הכלב באק
מוצא את הסמים בקלות. הכלב באק | צילום: דוברות חטיבת המשטרה

זוכרים את הכלבה לולה, שהפכה לאימת עברייני הנשק בדרום? אז עכשיו הגיע הזמן להכיר את באק, רועה בלגי כבן חמש, שמחזיק בשיא משטרתי של תפיסת סמים: חצי טון חשיש.

סוחרי הסמים מכירים היטב את כישוריו של באק וכשהם מזהים אותו בשטח הם נלחצים מאוד. "היו לו כבר תפיסות של 80 ו-150 ק"ג חשיש. זה כלב עם יכולות מדהימות לאתר חשיש בשטחים מדבריים", סיפר הכלבן, רס"ר עופר סיקולר המשתייך ליחידת הכלבנים של משטרת המחוז הדרומי. "הוא כלב מדהים בכל קנה מידה".

הכלב באק
באק חפר - וזה מה שהתגלה | צילום: דוברות חטיבת המשטרה

בסוף השבוע שוב הוכיח באק מדוע הוא מלך החשיש של משטרת ישראל. שוטרי תחנת העיירות, בפיקודו של פקד אבי ועקנין, קיבלו מידע על חשיש שהוחבא בפזורה הבדואית הסמוכה לישוב נבטים. הכלבנים רס"ר סיקולר עם הכלב באק והכלבן רס"ר שי מלול עם הכלבה לוסי הגיעו לשטח.

"עשינו חיפוש בתוך כמה בתים שהיו במקום ולא מצאנו כלום. הכלבים לא הצביעו על שום דבר. במקומות כאלה בלי סיוע של כלב סמים אין לך סיכוי למצוא כלום", הסביר רס"ר סיקולר.

הכלב באק
שלושה מיליון שקלים של סמים | צילום: דוברות חטיבת המשטרה

בשלב מסוים, כשהיה נדמה שהשוטרים לא ימצאו דבר, באק החל להתרוצץ בשטח בטירוף. הוא הבחין במחסן נטוש, נכנס פנימה כשהוא משתולל, מתמקד בשטח של כחמישה מטרים ומתחיל לחפור במהירות. הכלבה לוסי הצטרפה אליו למלאכת החפירה, והכלבנים הבינו בשלב הזה שיש להם בינגו. הם הגיעו למקום בו באק החל לחפור, וגילו חבית שהוסלקה בתוך האדמה בתוך בור של כמה מטרים.

בסיוע הבלשים רס"ר גל אלעד ורס"ר אבירם מיכאלי, מצאו הכלבנים בתוך החבית 30 ק"ג חשיש ועוד כ-100 גרם הרואין בשווי של כשלושה מיליון שקל. השוטרים עצרו לחקירה גבר כבן 30 כחשוד שהחביא את הסמים. זהותו של חשוד נוסף ידועה למשטרה ונערך מצוד לאתרו.

צפו בו בפעולה: