אין תמונה
נינט והאמוציות, יום לידה 3. יהודה מסתפק ב-2

תחשבו על זה: הרגע שבו אמא שלכם צעקה "משה מה עשית לי" הוא הרבה יותר משמעותי ממה שאתם חושבים. כמו באסטרולוגיה, גם בנומרולוגיה יש חשיבות ליום הלידה שלכם, ואם להיות ממש ספציפיים אז היום הזה מייצג את הפן המקצועי, את העוצמה שדרכה אנחנו שואפים לבטא את ההישגיות שלנו. כך למשל אתם יכולים לברר לאיזו קריירה נועדתם, או לפחות לקבל מושג כללי על הכישורים שלכם. אתם יודעים, אם במקרה רציתם להיות מהנדסי גרעין ויצאתם מזכירה רפואית. אז מה עושים? פשוט קוראים לפי יום הלידה. ואם נולדתם ביום דו-ספרתי? מצמצמים אותו לספרה אחת (לדוגמה, 28 לחודש: 2+8=10. ואז מצמצמים שוב: 1+0=1).

יום לידה 1 – מנהיגים מלידה

יצחק רבין, ביל קלינטון והמלך חוסיין (צילום: רויטרס, רויטרס1)
רבין וקלינטון מספרי 1. המלך חוסיין ב-5 | צילום: רויטרס, רויטרס1
אתם שואפים לביטוי עצמי ייחודי והפגנת יכולת אישית, רוצים לחוות דברים מהר ובצורה אינטנסיבית, שתספק לכם ריגושים גבוהים. לא רק שאינכם חוששים מהתחלות חדשות, אתם ממש זקוקים להן. יש בכם התלהבות ומרץ ואתם מוכרחים להרגיש אותם בכל דבר שאתם עושים, אחרת השיעמום משתלט. עליכם ללמוד ולעסוק רק במה שמרתק אתכם, ולהקדיש שם את הכל.
בעבודה: עצביכם עשויים להיות מתוחים ואתם משנים את רגשותיכם בתכיפות - מתלהבים, דועכים ושוב מתלהבים. עם זאת, יש לכם עמדה די ברורה לאן כל דבר הולך ברשימת האוהב-לא אוהב שלכם ובאופן כללי הכל אצלכם די קיצוני: שחור או לבן, מתאים-לא מתאים. אתם מנהיגים מלידה, לא אוהבים בוסים שיושבים לכם על הראש, קשה לכם לקבל מרות ולעיתים אתם מתקשים לשתף אחרים במעשיכם. יש לכם קסם אישי ושנינות בכמויות, כמו גם יכולת להסיק מסקנות ולקבל החלטות זריזות.
בלימודים: אתם מהירי מחשבה, מקוריים וממוקדים. יש לכם אינטואיציה ותחושת אמת פנימית חזקה, מה שבדרך כלל גורם לכם להיות משוכנעים בצדקתכם.
המלצות קריירה: ניהול, יזמות עסקית, שיווק, קריירה צבאית.
קולגות: יצחק רבין, ביל קלינטון, מרגול.

יום לידה 2 – ועכשיו כולם ביחד

שמעון פרס (תמונת AVI: אור גץ, חדשות)
הפתעת השנה: פרס נולד ב-2 לחודש | תמונת AVI: אור גץ, חדשות
אתם אנשים מעניקים, שמתחשבים בדעתם של אחרים ואוהבים לפעול מתוך שיתוף פעולה. אתם אידיאליסטים ופרקטיים בו זמנית, ומסוגלים לראות גם את הרצוי וגם את המצוי. אתם זקוקים לאהבה, הבנה וסביבה תומכת ובהיעדר התנאים האלה, יש לכם נטייה לפתח פסיביות ותלות באחרים.
בעבודה: אתם נוטים לחלוק את מחשבותיכם עם אחרים, ולא ממהר לקבל החלטות מבלי להתייעץ. למרות שיש לכם הרבה ידע, לעיתים אתם חוששים לבטא את דעתכם באומץ ומעדיפים להסכים עם אחרים. אתם מעולים לעבודת צוות, פחות למשרת ניהול.
בלימודים: אתם נמשכים לנושאים מופשטים ורוחניים. יש לכם אינטואיציות חזקות ורגישות רבה ולעיתים אתם מתקשים להבין איך אחרים לא מרגישים כמוכם.
המלצות קריירה: ייעוץ פסיכולוגי או סוציאלי, טיפול, גישור, תמיכה ושירות לקוחות.
קולגות: שמעון פרס, יהודה לוי, יהודה סעדו, בריטני ספירס.

