מפורסמים ומפורסמות של המדינה מביעים את דעתם על חתונת השנה של לנה ומעיין בפאנל

בחירת הסלבס

חתונת השנה

reality
reality
בחירת הסלבס

מהו שיר החופה של משה פרץ?

לנה ומעיין היו מתים שהוא יופיע בחתונה שלהם, אבל בינתיים משה פרץ רק בוחר בשבילם את שיר הכניסה לחופה. האם סאבלימינל ומאיה בוסקילה מסכימים איתו? ומה חושב המתחתן הסדרתי שימי תבורי? מוזיקאים מצביעים בקולם ומגלים איזה שיר ליווה אותם לחופה

טלי מליחי | mako | פורסם 06/07/10 10:56:31

אחרי שבחרתם ללנה את שמלת הכלה שהיא כל כך רצתה, אפשר להירגע, להתרווח בכורסה ולהאזין בנחת לשלושת שיר הכניסה לחופה. גם פעם התגלעו חילוקי דעות בין בני הזוג: בעוד שמעיין התחבר מאוד לשיר "אם ננעלו" של עפרה חזה בביצוע מדונה, לנה דווקא התרגשה משירו של אלטון ג'ון "Can you feel the love tonight". על דבר אחד הם הסכימו: שניהם פסלו את השיר "I gotta feeling" של הבלאק-אייד-פיז. אלו מוזיקאים מצדדים בבחירתו של מעיין, אלו תומכים בבחירתה של לנה ומי מעדיף את שיר ההיפ-הופ העליז? בחירת הסלבס.

שימי תבורי מתחבר למעיין עם הבחירה שלו, וממליץ על "אם ננעלו": "זה שיר תימני, ולכן הוא קרוב לליבי ומדבר אלי", הוא מסביר. "לו הייתי יכול להמליץ על כל שיר, הייתי בוחר שיר שכולו בעברית. צריך שהקהל יבין את המילים של השיר. בחתונות אמריקאיות לא מנגנים שימי תבורי או אריק אינשטיין, נכון?"

עם איזה שיר נכנסת לחופה?
"אני לא בזבזתי את הזמן עם חתונה בשבעה מיליון שקלים, אלא לקחתי את האישה יד ביד והלכנו להתחתן באמריקה. לדעתי, חתונה צריכה להיות בלי כל הבלאגן הזה; רק משפטי אהבה לכל החיים".

סאבלימינל, שמבלה בימים אלו את ירח הדבש שלו, שיגר אלינו מרחוק את המלצתו. "כמובן שצריך לבחור בשיר של ה-BEP (בלאק-אייד-פיז), אני מת עליו וכולם מתים עליו", הוא אומר. "זה שיר מאוד מרומם ומשמח, והוא מאוד מתאים גם לרגע שאחרי שבירת הכוס. בשני השירים האחרים אין אנרגיות חיוביות גבוהות, אין קצב מהיר והם לא כיפים מספיק לדעתי, ולכן הם לא יכולים להתאים לרגע הזה – רגע שצריכה להיות בו התפרצות של שמחה ואושר, שהמוזיקה צריכה לבטא.
בחתונה שלי ליווה אותנו קטע היפ-הופ אלקטרוני שיצרנו במיוחד לאירוע, קטע מאוד מרגש, מקפיץ ומשמח. זה עבד מעולה".
סאבלימינל - חתונה סאבלימינל אין מזרחית, אין שמח. סאבלימינל בחתונתו | צילום: אלעד דיין
איזו מוסיקה אתה אוהב לשמוע בחתונות?
"חתונה שאין בה מוזיקה מזרחית בחיים לא תהיה שמחה מספיק בשבילי".

הזמרת מאיה בוסקילה הופתעה מאוד לשמוע שהשיר "I gotta feeling" הוצע ללנה ולמעיין כשיר כניסה לחופה. "אני לא הייתי בוחרת בשיר קצבי לחופה", היא אומרת בהחלטיות. "אולי לאחר שבירת הכוס, אבל לחופה?".

מאיה בוסקילה מופיעה בהשקת הדיסק שלה שוברת שתיקה הייתה בוחרת בברית עולם. בוסקילה | צילום: שוקה

לבוסקילה אין התלבטות והיא בוחרת בשירו של אלטון ג'ון. "זה שיר על התחלה ואהבה, שמתאר את הרגע שבו אתה מרגיש אותה. אני מאוד אוהבת את השיר הזה, זו בלדה נהדרת ומנצחת בעיני", היא מסבירה. "לו יכלתי לבחור כל שיר שבעולם, הייתי בוחרת 'בברית עולם' – שיר חזק ומרגש. הופתעתי לשמוע לעל הרבה זוגות שנכנסים לחופה עם שיר שלי, שנקרא היה לי מקום, שמתאר את גבר החלומות".

