ברשתות החברתיות מופץ בשעות האחרונות תיעוד שאיראן טוענת כי הוא של צוללת הצי האמריקאי, שהתקרבה לתרגיל שלהם במי המפרץ הפרסי ומיהרה לעזוב כשאנשיה הבינו שזוהתה.

בסרטון שמצולם ממסוק צבאי של איראן נראית אותה "צוללת" כביכול כשהיא מתרחקת במהירות מכלי שיט, התמונה חוזרת מספר פעמים לטייס המסוק ואז אותו עצם במים נעלם. 

איראן עורכת בימים אלו תרגיל בהשתתפות כוחות ימיים כולל ספינת סוחר שהוסבה לנושאת מסוקים וכן ירי טילים. בחשבון הטוויטר של סוכנות הידיעות "פארס ניוז" צוטטה הודעה רשמית של הצי האיראני לפיה: "בחלק האחרון של התרגיל, נצפתה צוללת זרה שהתקרבה לאזור, ולאחר שהבינה שזוהתה עזבה מיד את המקום".

הצי האמריקאי שלח לאחרונה למפרץ הפרסי את הצוללת "ג'ורג'יה" כחלק ממבצע שנועד להרתיע את איראן מלנקום על חיסולו של גנרל קאסם סולימאני ביום השנה למותו. לטענת האיראנים זו הצוללת שהגיעה כביכול לרגל אחרי התרגיל שלהם והורחקה.

בין איראן לארה"ב ישנו מתח גדול בימים האחרונים לכהונתו של דונלד טראמפ כנשיא ושני הצדדים מרבים להעביר מסרים מאיימים זה לזה. איראן בתרגילים צבאיים גדולים שהיא עורכת במפרץ הפרסי וארה"ב בשליחה של הצוללת שהוזכרה ובטיסות רבות של מפציצים כבדים בהשתתפות מטוסי חיל האוויר הסעודי לאזור המפרץ הפרסי והמזרח התיכון, טיסות שחלקן חולפות גם במרחב האווירי של ישראל.

הצוללת (צילום: indra beaufort/U.S Navy)
הצוללת ג'ורג'יה במשימה במפרץ הפרסי | צילום: indra beaufort/U.S Navy