ציוץ שהעלה דובר צה"ל בשפה הערבית, סגן אלוף אביחי אדרעי, מעורר לא מעט עניין בשעות האחרונות (רביעי).

בזמן שטרור הבלונים משטח הרצועה לעבר העוטף מתחזק בימים האחרונים ובמקביל מצמצם צה"ל לסירוגין את מרחב הדיג בעזה, בחר הדובר לצייץ תמונה שהעלה בימים האחרונים המצרי מוחמד סלאח, הכדורגלן הערבי המפורסם ביותר בעולם, ובו הוא נראה אוחז דג גדול במהלך חופשה.


"יש דגים טעימים יותר מאלו של עזה? לצערנו ולאור המשך שיגור בלוני התבערה מעזה לישראל - במטרה לשרוף את השדות - נאלצת מדינת ישראל לצמצם את מרחב הדיג. רוצים לדוג דג כזה? אתם יכולים. רק בלי טרור", נכתב בציוץ של אדרעי.

מאז עלה לרשת הציוץ זכה לתגובות רבות מחשבונות טוויטר של גולשים ערבים ומסולמים. חלקם ציינו כי עבור הערבים ימה של עזה וענף הדייג הם כבוד, אחרים הפנו את אדרעי לפסוקים מהקוראן ואחרים השמיצו בתגובה אותו ואת חיילי צה"ל: "רוצים שלום? פתחו את המעברים", השיב לו אחד מהם. 

לא פעם הודעותיו של דובר צה"ל בעברית מעוררות שיח ותגובות רבות. בדרך כלל הוא בוחר להתמקד בראשי ארגוני הטרור דוגמת מנהיג חמאס איסמעיל הנייה אך הפעם הוא בחר בסלאח הפופולרי במיוחד בעולם הערבי, כדורגלן זוכת ליגת האלופות קבוצת ליברפול האנגלית ונבחרת מצרים.

אמש החליט צה"ל על צמצום נוסף של מרחב הדיג בעזה, בתגובה לשבע שריפות שונות שפרצו בשטחי עוטף עזה כתוצאה משיגור בלוני תבעירה מהרצועה.