יום לידה 3 – לפעמים חלומות מתגשמים
אתם אמוציונלים, בעלי אישיות נעימה ורב-גונית. מבטאים רגש, יצירתיות והזדהות. יש לכם צורך עז בקשר עם הזולת, ולכן חשוב לכם מגע קרוב וישיר, שיאפשר לכם לחשוף את מחשבותיכם ורגשותיכם.
בעבודה: אתם מלאי כריזמה, המחשבה שלכם זורמת ואתם זקוקים להשראה ולקהל מאזינים מובחר. אתם ידועים כאנשי שיחה מרתקים, בעלי חוש הומור, אוהבי אדם ומקובלים בחברה. עם זאת, אתם לא כל כך אסרטיביים ולעיתים בורחים מהתמודדויות והחלטות קשות. יש מי שרואה אתכם כעצלנים וחסרי אכפתיות, אבל כשנותנים לכם אפשרויות יצירתיות, אתם יודעים להפיק מהם את המרב. אתם לא מייחסים חשיבות לסדר, מסגרות וחוקים ונוטים לפיזור נפש ולאיחורים.
בלימודים: אתם מערבים דמיון ומחשבה יוצרת, שבלעדיהם אתם נוטים להשתעמם. אתם ויזואליים מאד ואפילו העובדות היבשות לובשות אצלכם צורה ציורית.
המלצות קריירה: תחום האומנות, למשל עיצוב, צילום, גרפיקה וכדומה, וגם עבודות שמערבות רגש כמו הוראה ועבודות אחרות עם ילדים.
קולגות: נינט טייב, ביבי נתניהו, אהוד ברק.

יום לידה 4 – הבטחנו ולכן נקיים

אהוד בנאי
אהוד בנאי מצטיין לאט, יום לידה 4
אתם אנשי תכנון וביצוע מצטיינים. החלטיים, עקשנים, אוהבים להציג תוצאות ולא נרתעים מקשיים ואתגרים. אתם אוהבים מסגרת וקביעות, סולדים משינויים ובעלי כושר התמדה. אתם שולטים בזמן, לא ממהרים לשום מקום ומוכנים להתקדם לאט ובטוח. לעיתים העייפות מכריעה אתכם ואתם נוטים לקחת את הדברים ברצינות רבה מדי.
בעבודה: אפשר לסמוך עליכם בעיניים עצומות. אתם שונאים בטלה, חייבים להיות עסוקים כל הזמן ותמיד מוכנים לעבודה קשה.
בלימודים: אתם זקוקים לעובדות ברורות ולחומרים מעשיים, מה שלעיתים מתפרש כחוסר דמיון ומעוף.
המלצות קריירה: ארגון או ניהול מוסדות ציבוריים, מדעי החברה, עבודה קהילתית, הנדסה וטכנאות, בנייה, שרטוט.
קולגות: אנג'לינה ג'ולי, אלי יצפאן, אהוד מנור, אהוד בנאי.

