נטליה פוקולנסקיה
כוכבת רשת. נטליה פוקולנסקיה | צילום: Photo by Flash90

נטליה פוקולנסקיה, התובעת הכללית החדשה של חצי האי קרים הופיעה לפני כשבועיים במסיבת העיתונאים הראשונה שלה והפכה מיד לדמות נערצת בעולם כולו. לא ברור עד כמה היכולות המקצועיות שלה תרמו לגל הערצה מה שכן ברור זה שהמראה שלה הפך אותה לאייקון עולמי. דף פייסבוק שנפתח על שמה כבר הגיע ל-117,000 לייקים ואפילו היה מי שפתח על שמה ערך בויקיפדיה.

הבעיה שגם ממשלת אוקראינה שמה עליה עין, ולא בגלל המראה: על פי השירות לביטחון והגנה של אוקראינה עו"ד נטליה עברה על סעיף 109 לחוק הפלילי, סעיף שמשמעותו סיוע להפיכה ובגידה בממשלה. היא הוכרזה כמבוקשת על ידי רשויות הביטחון, ולמרות שקיים ספק גדול אם הם יצליחו לעצור אותה, במידה וזה יקרה היא לא תזכה לראות אור יום. באוקראינה טוענים חד משמעית שהיא בגדה בערכים ובמדינה שלה.

נטליה פוקולנסקיה
יש דמיון | צילום: Photo by Flash90

עד ל-25 בפברואר היא הייתה עו"ד צעירה בפרקליטות המדינה האוקראינית. בתאריך זה, על רקע המשבר במדינה, היא הגישה את התפטרותה ואף הוסיפה "אני מתביישת לחיות במדינה שבה בנדיטים יכולים להסתובב חופשי ברחובות". אגב מי מכם שעוקב אחרי הנאומים של פוטין יודע שהמילה "בנדיטים" חביבה גם עליו. זמן קצר אחרי שהתפטרה, ורוסיה השלימה את מהלך ההשתלטות שלה על חצי האי קרים, היא מונתה לתובעת הכללית של האוטונומיה בחצי האי קרים. מי שמינה אותה לתפקיד היה סרגיי אקיונוב, ראש הממשלה הפרו רוסי של חצי האי, והוא עשה זאת אחרי שהתובע הקודם נשאר נאמן לתפקיד.

אין ספק, יש לא מעט חגיגות וברדק בחצי האי אבל החגיגה האמיתית הייתה אחרי מסיבת העיתונאים הראשונה של התובעת הצעירה. אף אחד בחצי האי, ברוסיה ובעולם לא יכול היה להתעלם מהמראה של האישה המשכילה הזו. עוד באותו היום, 11 למרץ, נפתח על שמה דף מעריצים בפייסבוק שכאמור הגיע ליותר ממאה אלף לייקים. היה כבר מי שפתח על שמה ערך בויקיפדיה ובעיקר היו מי שדאגו להפיץ תמונות וציורים מעניינים של דמותה.

נטליה פוקולנסקיה
אייקון סקסי | צילום: Photo by Flash90

אם להגיד את האמת יהיה לכם מאוד קשה לחפש את הנאום הראשון שלה ברשת, כמעט שאין מידע על מה שאמרה במסיבת העיתונאים. מנגד הכל מוצף בדפי מעריצים ותמונות שחלק מהן נלקחו מהדף הפרטי שלה שנחסם מאז. ומה נטליה חושבת על כל תשומת הלב הזאת? המבוקשת על ידי ממשלת אוקראינה לא ממש מרוצה ממה שקורה ברשת, ואף ציינה בפני התקשורת הרוסית שהגל האינטרנטי הזה מחמיא לה אבל פוגע ברצינות של התפקיד שלה.

נטליה פוקולנסקיה
לוחמת | צילום: Photo by Flash90