במשק הישראלי ובחברות הטכנולוגיות מתחזקת ההבנה שראוי וכדאי לתת הזדמנות גם לחיילים משוחררים שלא שירתו ביחידות הטכנולוגיות כמו 8200 ואחרות. כשמדובר בחיילים ששירתו ביחידות לוחמות יש בכך גם ערך מוסף. על הרקע הזה, תוכנית חדשה תציע ללוחמים משוחררים (וכמובן גם ללוחמות) הכשרה לתפקיד נחשק בתעשיית ההייטק – מנתח נתונים - Data Analyst.

לתוכנית שותפות מנהלת "מקצוע לחיים" בצה"ל, עם החברות Scale-Up Velocity ו-CYMOTIVE Technologies. לדברי נציגיהם, התוכנית תאפשר ללוחמים שהשתחררו בחמש השנים האחרונות ויש להם בגרות של 4 יחידות ומעלה באנגלית ומתמטיקה, להפוך למנתחי נתונים בתוך ארבעה חודשים, ללא ידע וניסיון קודם.

גורמים המעורים בפרטים אמרו ל-mako כי הרעיון מאחורי התוכנית הוא לאפשר ללוחמים שבאו מהשטח הזדמנות אמיתית להשתלב בהייטק. "יש כאן אמירה משמעותית שלא חייבים לשרת ב-8200 או בממר"ם, אפשר לעשות שירות צבאי קרבי ובכל זאת להשתלב בתעשייה הכי נחשקת", הוסיפו.

"אנחנו רואים הזדמנות גדולה בגיוס אנשים מוכשרים שמסלול חייהם לא עבר ב-8200 או בפקולטה למדעי המחשב". ציינה אביטל מנגד, סמנכ"לית HR ב-CYMOTIVE. "הלוחמות והלוחמים הם פלח אוכלוסייה של אנשים צעירים, מלאי מוטיבציה שיודעים מה זה לתת מעצמם ומוכנים להשקעת מאמצים משמעותיים. אלו בדיוק האנשים שנשמח שיעבדו איתנו. ובאשר לידע הטכנולוגי – אנחנו נלמד אותם, וסומכים על ההשקעה והמוטיבציה שיביאו אותם להשלמת הפערים".

מועמדים רלוונטיים עוברים "פרה-קורס" של חודש ימים שמסתיים במבחן. 40 הסטודנטים שהשיגו את הציונים הגבוהים ביותר ימשיכו לעוד 3 חודשי הכשרה. דמי ההרשמה הינם 4,000 שקלים, ותמורתם מקבלים מלגת לימודים לתוכנית, מחשב נייד אישי חדש וליווי על ידי אנשי מקצוע.

התפקיד אליו הם מוכשרים קיים בארגונים רבים, לא רק טכנולוגיים, שמעוניינים באיש מקצוע שינתח נתונים ויפיק מסקנות רלוונטיות לפעילות החברה. "זהו אחד התפקידים הנדרשים ביותר בתעשיית ההייטק, ולכן עלינו להכשיר אנליסטים חזקים שייתנו מענה למחסור ההולך וגדל", ציינה מתי צויג, מנכ"לית Scale-Up Velocity. היא אף הוסיפה כי: "הגענו להבנות עם חברת CYMOTIVE שיעסיקו בוגרים של המחזור הראשון".

תוכנית ההכשרה כוללת גם סדנת כתיבת קורות חיים ובניית פרופיל בלינקדאין כדי להגדיל את סיכויי ההשתלבות של המועמד בתעשייה. כבר במהלך הקורס מתקיימים פרויקטים משותפים עם חברות הייטק מובילות ונוצרים קשרים.

ראש מנהלת מקצוע לחיים באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל, רס"ן עדי קוגמאן- קייאט, הדגישה כי בצבא רואים חשיבות רבה לאפשר ללוחמים מסלולי השתלבות בהייטק בזמן קצר. התכנית פותחה בשיתוף חברות הייטק מובילות בהמשך לתכנית Cyber4s שזכתה לפני כשנה בפרס הרמטכ"ל לחדשנות.

Scale-Up Velocity מבית Start-Up Nation Central היא חברה לתועלת הציבור העוסקת בקידום תעשיית ההייטק באמצעות מתן פתרונות לאתגרים העומדים בפניה בתחום ההון האנושי.

CYMOTIVE Technologies היא חברה המספקת פתרונות הגנה על תחבורה חכמה מפני איומי סייבר, הוקמה ומנוהלת על ידי יובל דיסקין, צפריר כץ, וד"ר תמיר בכור, ומעסיקה כיום כ-150 עובדים בישראל ובגרמניה. לאחרונה החלה החברה בגיוס עובדים למרכז הצפוני החדש.

לתכנית Data4s ניתן להירשם בטלפון 9626* או באמצעות המייל: mik58200@gmail.com.