בשבועות האחרונים עשינו ניתוח מיסטי לשמות כמו עלמה, גיא, טל, עידו, אהוד ועוד כמה. היום אנחנו מתנפלים על השם הקלאסי אורי. אתם מוזמנים לבקש עוד שמות - אנחנו ממש מקווים להספיק להגיע לכולם.

אורי גוטליב במועדון לילה,בחולצה תכלת (צילום: אלדד רפאלי)
אמיץ גם ברגעים של משבר | צילום: אלדד רפאלי

פירוש ומקור השם: קיימות מספר אפשרויות, שהראשונה בהן היא צמצום השם למילה אור, בכוונת מזהיר וזוהר. אפשרות נוספת היא ע"ש חפצי הקודש "אורים ותומים". אפשרות אחרונה באה מארמית ומקורה במילה אורא, כלומר אש ומדורה.
יסודות אסטרולוגיים: אלף - אש, וו - אוויר, ריש - מים, יוד - אדמה.
גימטריה קבלית: 217 (1 + 6 + 200 + 10).
מספר נומרולוגי: 1.
קלף טארוט: קלף הקוסם, שהוא הקלף הראשון בסדרה הבכירה של הקלפים.
כוכב שולט: שמש, שהיא גרם הרקיע הראשון.
גוון של כוכב: זהב, שהוא הצבע המיוחס לשמש.
קריסטלים המחזקים את תכונות השם: אובסידיאן, פרינייט, סיטרין, אגת האש.

נומרולוגיה: השם אורי מוביל אל נומרולוגיה של 1, שהוא ראש וראשון לכל המספרים. מייצג אישיות עצמאית שאינה מכירה גבולות או מגבלות. עוצמתו שוצפת וקוצפת מפלים של דינאמיות ודרמטיות. סוחף את האדם אל הבמה ואל אור הזרקורים.
אורי יוצא אל מלחמותיו כשהוא רכוב על סוס אבירים, מביס את אויביו אך אינו שוכח לנהוג בהם בהגינות ובנדיבות. הנחשון המסתער לפני המחנה, כאשר אומץ ליבו הוא מעין תמרור לכל הנוהים אחריו. מנהיגותו אינה מוטלת בספק ואין לו מתחרים. מצווה ומרעים בקולו, ורק השמיים הם הגבול לשאיפותיו.
מומחיותו היא ליטול לידיו ארגונים כושלים, להשקיע בהם ולהפכם לפאר היצירה. כדי להשיג את מטרותיו הוא אינו מהסס להישיר מבט אל הממונים עליו, כמו גם אל הסרים למרותו. הסובבים אותו נדבקים בהתלהבותו, גם אם אינם מסכימים לעקרונותיו. אינו שועה להוזי הזיות וחולמי חלומות: המטרה מקדשת עבורו את האמצעים, והמבחן היחיד שהוא מוכן לעמוד בו הוא מבחן התוצאה.
כריזמה היא שמו השני. גם בשעות משבר או צרה, ימשיך לנווט את דרכו מבלי להפגין סימני חולשה. יכולתו כמנהיג סוחפת בעקבותיו אנשים בעלי עוצמה המוכנים להניח לו להיות נותן הטון והמושך בחוטים.
אהבתו היא בסגנון של בילויים ושעשועים, ואת שעות הפנאי יעדיף להעביר במקומות יוקרתיים ובעלי ניחוח מלכותי. קשה לו לשים עצמו בנעלי הזולת, מכיוון שעבורו יש רק נקודת השקפה אחת: זו שהוא עצמו צופה ממנה. גם אם אינו מצוייד בהשכלה פורמאלית, הרי שתמיד יצליח לפלס את נתיבו אל ראש הפירמידה. כדי לכבוש את ליבו, יש להריע לחוכמתו ולמעשיו.

קצר משפחתי (צילום: ינאי יחיאל,  יחסי ציבור )
יכולתו כמנהיג סוחפת בעקבותיו אנשים בעלי עוצמה | צילום: ינאי יחיאל, יחסי ציבור
קודקוד השם (על פי הקבלה): אלף היא האות הפותחת את השם אורי, ועל כן היא קודקוד השם. כאשר האות א' היא האות הפותחת, היא מייצגת את הערכים הבאים: אש, להט, התפרצות, אהבה, אבוקה, להבה, טבעיות, זרימה, התלהבות ונחשוניות. על פי "אותיות דרבי עקיבא" שואלים "ומפני מה ראשה של א' זקוף ועומד ויש לה שתי רגליים כבני אדם?" והתשובה היא "מפני שהיא נחשבת באמת (כלומר, פותחת את המילה אמת), ואמת יש לה שתי רגליים, ואילו לשקר אין רגליים".

קלף טארוט: "הקוסם" הוא הקלף הראשון בסדרה הבכירה של חפיסת הטארוט. הקלף מייצג מצבים מוצלחים, כבירים והישגיים. במקביל, הוא קובע כי ההצלחה הינה הודות לעוצמתו האישית של השואל בקלפים.

התיקון הקבלי של האות אלף: האות א' מייצגת ראשוניות, כריזמה, הוד והדר, כבוד ויקר. המסר לתיקון הקבלי קובע כי עליכם להיות ערים וערניים לצרכי הסובבים אתכם. אל תעדיפו אדם כלשהו על פני רעהו, אך אם נגזר עליכם לנהוג כך, עשו זאת ברגישות, תוך שמירה על כבוד האיש.

>> לשם הקודם בסדרה: עלמה, את כזו מקסימה
עוד אסטרולוגיה ומיסטיקה באלטרנטיב-לי
לרכישת ספר השמות הענק
מפה אסטרולוגית אישית כולל ניתוח אופי בעברית