לראשונה יחל אגף המודיעין, בשיתוף אגף כוח האדם בצה"ל, לבצע את תהליך המיון ליחידות מאמ"ן, במרכזים ייעודיים בצפון ובדרום הארץ, במטרה לאפשר למועמדים הגרים באותם אזורים תנאים זהים לאלו הגרים במרכז הארץ.

בצה"ל מציינים כי תהליכי המיון והקבלה יתבצעו בין ה-14 ל-28 בנובמבר בשלושה מרכזים ברחבי הארץ: טבריה, חיפה ובאר שבע, ויישארו זהים למתקן המיון החיילי במרכז הארץ.

עוד ציינו כי הזימונים הינם לכנסי מבחנים ל"מסלולי הליבה של קהיליית המודיעין, גאמא ושחקים שבוגריהם משובצים בליבת העשייה המבצעית של היחידות השונות", וכי הזימונים יישלחו עבור מועמדים שעומדים בתנאי הסף.

מיוני גאמא סייבר הוא תהליך המיון המרכזי של חיל המודיעין לתפקידים מסווגים בתחום הסייבר ה"התקפי. בסיום ההכשרה בוגרי המסלול ישתלבו ביחידה 8200 וביחידות טכנולוגיות יוקרתיות אחרות, כולל בתפקיד חוקר אבטחת מידע. עוד פרטים על מסלול זה ניתן לקרוא כאן.

מסלול שחקים הוא מסלול משולב המאגד שישה תתי מסלולים מובילים בחיל, כך על פי אתר צה"ל. השירות בתפקידים מתקיים בסביבות טכנולוגיות מתקדמות.

באכ"א גיבשו לאחרונה אסטרטגיה חדשה כדי ליצור שוויון הזדמנויות בתהליכי איתור ומיון, בין היתר בביצוע מבחנים וראיונות אישיים מהבית ושינויים בתחומי הקב"א והדפ"ר כפי שהתנהלו עד כה. "צה"ל כצבא העם מחויב לכלל האוכלוסייה, מצפון ומדרום", ציין תא"ל אמיר ודמני, רח"ט תומכ"א האחראי על גיוסים ותכנון כוח האדם בצה"ל.

קצין מודיעין ראשי, תא"ל אבי קינן, ציין כי תכלית המהלך עם אכ"א הוא שוויון הזדמנויות מלא לכלל המלש"בים, ללא קשר לרקע ולמקום המגורים. "הזימונים יאפשרו למלש"ב ולמלש"בית מכרמיאל, טבריה, רמת הגולן, באר שבע והקריות להיבחן בשעה נוחה, סמוך לבית, ללא צורך בנסיעה של שעות ארוכות", סיכם תא"ל קינן.

יחידת הסייבר של צה"ל נחשפת (צילום: דובר צה"ל)
חייל באגף המודיעין. אילוסטרציה, למצולם אין קשר לכתבה | צילום: דובר צה"ל