יום לידה 5 – מקוריים וצבעוניים

אין תמונה
טראמפ והצבע, יום לידה 5
אתם תקשורתיים מאד ואומנים במגע עם אנשים. בהשוואה לאנשי ה-3, שהאינטראקציה שלהם עם הסביבה היא רגשית-חווייתית, אצלכם היא בעיקר שכלית. יש לכם יכולת לוגית ורעיונית חזקה ביותר, כושר המצאה וכושר יישום. האישיות שלכם רבת השראה ובכל מסגרת אליה אתם נקלעים, אתם מיד רוצים לשנות דברים.
בעבודה: אתם תקשורתיים ומעורבים, רוצים להיות בעניינים בכל מה שמתרחש ומתעניינים מאוד בתחושותיהם של אחרים, לעיתים על גבול הרכלנות. אתם טיפוסים מושכים, צבעוניים ורב גונים, משתעממים בקלות ושונאים שגרה.
בלימודים: אתם קולטים המון מידע באופן אינטואיטיבי, ולכן אינכם זקוקים ללימוד רב. אתם סקרנים מאד ומהירי מחשבה ופעולה.
המלצות קריירה: תקשורת, יחסי ציבור, ניהול אישי, פוליטיקה, קבלת קהל.
קולגות: ויליאם שייקספיר, דונלד טראמפ, ניל ארמסטרונג, דנה ספקטור.

יום לידה 6 – סטנדרטים גבוהים 

אין תמונה
סטרייסנד לא סטנדרטית. דה נירו ב-8
אתם מבקשים הרמוניה בחייכם ושואפים להביאה גם לחייהם של אחרים. בכל מסגרת בה אתם עובדים אתם יעילים ואמפתיים, אחראיים ולוקחים על עצמכם מחוייבויות אישיות. היושר והכנות שלכם לפעמים גובלים בביקורתיות. אתם דורשים משמעת ומציבים דרישות גבוהות, מה שלעיתים עלול להכביד על אחרים.
בעבודה: אתם עובדים יעילים ורגישים לזולת, אחראים מאוד ולוקחים על עצמכם מחויבויות אישיות. אתם נמשכים ליופי, הרמוניה ואסתטיקה, וכך גם תעצבו את סביבת העבודה שלכם. אתם ידועים כפסיכולוגים חובבים שמזדהים עמוקות עם כולם ולעיתים מתעייפים מרוב דאגה לאחרים.
בלימודים: אתם מצליחים בזכות ההיגיון, הסבלנות וכוח התכנון המנטלי שלכם.
המלצות קריירה: אומנות שימושית, ארכיטקטורה, הנדסה, מחשבים, משפטים, תחומי כספים.
קולגות: זיגמונד פרויד, ליאונרדו דה וינצ'י, ברברה סטרייסנד.

יום לידה 7 – אנשי הרוח והפרפקציוניזם

מדונה
מדונה והרוח, יום לידה 7
אתם טיפוסים מהורהרים שמחפשים ללא הרף את זהותם העצמית. אתם אוהבים להתנסות ולגלות את עצמכם ואת המסתורין של החיים, מדעית ורוחנית כאחת. אחרים עשויים להתייחס אליכם כמוזרים או להתקשות בהבנתכם, ולכן לעיתים אתם חשים בודדים גם במחיצת אנשים. יש לכם חוש מפותח ליופי, אסתטיקה ושלמות במובן הפנימי והעמוק ביותר. אישיותכם מקרינה קסם רב.
בעבודה: לפעמים אתם מתקשים למצוא את מקומכם, מכיוון שאתם לא טיפוסים מעשיים במיוחד. כשאתם מצליחים להשתלב אתם זורמים ורגשיים, אך בכל הנוגע ליצירת קשרים חברתיים, אתם עצורים וסלקטיביים. יש לכם לב חם, אבל בעיקר כלפי מי שאתם אוהבים ואילו כלפי כל היתר אתם נוטים להחצין קור וריחוק. אתם מתעבים התקהלות ורעש ולכן אסור לכם לעבוד בסביבה מרוכזת וקולנית מדי.
בלימודים: אתם אוטודידקטים, חובבי אתגרים מחשבתיים ומפגינים כישרון כתיבה, חיבור למוזיקה וכושר המצאה. יש לכם נטייה להתבודדות ולכן אתם מעדיפים ללמוד לבד. הפרפקציוניזם והיסודיות שלכם לפעמים מוגזמים.
המלצות קריירה: לימודים גבוהים, מתמטיקה, מחקר מדעי, כתיבה, עיסוק אומנותי ייחודי, תחום המיסטיקה, עבודה טכנית.
קולגות: מדונה, פדרו אלמודובר.

