ההיסטוריה של MG הולכת כמאה שנים אחורנית, לשנות ה-20 של המאה ה-20, אז החלה סוכנות הרכב 'מוסכי מוריס' (Morris Garages) לייצר גרסאות מיוחדות משלה לרכבים של חברת 'מוריס מוטורס', תחת המותג "MG" – ראשי התיבות של Morris Garages. בהמשך עבר המותג מספר מיזוגים עם תאגידי רכב, שלבסוף הולאמו על ידי הממשלה הבריטית ורוכזו את מרבית תעשיית הרכב הבריטית תחת קורת גג אחת. במהלך המאה ה-20 נוצרו תחת המותג MG שורה ארוכה של רכבי ספורט שהפכו לכלים נחשקים בכבישי העולם.

בשנת 2006 תאגיד הרכב הסיני SAIC Motor רכש את המותג MG והחל להשקיע במותג, מה שהוליד דור חדש ומלהיב של רכבי MG יוקרתיים בטכנולוגיה חדשנית ועתידנית. הייצור עבר מבריטניה לסין, מה שהוזיל את עלויות הייצור, הפחית את המחיר לצרכן, והכניס את רכבי MG החדשים לשוק הרכבים החשמליים.

SAIC Motor – החברה הסינית שתהפוך את הכבישים לירוקים יותר

SAIC Motor היא יצרנית רכב סינית הנחשבת לאחד הכוחות העולים בתחום רכבי "האנרגיה החדשה", בזכות יכולת מחקר ופיתוח מתקדמת, והיא מובילה את סין בכל הקשור לטכנולוגיות ליבה בתחום הסוללות, המנועים החשמליים והבקרים החשמליים.

ביולי 2019 התפרסמה רשימת "פורצ'ן 500" שכוללת את 500 החברות המובילות בעולם, ובה SAIC Motor הגיעה למקום ה-39 והמכובד, ודורגה במקום השביעי מבין כלל חברות הרכב ברשימה. בשנה שקדמה לכך, זכתה החברה להכנסות של יותר מ-136 מיליארד דולר ממכירת רכבים, והיא מעסיקה למעלה מ-150,000 עובדים ברחבי העולם, כולל במרכז המחקר והפיתוח שנשאר בבריטניה.

MG – הרכב החשמלי הנמכר בישראל

גם לאחר רכישת MG, חברת SAIC שמרה על שם המותג הבריטי ובשנים האחרונות החלה לייצר רכבים חשמליים והיברידיים תחת המותג. קבוצת לובינסקי החלה לייבא את דגמי MG המיוצרים בסין תחת תאגיד SAIC כבר בשנת 2009, ושיווקו את רכב המנהלים MG 550 ומכונית הספורט הדו-מושבית MGT-F.

בסוף שנת 2019 החלה קבוצת לובינסקי לשווק גם את המכונית החשמלית של המותג - MG ZS EV בתצורת קרוסאובר סאב קומפקט. בשנת 2020 היא הייתה המכונית החשמלית הנמכרת ביותר בישראל, עם למעלה מ-700 דגמים שנמסרו ללקוחות. כיום משווקת הקבוצה את דגם MG ZS EV החשמלי, לצד דגם ה-SUV החדש, MG EHS PHEV, רכב היברידי-נטען, גדול ומאובזר יותר, עם יחידת כוח היברידית-נטענת. 

MG EHS PHEV (צילום: רונן טופלברג)
MG EHS PHEV, רכב היברידי-נטען, גדול ומאובזר יותר, עם יחידת כוח היברידית-נטענת | צילום: רונן טופלברג

בדומה לקו החדשני-טכנולוגי של המותג MG, קבוצת לובינסקי מקדמת מעבר לאינטראקציה דיגיטלית עם לקוחותיה ומאפשרת רכישה מקוונת ומהירה בלחיצת כפתור דרך אתר האינטרנט, בו כל לקוח יוכל לבחור בקלות את האבזור, צבע הרכב ואופן התשלום. ניתן גם להזמין נסיעת מבחן בקלות ובמהירות. לפרטים לחצו כאן.