בחתונת החלומות שלהם פינטזו לנה ומעיין שמשה פרץ יעשה להם שמח. עד כה הוא לא הוזמן, אבל שמח מאוד להיענות להצעה שלנו ולבחור להם את השיר לחופה. "שלוש האופציות שהוצעו להם היו טובות בעיני", הוא אומר. "שיר החופה אמור ליצור אווירה ולרגש. אני אוהב במיוחד את השיר של מדונה, כי הוא מחובר למקורות ומעניק אווירה קדושה שמתאימה במיוחד למעמד הקדוש בו הזוג מתייחד אל מול האלוקים".

משה פרץ קיסריה 1 שזה יקרה לו, זה יהיה הכי מרגש. משה פרץ | צילום: חן בבאני איזה שיר היית רוצה בחתונה שלך?
"אני בטוח שעד שאני אתחתן ייכתבו עוד הרבה שירים מרגשים, ואני אבחר את זה שהכי ירגש אותי וירגיש לי נכון למעמד. זה בטוח יהיה שיר מאוד מיוחד עבורי".

מלכת הלהקות הצבאיות, מירי אלוני, פוסלת את דעתו של הראפר ומצטרפת להמלצתו של תבורי. "כניסה לחופה צריכה להיות מאוד הירואית, חגיגית ועם מוסיקה גדולה. לכן, השיר של הבלאק-אייד-פיז נפסל מבחינתי: זה סתם שיר דיסקוטקי אמריקאי, והוא לא מספיק חגיגי.
השיר של אלטון ג'ון נפלא בעיני, אבל הוא שקט ולא מתאים לסגנון האירוע. כך שאני נשארת עם שירה של עפרה חזה בביצוע מדונה".

אין תמונה טרנאנסים? ביי ביי. מירי אלוני

אלוני מספרת שהיא שמעה על זוגות רבים שצועדים אל החופה על רקע שירים בביצועה: "שמעתי על זוגות שנכנסים עם השיר 'אהבת איתמר בן אב"י', שיר על סיפור אהבה אמיתי ובלתי אפשרי בין בנו של אליעזר בן יהודה, איתמר, לבין לאה. יש גם כאלה שנכנסים עם הבלדה על חדווה ושלומיק – 'הבוקר בא כל כך מהר'... זה שיר על התחלה וזריחה והוא גם קצבי ומשמח".

איזו מוזיקה את אוהבת בחתונות?
"אני מיושנת, ואחרי שנגמרים השירים לזקנים בתחילת האירוע ועוברים למוסיקת המועדונים, אני אומרת ביי ביי, אפילו אם עוד לא הגישו את הקינוחים".

 פאבלו רוזנברג, כמו בוסקילה בוחר באלטון ג'ון. "אני חושב ששיר החופה מציין רגע רומנטי בין שני אנשים, והמשפט הזה - Can you feel the love tonight - הוא מאוד יפה. לציניים שיאמרו שזה נשמע להם קצת דביק, אני אומר שהדביק הוא הכי מדביק".

אלטון ג'ון לייב 4 דמעות של אושר. אלטון ג'ון | צילום: Simone Joyner, GettyImages IL

את האפשרויות האחרות רוזנברג פחות אהב: "להשמיע שיר תימני שמדונה מבצעת זה אופנתי מדי ולא קשור, ושיר קצבי ממש לא מתאים לחופה בעיני. אני התחתנתי עם שיר רומנטי בספרדית, שהתחברתי אליו מאוד. אני חושב שלא צריך לפחד משמאלץ ומבחירה בשיר טריוויאלי. אין טעם לנסות לעשות פוזות על הקהל".

 גם שרון חזיז מסכימה ששירו של אלטון ג'ון הוא הבחירה הנכונה בשביל לנה ומעיין. "השיר של מדונה מדהים והשיר הקצבי מיוחד, אבל שניהם לא מספיק מרגשים. השיר של אלטון ג'ון הכי רומנטי ומרגש, ואני חושבת שזה מה ששיר חופה אמור להיות, לא?
אותי באופן אישי אלטון ג'ון תמיד קונה. אני מאוד אוהבת אותו, ולא משנה לי אם השיר שקט או קצבי – הוא פשוט צריך לרגש אותי".

