דייגים בעזה (ארכיון) (צילום: חדשות)
דייגים בעזה, ארכיון | צילום: חדשות

המתיחות בדרום נמשכת: 7 שרפות פרצו היום (שלישי) כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מעזה. הערב הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים על צמצום נוסף של מרחב הדייג לרצועה מעכשיו ועד להחלטה אחרת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"בעקבות המשך השרפות והפרחת בלוני התבערה ברצועת עזה לעבר שטח ישראל, צומצם הערב מרחב הדיג ברצועת עזה לטווח של עד שישה מיילים ימיים עד להודעה חדשה", נמסר.

מדוברות כבאות והצלה לישראל מחוז דרום נמסר כי צוותי כיבוי, קק"ל, רט"ג וגרורים צבאיים פעלו היום בגזרת מועצה אזורית אשכול ב-7 שרפות. על כל השרפות הושגה שליטה ולאחר חקירה שבוצעה על ידי חוקר שרפות מכבאות והצלה נתיבות, השריפות נגרמו מבלוני תבערה.

הרמטכ"ל אביב כוכבי ואלוף פיקוד הדרום הרצי הלוי הגיעו ביום שישי לביקור בעוטף עזה ונפגשו עם ראשי הרשויות המקומיות והאזוריות. במפגש הם שוחחו על האתגרים המשותפים ועל המשך חיזוק שיתוף הפעולה ההדוק בין צה"ל להתיישבות בעוטף. כמו כן, כוכבי טען בפגישתם כי הירידה באירועים האלימים על הגדר ובאירועי ההצתות איננה מקרית.

בשיחה עם ראשי הרשויות בעוטף עזה הדגיש הרמטכ"ל כי "אסור שטרור הבלונים יימשך" ובנוסף, התייחס לתהליך ההסדרה המדיני בין ישראל לחמאס. "ההפחתה בכמות הפרחות הבלונים והירידה בכמות האירועים האלימים על הגדר איננה מקרית", טען כוכבי. "אנו מעדיפים לתת לזה הזדמנות מאשר להביא להדרדרות המצב".