אז החלטתם שאתם רוצים להתנדב. כלומר, המחשבה הזאת עלתה לכם בראש אינספור פעמים, אבל עכשיו הגיע הרגע והיא כבר ממש מוכנה להפוך למציאות. במדינה כמו שלנו לא חסרים ארגונים, עמותות ורשויות שישמחו לצרף מתנדבים נוספים לשורותיהם, ומספיק מעבר חטוף על כותרות העיתונים או הצצה חפוזה בכל מהדורת חדשות בשביל להבין את זה, אבל מה המקום שהכי מתאים עבורכם להתחיל להתנדב? בדיוק בשביל זה אנחנו פה.

מעבר לכל העמותות שכבר הספקתם להכיר ודרכי ההתנדבות המקובלות, תתפלאו לגלות שאת תשוקת ההתנדבות שלכם תוכלו לממש גם במקומות מפתיעים למדי, שיכולים לענות בדיוק על מה שאתם מחפשים ולהלום גם את הכישורים והרצונות שלכם. התנדבות אחרת/חדשה, בדרך שונה מהמקובל או בתחום שונה מהצפוי. כמו מה למשל? הנה כמה מקומות שאפשר להתנדב בהם שלא בטוח שהכרתם אותם....

להתנדב על הבר - עם חכמים בלילה WIZE

ב-WIZE חשבו איך לשפר את תרבות חיי הלילה בישראל, כי הם הרגישו שמשהו חסר. איך להפוך בילוי שגרתי למעבר לשיחת חולין, איך לגרום לאנשים להקשיב ולא רק לשמוע. לגרום לדבר עם עיניים בורקות, שיהיו גם בגובה העיניים של כולנו. כי כל יום הוא הזדמנות חדשה להכיר אנשים מעניינים ולהרחיב אופקים - ואנחנו רוצים לנצל כל הזדמנות.

Wize  הוא מיזם חברתי הפועל בשש השנים האחרונות ליצירת תרבות חיי לילה המקדמת מדע, יזמות, חדשנות וטכנולוגיה לקהל הרחב בישראל. את הפעילות מוביל הון אנושי איכותי עם למעלה מ-50 מתנדבים ובליבת הפעילות הפקת אירועי הרצאות בברים המשלבים יחד תוכן ובילוי עם מרצים מובילים ובמגוון רחב של נושאים. מתעניינים בעולם המדע והטכנולוגיה ואוהבים לשתות בירה?  ארגון Wize מגייס באופן קבוע חברי צוות לסניפים קיימים או מנהלים לטובת הקמה של סניפים חדשים.

לפרטים, הכנסו לאפשרויות ההתנדבות בארגון באתר "התנדבות ישראלית" >>

להתנדב ביער - עם יחידת ההתנדבות של רשות הטבע והגנים בכרמל

ענף היער אמון על שמירת החורש והיער במרחב הר הכרמל, המשימה כוללת כיבוי שריפות, תצפיות ועבודות יערנות למניעת שריפות. מחפשים אנשים בעלי יכולת פיזית טובה שיעברו הכשרה ושיצטרכו להשתבץ לשתי משמרות בחודש לפחות במועד גמיש.

רשות הטבע והגנים היא רשות ממשלתית שפועלת מטעם חוק ואמונה על שמירת ערכי טבע ומורשת בישראל. הרשות אחראית על ניהול שמורות טבע וגנים לאומיים ועל אכיפת חוקי שמירת הטבע.

לפרטים על התנדבות ברשות הטבע והגנים בכרמל לחצו כאן >>

להתנדב בנפאל - עם עמותת "תבל בצדק"

נכון שתמיד עניי עירנו קודמים, אבל אם אתם כבר יוצאים להרפתקה שלכם בחו"ל, תדעו שתוכלו לעשות גם הרבה טוב, לפזר קצת מהאור שלכם גם לגויים ולהעצים את החוויה של הטיול שלכם כך שתיהפך לבלתי נשכחת.

תוכנית "מתנדבים על הדרך", הינה תכנית התנדבות ייחודית המאפשרת למשתתפים להשתלב בעשייה קהילתית למשך חודש תוך היכרות עם התרבות הנפאלית. במסגרת החודש המתנדבים זוכים לחיות עם משפחות נפאליות, לחוות את התרבות הנפאלית ולהפוך לחלק מהקהילה המקומית. המתנדבים זוכים להשתלב בעבודת הארגון בכפר בתחומי החקלאות, תנועת הנוער, חינוך בבתי הספר ואף בקבוצות הנשים. התוכנית מיועדת למטיילים, לבעלי מקצוע ולכל מי שמעוניין לתרום מזמנו ועם זאת לחוות חוויה תרבותית מיוחדת ואינטימית.

תבל בצדק הנה עמותה ישראלית ששואפת ליצור מנהיגות ישראלית/יהודית מעורבת בתיקון עולם ברמה המקומית וגלובלית. המתנדבים שלנו, המגיעים מישראל וקהילות יהודיות בעולם, עובדים עם קהילות מוחלשות בנפאל על מנת לשפר את איכות חייהם. העשייה שלנו מובלת על ידי צוות מקומי מוכשר ומקצועי, אשר יוצר התאמה תרבותית ורצף עבודה, ובונה מסגרות להשפעה ארוכת טווח.

