קבלה אלונית
הקבלה שהנציחה את הרגע. אחד הצנחנים כתב: "רגע שאתה מעריך אחרי 21 יום בצבא. מדהים. תודה"

כמעט 15,000 לייקים ויותר מ-800 שיתופים קיבל הפוסט של מתן מיימון, עובד תחנת דלק בערד שהיה עד, לדבריו, "לרגע הכי לא אנוכי, הכי מתחשב, הכי ספונטני, הכי מעריך, הכי מטורף, הכי אוהב, הכי מרגש בהיסטוריה של תחנות הדלק!".

הפוסט, שהתפרסם בעמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים", מביא את הסיפור של עובד בתחנת דלק בערד, שלא יכול היה להישאר אדיש לרוחב הלב שהפגין אזרח בתחנת הדלק מול אוטובוס עם פלוגה מגדוד 101 של חטיבת הצנחנים. "אדם מבוגר ששמו יישמר במערכת, יצא לטיול הרגיל עם הכלב, חלק ממסלול ההליכה עובר באלונית שבה אני עובד, בצירוף מקרים שכזה, בדיוק עצר אוטובוס מלא בחיילים מחטיבת הצנחנים (שיסלחו לי שלא ראיתי מאיזה גדוד), ברגע אחד, ניגש אליי האדם המבוגר וביקש ממני שני ארגזי קולה ו-51 סנדוויצ'ים (גם לנהג) על חשבונו לטובת החיילים. מדהים", הוא מספר.

מתן הנרגש, צילם את הקבלה של הרכישה שערך אותו האזרח כאשר מפורט בה כל החשבון שמסתכם בלא פחות מ-1,099 שקלים בעבור סנדוויצ'ים עם מילויים שונים לחיילים באוטובוס ושתייה בעבור כל החיילים באוטובוס.

בין המגיבים בפייסבוק, נמנו גם שניים מיושבי האוטובוס שהביעו התרגשות מול המחווה שהראה להם אותו האזרח הצנוע שביקש לשמור על זהותו חסויה. תגובה אחת שקיבלה לא פחות מ-1,500 לייקים הייתה: "אני, יואב גרינבלט, שהייתי נוכח באוטובוס (גדוד 101 אגב!!), הייתי אחרי שבוע קשה מאוד, אחרי שלוש שעות מסכנות של שינה בישיבה באוטובוס, בחמש בבוקר פותח את העיניים לארגזי קולה, מאפים, סנדוויצ'ים מארבע סוגים. המולה וחיוכים באוטובוס. נאנח ומרגיש גאה". אליו הצטרף גם אלמוג פרנג'י שישב גם הוא באוטובוס, "הייתי בתוך האוטובוס... היה באמת מרגש, רגע שאתה מעריך אחרי 21 יום בצבא. מדהים. תודה", הוא כתב.

>> נושמים צבא? לסיפורים הכי מעניינים, הצטרפו לפייסבוק של פז"ם

בין התגובות הופיעו לא מעט תגובות ציניות, הערות על מחירי הסנדוויצ'ים ועל סעיף המע"מ בקבלה, אבל הטון הכללי היה נרגש לנוכח המעשה שאינו מובן מאליו, כמו שכתבה הגולשת אסתר חלילי: "לקרוא על הבוקר ידיעה שכזו – פשוט מרחיב את הלב! תודה למתן מיימון שהביא לנו את הסיפור הזה ותודה ענקית לאיש היקר על מעשהו הנדיב. ולחיילינו היקרים, מגיע לכם והלוואי וזה לא מעשה יחיד ונמשיך לקרוא על אנשים נדיבים כמו האיש היקר בעל לב הזהב!!! המון בריאות לכולכם!!!"

שמעתם גם אתם על מחווה מרגשת של אזרחים כלפי חיילים? ספרו על זה בתגובות ובמייל הירוק של פז"ם

>> יש לכם קיבה חזקה? המדינה מוכרת 1,180 טון לוף