צלף מביט דרך כוונת הפוכה (צילום: Channel2)
הפעולה מוצלחת. התמונה - מבוכה לדורות | צילום: Channel2

בשבוע שעבר אירעה במדינת ניו-יורק תקרית דרמטית, במהלכה הרגו כוחות המשטרה המיוחדים של ניו יורק (SWAT) רוצח סדרתי שהיה חשוד ברצח ארבעה בני אדם. האירוע שהתרחש בשטח ציבורי לעיני אזרחים רבים, תועד על ידי Channel2 ושודר לעיני כל האמריקאים - הנרגשים מפעילות הגבורה של צוותי האמל"ח והמשימות המיוחדים של משטרת ארצות הברית.

ההתרגשות התחלפה במבוכה לאחר שמישהו התעמק באחד הקטעים מתוך הסרטון, והבין עד כמה מימדי האסון היו יכולים לגדול: אחד השוטרים בתמונה הסתכל דרך כוונת הפוכה ברובה ה-M-16 שלו.

התמונה נלקחה מתוך הסרטון הפכה לוויראלית ברשת וקיבלה חשיפה באתרי חדשות מוכרים כמו BusinessInsider וה-DailyMail וזכתה למאות תגובות בפורום Reddit. בין התגובות של הגולשים המשועשעים למצוא הערות כמו: "מטריד שאף אחד מהחברים שלו לא הסב את תשומת ליבו", "כנראה שהוא לא ירה בנשק הזה מעולם". תגובות נוספות התבדחו על חשבון אותו החייל כשמכנים אותו "מוקיון" וכמובן שהכסף גם משחק כאן כנושא לדיון – הכוונת הזו עולה 500 דולר.

הפעולה כאמור הוכתרה כהצלחה והרוצח נהרג ובאמת שאף אחד לא רוצה להיות קטנוני, אבל מדובר בטעות שהייתה יכולה לעלות בחיי אדם. קלע שיורה עם כוונת שכזו, הוא למעשה קלע עיוור שיכול לפגוע גם במטרות ידידותיות.

למען הסדר הטוב - כוונת צריכה להיות מורכבת על גבי הנשק באופן הבא:

חייל מביט דרך כוונת (צילום: EOtech)
כך יש לעשות את זה | צילום: EOtech

והתמונה שרואים דרך הכוונת צריכה להיראות כך:

מבט דרך כוונת (צילום: MrBill)
כך זה אמור להיראות | צילום: MrBill

>> החייל האמריקאי שנלחם עבור אל קאעידה: "ציוני טוב הוא ציוני מת. אגיע גם לעזה"