אין תמונה
כתב הערוץ הראשון, איתם לחובר

בעקבות גל הטרור הנוכחי, יצרניות בתחום המיגון הלביש ניסו לתת מענה לאיום הסכינים בעזרת אפודי מגן מיוחדים. בין היתר, גם חיילי צה"ל המשרתים בגזרת פיקוד המרכז, יזכו לקבל אפוד חדש שאמור להגן עליהם מפני דקירות. 

כחלק מכתבה בנושא זה, יצא איתם לחובר, כתב מהדורת החדשות "מבט" בערוץ הראשון, לצלם כתבה על אחת מהחברות שמייצרת אפודים למערכת הביטחון ולשוק האזרחי, אך נציין כי לא מדובר באותו האפוד שחולק לחיילי צה"ל. תוך כדי הצילומים לכתבה, הסכים הכתב לבקשת נציגי החברה לנסות על עצמו את אפוד המגן.

למרבה הצער, הניסיון לא צלח והאפוד לא עמד בהבטחות היצרן כאשר הסכין חדרה פנימה ופצעה אותו קלות. נציגי החברה, שחשו מבוכה גדולה כתוצאה מהתקרית, הגישו ללחובר עזרה מידית. בהמשך, פונה הכתב לבית חולים לקבלת טיפול רפואי, שם הרופאים ביצעו תפרים בפצעיו.

תגובת דובר צה"ל: "הניסוי שבוצע על ידי החברה, הינו ניסוי אזרחי לחלוטין אשר דימה ציוד מיגון אזרחי מפני דקירות. צה"ל אינו משתמש בציוד שהוצג בניסוי וכן אינו מפתח את אפודי המגן שמסופקים לחייילים בחברה המדוברת. יש לציין כי צה"ל בודק את אמינות מוצריו על פי תקנים בינל מחמירים אשר מהווים את האינדיקציה להגנתו של מוצר כזה או אחר. כל ניסיון לקשור בין המוצר לציוד הנמצא בשימוש צה״ל חוטא למציאות ומהווה מצג שווא".