מנטוס, רדבול, מייבש שיער, כמה סוללות ודיאודורנט. פשוט פשוט

בעוד ששדות התעופה נתפסים כמתחמים סטריליים ומאובטחים, מפתח תוכנה אמריקאי הוכיח שעם קצת מחשבה ויצירתיות, מעגלי האבטחה עשויים להפוך לחסרי כל ערך ומשמעות. המפתח, איוון בות', מצא שאדם יכול לבנות בתוך שדה התעופה קשת מוצלבת, צינור לירי טילים מורעלים, רובה חוליות וגם רובה לכל דבר כשהכל מיוצר ממוצרים שהוא קונה בצד הלא נכון של האבטחה – בדיוטי פרי.

בראיון לאתר FastCompany, הוא מעביר את הביקורת כלפי מערכות השיקוף והבדיקה בכניסה לשדה התעופה. "הכל כל כך פולשני וכל כך יקר", הוא אומר. "אם עברת את כל הבעיות של הכניסה לשדה התעופה, למה כל האמצעים האלו שיכולים לשמש כנשק נמצאים בתוך הטרמינל?" .

בתהליך חשיבה ארוך ומדוקדק הוא פיתח כלי נשק שהוא יכול לייצר ממוצרים שנמכרים בדיוטי פרי – תרסיס דיאודורנט, אריזה של מנטוס ומייבש שיער. הוא הצליח לפתח לא מעט כלי נשק קטלניים ובאתר אינטרנט שפתח, הוא משתף גם בדיוק איך לבנות אותם. "אם מישהו מנסה לעצור טרוריסטים בשדה התעופה, כנראה שמאוחר מידי".

הרעיון התעורר אצלו כשהוא גילה שבשדה התעופה מוכרים סוללות ליטיום. הכימאים יודעים כשמערבבים ליטיום עם מים, מצרך נוסף הנמכר בשדה התעופה, נוצרת תרכובת המפיקה מספיק חום כדי להפוך תרסיס דיאודורנט לפצצה של ממש. ארומתית משהו. כשמשלבים את התחמושת הזו עם מייבש שיער שהוציאו ממנו את המנוע, ומחברים אליו קנה שעשוי ממגזינים, מקבלים רובה לכל דבר. סרטון שהוא העלה לרשת מוכיח – זה באמת עובד.

קשת צולבת. כל המצרכים נקנו באזור פטור ממס

כדי לממן את המחקר שהוא החל וגם כדי להגן על עצמו מגופי אכיפה וחקירה, הוא ידע את ה-FBI, ה-CIA וסוכנויות נוספות על הפעילות שלו לפני שהוא העלה את התכנים שלו לאינטרנט.

הסיפור הזה יכול להיות חומר טוב לפארודיה על המחבל הכי גיק שיש מצד אחד (תארו לעצמכם את הסצנה של המחבל שמגלגל חוברת של פלייבוי והוך אותה לקנה של רובה בתא השירותים. תפור על ג'וני אינגליש), אבל מצד שני גם לסרט אימה בשחקים עם סוויסט מאוד מפתיע בעלילה. נותר לנו לקוות שהמידע הזה לא ייושם בדיוטי פרי בטיסה הבאה שלנו, כי אם כן, כנראה שגם חטיפי ה-M'n'M מהווים איום ממשי על שלום הנוסעים והמטוסים.

>> הזוי וקטלני: צפו בכיסא הגלגלים יורק האש