברה בכוס מים רותחים, המתינו לפחות 7 דקות, סננו ושתו. זוהי חליטת תה שמקררת את המערכת הפיזיולוגית ובכך מקלה על הכאב. כשהכאב מרוכז בחלק האחורי של הראש: ניתן לערבב כפית זרעי פשתן בכוס חלב חם (רצוי אורגני) ולשתות לפני השינה.

הרפואה הקוריאנית: הרבה מים וקצת מסאז'

סביון סגל מציע - שתו מים!

שתו המון מים. זה בדרך כלל עוזר. בנוסף, פיתחו את כף ידכם ובלחיצה חזקה המלווה בעיסוי סיבובי עם כוון השעון שחררו את אזור השקע שבין האגודל לאצבע המורה. זה עלול לכאוב אך בכל זאת, אל תרפו. החזיקו מעמד והקדישו לעיסוי דקה בכל כף יד. ניתן גם לעסות את קצות האגודלים והבהונות, שמסמנים את אזור הראש שלנו.

קחו זרעי פשתן (למעשה, כל זרע קטן וכהה מתאים, כולל עדשים חומות), סדרו אותם בפס על שולחן והדביקו את הפס על פלסטר לבן. את הפלסטר הדביקו על המקום הכואב בראש או כרכו סביב האגודל, כשהקצה שלו מכוסה.

הומאופתיה: קומפרס לימון לרגליים

מיכל יקיר מציעה השלמת חוסרים בגוף

קודם כל, בדקו האם כאבי הראש שלכם מופיעים מדי יום או רק פעם בכמה זמן. לטיפול בכאבי ראש כרוניים מומלץ לפנות לרופא מומחה ולא להסתפק בתרופות סבתא. לעומת זאת, כאבי ראש לא יומיומיים נובעים בדרך כלל ממתח, תזונה לא נכונה, דילוג על ארוחה, עייפות או התייבשות. הטיפול הטוב ביותר במצבים כאלה הוא פשוט להשלים את החוסר: לאכול משהו קטן, לשתות הרבה מים (אבל ממש הרבה מים), להשלים שעות שינה.

לאחר מכן כדאי לעסות את העורף או את הגב מכיוון שלעיתים קרובות הכאב נגרם ממתח בעורף היוצר לחץ בראש. אפשר לשחרר את המתח גם בשתיית מעט אלכוהול (אל תתלהבו, זה רק אמצעי חרום) ואכילת משהו נוסף - זרימת הדם אל הקיבה משחררת לחץ בראש. חזרו שוב על פעולת העיסוי בגב ובעורף והוסיפו עיסוי עדין של צידי הצלעות. המקום אמנם כואב כשנוגעים בו, אך הלחיצות עוזרות להפגת הכאב. המשקיענים יכולים למלא גיגית קטנה במים חמים עם כמה פלחי לימון ולהשרות בה את כפות הרגליים. בשיטה זו הדם זורם אל הרגליים וניכרת הקלה בלחץ הדם בראש.

>> לכתבה הקודמת במדור: איך להתמודד עם צינון
>> לכל הכתבות במדור