יום לידה 8 – חולי עבודה, שליטה וכסף

ארקדי גאידמק במסיבת הספורט (צילום: הילה רוטברג )
גאידמק והאגו נולדו ב-8 | צילום: הילה רוטברג
יש לכם אגו מפותח, אמביציה אדירה וצורך עז בהבעה אישית. אתם נוטים לכוחנות וכריזמטיות, מנהיגים מלידה ובעלי כוח השפעה.
בעבודה: אתם וורקהוליקים מושבעים, מביעים עוצמה ורגשות חזקים וטוטאליים. אתם שואפים להגיע לתפקיד הנכון, שיספק לכם שליטה, כסף והכרה, ויש לכם יכולת להתמודד עם פרויקטים גדולים. עם זאת, אתם שוכחים לפעמים עד כמה אתם תלויים בעובדים שלכם ושאי אפשר לפעול באופן עצמאי לחלוטין. אין עובדים חרוצים מכם, ולעיתים אתם מסופקים יותר בעבודה מאשר בחיים האישיים. אתם משתוקקים להיראות תמיד במיטבכם, להחצין הישגים ולזכות להערכה. כסף מהווה עבורכם מוטיבציה ואתם נוטים לחסוך בו ולהשתמש בכספם של אחרים ו/או למען אחרים.
בלימודים: אתם מפגינים רצינות והשקעה, ואוהבים ללמוד כל דבר לעומק, מתוך ניסיונכם האישי.
המלצות קריירה: ניהול, ארגון, הפקה, תחומי כספים ותקציבאות.
קולגות: ארקדי גאידמק, פריס הילטון, אגם רודברג.

יום לידה 9 – אנשי באזז ועקרונות

בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי (צילום: רויטרס, Reuters)
פיט אידאליסט. את הנסיכה ג'ולי תמצאו ב-4 | צילום: רויטרס, Reuters
אתם אידיאליסטים, חובבי יופי, מוזיקה, אומנות ופילוסופיה. יש לכם אופי חם ואתם רוצים לייצג את כל מה שאמיתי, נכון ונדיב בעולם הזה. תחת השראה אתם מהווים צינור של אנרגיה, ידע ואהבה לזולת ועשויים להגיע לרעיונות בלתי רגילים ולהשפיע על אנשים רבים. לעיתים יש לכם יכולת תקשור והוראה רוחנית. אתם נמשכים אל הבלתי מוגדר והלא מעשי, יש לכם בעיה עם זמנים ולפעמים קשה לכם להתמקד בהווה.
בעבודה: יש לכם קוצים בישבן, אתם אוהבים אקשן ומרוצים כשאתם מצליחים לעורר הדים. חופש מחשבה והרחבת אופקים חשובים לכם מאד. אתם ישירים, עוקצניים, אומרים את אשר בלבכם, אוהבים את כולם ולעיתים מתקשים לאהוב את היחיד. תמיד תתנדבו לעזור לזולת - אם לא בעבודה אז באופן פרטי.
בלימודים: עלולים להיות לכם קשיי קשב וריכוז. אתם מפוזרים, שועטים קדימה במחשבותיכם, מתכנים דברים גדולים ומתלהבים, אבל שוכחים שיש גם כאן ועכשיו. המחשבה המקיפה וההוליסטית שלכם מקשה עליכם להתעסק עם פרטים.
המלצות קריירה: ספרות, דרמה, הוראה, הוצאה לאור, ייבוא וייצוא, תחום התיירות או עבודות אחרות שכרוכות בנסיעות לחו"ל, עבודה סוציאלית.
קולגות: בראד פיט, ריצ'רד ניקסון, אביעד קיסוס.