מערכת טילי הנ"מ מסוג "טור" (SA-15) הצליחה ליירט בסוריה 45 מטוסים ללא טייס שהופעלו על ידי המורדים, בעיקר נגד בסיס חמיימים של חיל האוויר הרוסי באזור לטקיה. כך צוטט מפקד מערך ההגנה האווירית של רוסיה, גנרל אלכסנדר ליאונוב ברשת ספוטניק. "חישוב סך ההפלות של מערכת הטור עומד על למעלה מ-45 מל"טים של ארגוני המורדים".

לטענת הגנרל, מערכת ההגנה האווירית לטווח קצר עברה שדרוגים והתאמות כשהיא משולבת במערך יחד עם סוללות S-400 ופנציר S-1. שילוב שמאפשר למערכות שהרוסים פרסו בסוריה לפעול יחד עם המערך המקומי ביעילות גבוה מול מגוון רחב של איומים אוויריים, לטענתם. 

כזכור, לאחרונה פורסמה בתקשורת הזרה הצהרה של בכיר רוסי שטען כי המערך הרוסי בסוריה לא מגיב לתקיפות  המיוחסות לישראל מסיבות פוליטיות.

מוקדם יותר טענו הרוסים כי מערך ההגנה האווירי שלהם הפיל כמחצית מצי הכטב"מ שמפעילה טורקיה כדי לסייע למיליציות בסוריה, אך מאז נפגשו הרוסים והטורקים בלוב ושם התוצאה היתה הפוכה, כשהמטוסים ללא טייס הטורקים פגעו במערך הנ"מ הרוסי שהוצב שם.

צבא רוסיה מפעיל את דגם M-2 המשופר של המערכת כאשר הסוללה האחרונה סופקה לכוחות בשנת 2017. מדובר במערכת נ"מ ניידת שטווח הטילים שלה מגיע עד 15 ק"מ. המכ"ם של ה"טור" מסוגל לגלות כלי טיס ממרחק 25 ק"מ. הערכה היא שמהערכת הגיעה לסוריה כבר בשנת 2016 והיא מופעלת שם הן על ידי הרוסים והן על ידי הסורים עצמם, עם לפחות 10 גדודים שמפעילים אותה.

לכותרות היא עלתה אחרי שכוחות ההגנה האווירית של איראן, שקיבלו כ-30 מערכות "טור" הפילו בטעות מטוס נוסעים אוקראיני עם הטיל הזה. מי שחשפו את המידע היו שירותי המודיעין של קנדה, תחילה האיראנים הכחישו את המידע, אולם לבסוף הודו וטענו שמדובר היה בטעות אנוש של המפעילים. לטענת הרוסים, למערכת יכולת להפיל מטוסים, מסוקים, מטוסים ללא טייס וגם טילי שיוט ופצצות מונחות.