 איזו מוסיקה את אוהבת לשמוע בחתונות?
"מה שהכי חשוב בחתונות זו המוסיקה, והיא חייבת להיות שמחה – כי מה שהכי חשוב בחתונה זו השמחה. צריך, לדעתי, לבחור את הדי-ג'יי הכי טוב, שידע להרגיש את הקהל החוגג ולדעת למה הוא מתחבר יותר ולמה פחות. אני מעדיפה מוזיקה טובה על פני הופעות של אמנים בחתונות – לא מתאים לדעתי לעמוד ולשמוע הופעה".

מי היה החבר הראשון שלה?
יצאנו לבדוק כמה לנה ומעיין מכירים זה את זו
מי היה החבר הראשון שלה?
 עידן יניב לא מהסס, ומצטרף לבחירת חבריו באלטון ג'ון. "מבין השלושה, השיר הזה יביא להכי הרבה דמעות של אושר בקרב המשפחה במעמד הכניסה לחופה. אני באופן אישי לא הייתי נכנס עם שיר קצבי כמו "I gotta feeling". גם "אם ננעלו" זה שיר יפה, אבל זה קצת טרנדי מדי: אני חושב שבשנים האחרונות בכל חתונה אפשרית הזוג צעד לחופה עם שיר דת עם איזו קונוטציה יהודית. מלא זוגות נכנסים גם עם השיר שלי, "שלום עלכם", אותו אני מבצע עם הקינדרלך. זה יפה, אבל כולם עושים את זה".

כשהוא יתחתן, הוא יצעד לחופה עם רק עם שיר ישראלי. והריקודים? "יהיו את כל הלהיטים העכשוויים של התקופה, ישראלים ולועזים; יהיו שירים קצת בשביל הפאן של החבר'ה שאוהבים מוזיקה סטייל אבבא, יהיו שירי סלואו הכי קיטשים ותהיה מוזיקה מזרחית, בשביל הבלאגן. ובטח פה ושם נכניס גם מוזקיה כורדית, בשביל המשפחה שלי".
אין תמונה עד שהוא יתחתן, ייכתבו עוד הרבה שירים מרגשים. יניב והחברה

לירון עטיה מלהקת הפיל הכחול מצטרף לקהילת הבוחרים באלטון ג'ון. "שיר כניסה לחופה צריך לדעתי לסמל משהו עבור בני הזוג", הוא אומר. "לא איזה להיט עכשווי, לא איזו בלדה ישנה שכבר השתמשו בה במיליון חתונות וגם לא גרסת דאנס לשיר יהודי. הוא צריך לסגור מעגל ישן ולפתוח חדש, להזכיר להם רגע יפה שנשכח. אם הייתי חייב לבחור מתוך שלוש האופציות האלה, הייתי הולך על אלטון ג'ון. השורשים שלו באים מהרוקנרול של שנות ה-70, והוא עושה מוזיקה אמיתית שנכנסת אל הנצח. בניגוד אליו, שני השירים האחרים מוכרים מותג אופנתי".
  אין תמונה אלטון ג'ון או עפרה חזה? בוחרים שיר חופה ללנה ומעיין ואחרונה חביבה, בוגרת גמר כוכב נולד כרמל אקמן, שמצטרפת לבחירתו של סאבלימינל והולכת על האופציה הקצבית. "זה תלוי", היא אומרת. "אם לנה ומעיין בקטע של חתונת חברים צעירה ולא מחייבת, ואין להם מלא רבנים במשפחה, אז אני הייתי בוחרת להם את הבלאק-אייד-פיז. זה כיפי ושמח, ובאמת – כמו שאומרות מילות השיר – הולך להיות ערב מעולה, אלא אם כן יהיה שם איזה דוד שיכור שיהרוס את כל החתונה".

לזוג מאוהב בטירוף היא הייתה בוחרת את אלטון ג'ון, אבל שום מצב לא היה גורם לה לבחור ב"אם ננעלו" של מדונה. "זה נראה לי סתם כזה", מסבירה אקמן. "אם כבר רוצים לעשות משהו יהודי, אז הולכים על 'אם אשכחך ירושלים' הפופולרי של בן סנוף". ובכלל, אקמן הייתה מעדיפה ליווי לחופה של נגינה חיה – "אני אוהבת שיש בקבלת הפנים להקה שמנגנת מוזיקה אתנית יפה", היא אומרת. לצליליו של איזה שיר היא מדמיינת את עצמה צועדת לחופה יום אחד? "שאלה קשה, אבל יכול להיות ש-'It must be love' של רוקסט יזכה".

>> הסלבס בחרו, עכשיו תורכםן

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן