פירוש ומקור השם: תואר רווח בפניה אל צעירה שאינה נשואה. במקור "על כן עלמות אהבוך" - שיר השירים א', ג'.
יסודות אסטרולוגיים: ע - אש, ל - אוויר, מ - מים, ה - אדמה.
גימטריה קבלית: 145 (70 + 30 + 40 + 5).
מספר נומרולוגי: 2.
קלף טארוט: הכוהנת הגדולה, שהוא הקלף השני בסדרה הבכירה.
כוכב שולט: הירח, שהוא גרם הרקיע השני.
גוון של כוכב: כסף, שהוא הצבע המיוחס לירח.
קריסטלים המחזקים את תכונות השם: אבן הירח, פנינה, אגת, קריסטל שקוף.

נומרולוגיה

השם עלמה מוביל אל נומרולוגיה של 2, הנחשב למספר נשי, ענוג, זורם ומשתפך. החושניות שלו מושכת אל קן חמים של בית ומשפחה. הדמות המסמלת אותו היא תרנגולת הדוגרת על אפרוחיה. יחד עם האנרגיה האימהית המפעמת בו, הוא צריך להיות עטוף בהמון חסד ורחמים כדי למצוא את דרכו בחיים. מי שרוצה לקשור את חייו בגורלו של המספר 2, צריך ללמוד כיצד להרעיף חום ואהבה, לפנק מבלי להתבייש.

עלמה תחפש תמיד שותף, או לפחות כתף שאפשר להישען עליה. אהבתה אינה יודעת גבולות או מגבלות, עד כדי כך שהיא מבטלת את אישיותה בפני בני הזוג ואין לה בעיה להקריב את כל אשר לה למען רווחתו ושלומו של הפרטנר שלה. האהבה עבור עלמה היא סם חיים הזורם בגופה, הלשד שבעצמותיה, והיא מוכנה לרמוס את עקרונותיה ובלבד שלא לפגוע במערכת יחסים המתנהלת על בסיס רגשי.

המספר 2 נוטה להקים סביבו חומות בצורות העוזרות לו להפליג בים החיים מבלי להיפגע. אינו יודע את נפשו בשל השמחה, ולעיתים מחמת העצב. הוא חביב, מקסים, חינני, נעים והרמוני. רגיש מאוד לצרכי הזולת, וניחן בסבלנות כדי לספק צרכים אלה. תמיד אפשר למצוא אצלו איזו מילה טובה, קריצה, מגע, מבט. הוא מוכן לקטוף את הירח למען קרוביו ובני משפחתו, אך בעיקר צפוי להיווצר קשר מדהים בינו לבין הנשים הסמכותיות של משפחתו, ובעיקר עם אימו.

קודקוד השם עלמה (על פי הקבלה)

האות הפותחת את השם עלמה היא עין. צורת האות ע' בכתב העברי הקדום היא כצורת העין האנושית, והיא רומזת על ביטויים שונים המכילים את המילה עין, כגון "עיני השם משוטטים בכל הארץ" (זכריה ד', י'). בשל צורתה, יש באות זו משום הגנה מפני עין הרע, בעיקר כאשר היא מופיעה בגוונים של כחול ולבן. האות ע' אף זכתה לשיר משלה מפרי קולמוסו של המשורר איבן-גבירול, שהקדיש לה את "שיר המים".

קלף טארוט

הכוהנת הגדולה הוא קלף מדהים ויוצא דופן, המציג אשת כהונה יושבת על כס כהונתה, מוקפת בסמלים שונים הקשורים בדתות או בכתות מיסטיות. היא עצמה עטופה בבגדים רבים. גם צבעיו של הקלף שונים מהגוונים הרגילים. זהו קלף בעל עוצמה מיסטית, ולעיתים הוא בא לבשר על מצבים הנסתרים מן העין. הקלף מייצג מגוון גדול של נושאים ותחומים הנושאים את הכותרות סוד, רז, תעלומה ומסתורין. הוא טוב ונפלא עבור אנשים העוסקים בתורת הנסתר, או עבור אלה הקשורים לתחומים סודיים.

התיקון הקבלי של האות עין

מכיוון שהאות ע' פותחת את השם עלמה, הרי שמדובר באישה שכל מעייניה צריכים להיות נתונים למחשבות שאין עימן שמץ של אנוכיות. היא לא תתרגש אם אנשים חומריים וגשמיים יראו בה מעין טיפוס תימהוני שמקומו לא יכירנו בתרבות המערבית. נכסיה האמיתיים ישכנו בהיכלי הרוח, ולא במשכנות החומר. אושרה יושג הודות להארה רוחנית שתפקוד אותה.

>> לשם הקודם בסדרה: גיא, שמענו שאתה הולך להתחתן
עוד אסטרולוגיה ומיסטיקה באלטרנטיב-לי
לרכישת ספר השמות הענק
מפה אסטרולוגית אישית כולל ניתוח אופי בעברית