לפרטים על התנדבות בנפאל עם עמותת תבל בצדק לחצו כאן >> 

להתנדב בדרכים - עם עמותת "ידידים בדרכים"

הארגון מעניק ״עזרה ראשונה שאינה רפואית״ שאינה מצריכה ידע מקצועי בדרכים ובבתים, 24 שעות ביממה, למעט שבת וחג. תחת הגדרה זו מספק הארגון סיוע בשלל תחומים, ביניהם: סיוע בפנצ'ר, התנעת רכבים, מילוי מים / שמן / דלק, בכבישים מהירים ואף בפתיחת רכבים נעולים באמצעות ציוד מקצועי וללא כל נזק. בנוסף, מתנדבי ידידים מבצעים חילוצי שטח לרכבים שהתחפרו, מסייעים בפתיחת דלתות בתים שנטרקו ועוברים הכשרות מקצועיות לחילוץ אנשים ממעליות תקועות. שיתופי פעולה הארגון משתף פעולה עם כלל כוחות ההצלה והחירום, ומסייע במקרים של חילוץ תינוקות שננעלו ברכבים, בחילוץ אנשים ממעליות במקרים בהם קיים חשש לחיי אדם ומסייע למשטרת ישראל באיתור נעדרים.

הארגון הוקם בשנת 2006, כאשר מייסד הארגון מאיר וינר ראה צורך בסיוע אזרחי מהיר לאנשים שנתקעו בכבישים מסוכנים. כיום מנוהל הארגון ע"י המנכ"ל ישראל אלמסי, ולצידו הסמנכ"ל לייזי שטרן. מאז הארגון הלך והתפתח עד שכיום כבר יודעים אלפי הפונים מידי חודש מכל רחבי הארץ ללא הבדל דת גזע, או מין, כי בכל מקרה בו נתקעים הם בדרכים, ידידים תמיד יהיו שם בשביל לחלץ ולסייע. הדבר מתאפשר הודות ל- 5,000 מתנדבים ומתנדבות המגיעים מכל קצוות האוכלוסיה האזרחית בישראל, פזורים בכל רחבי הארץ, מדן ועד אילת, ומצויידים בנסיון, בידע ובציוד מקצועי רב.

התהליך מתחיל במוקד הארצי, המופעל אף הוא על ידי למעלה ממאתיים מוקדנים מתנדבים אשר באמצעות מרכזיה משוכללת מקבלים את השיחה אל הטלפון האישי שלהם ומשם האירועים מנותבים אל הצוותים הרלוונטיים ואל הכוננים הזמינים שבשטח, עד למתן המענה המהיר ביותר לאזרח שנתקע. החזון שלנו הוא להגיע למצב בו יהיה לפחות מתנדב אחד בכל בניין, כך נוכל להגיע למצב בו לא יתקע אף אדם למעלה ממספר דקות בכל מקום ברחבי הארץ. כך נהפוך את מדינת ישראל למקום טוב יותר.

לפרטים על התנדבות עם עמותת "ידידים בדרכים" לחצו כאן >>

להתנדב בכפר: עם הכפר לשימור והנחלת מורשת יהודי אתיופיה

בעיר קריית גת פועל כפר ביתא ישראל מטעם עמותת הנני. הכפר משמש כמרכז שימור מורשת יהדות אתיופיה. בכפר יש מיזם חקלאות שנותן מענה לכ60 מבוגרים יוצאי אתיופיה, החווה מעניקה למבוגרים תעסוקה ומסייעת בהחזרת כבודם העצמי ובשיפור מעמדם בקהילה ובמשפחה. אל מרכז המבקרים בכפר מגיעים סיורים מכל גווני החברה כדי להכיר את העוצמות והחוזקות הקיימות בקהילה האתיופית.

כפר ביתא ישראל בקרית גת הוא מרכז חווייתי אותנטי לשימור והנחלת מורשת יהודי אתיופיה. זוהי יוזמה חינוכית של עמותת "הנני", המספקת תשובה ייחודית ויצירתית לכמה מהאתגרים החברתיים הסבוכים ביותר של יוצאי אתיופיה, ומחזירה לחיים את אוצרות התרבות והמסורת של אחת הקהילות המיוחדות והמעניינות בעם ישראל. לכפר דרושות קבוצות לתחזוקה, שיפוץ, סידור וניקוי. ההתנדבות כוללת: סיוע לפעילות הכפר ולאנשים הלוקחים חלק בהרצתו ע"י עידור, צביעת קירות, גיזום, סידור וכדומה. ישמחו לקבוצות יצירתיות בעלות רעיונות לשיפור המרחב, שיקחו חלק בהגשמת הרעיונות והבאתם לידי ביצוע.

לפרטים על התנדבות לשימור והנחלת מורשת יהודי אתיופיה לחצו כאן >>

להתנדב בחלל - עם האגודה הישראלית לאסטרונומיה

אם אתם חולמים על כוכבים, ובמקרה הזה כאלה שנמצאים מעלינו ולא אלה שסביבנו, כדאי לכם להכיר את העמותה הזאת, ששמה לעצמה למטרה לקדם ולהפיץ את מדע האסטרונומיה בקרב הציבור הישראלי, והכל בהתנדבות מלאה.

העמותה מקיימת הרצאות, סדנאות, חוגים, תצפיות מאורגנות, כנסים ואירועים שמקדמים גם את אסטרונומיית החובבים בארץ וחושפים את הנפלאות שלה בפני הציבור.

אם תהיתם, אתם ממש לא צריכים להיות בעלי דוקטורט או פרופסורים מן המניין על מנת להתנדב פה, כל אחד מכם יוכל לתרום לעמותה בדרך המיוחדת שלו. תוכלו לעזור בהפקת האירועים השונים של האגודה, לעזור בפן המנהלתי ועל הדרך גם להעמיק את התשוקה האסטרונומית שלכם, שכן מתנדבי העמותה זוכים להכשרות מיוחדות ומעשירות במיוחד.

רוצים גם אתם לתרום ולהתנדב? היכנסו לפרטים >>