לפחות ארבעה סוכנים מיחידה מיוחדת של ה-FSB הרוסי חוסלו בסוריה, כך נחשף באתר CIT המסקר את פעילות הצבא הרוסי בסוריה.

בתחילת השבוע פרסם הארגון שנחשב היורש של ה-KGB תמונות של הארבעה שהוצבו ב"חדר האזכרה". כולם היו קצינים ונסיבות מותם לא נחשפו תחילה, אך בהמשך התברר שהם נפלו ככל הנראה למארב מתוכנן כשהשתתפו במבצע בסוריה.

"הסוכנים נפלו לידי חמושים כשרכב שלהם עלה על מטען סמוך לעיר חאלב", נכתב בדיווח של CIT. "אחר כך הם נמצאו מתים כשהסיבה היא ירי". גרסה אחרת טענה שנהרגו מאש מרגמות אולם מרבית הערכות הן שגרסת המארב המתוכנן היא הנכונה.

ברוסיה לא מכחישים את מותם של סוכני היחידה החשאית. לאחרונה הודו הרוסים ש-116 חיילים וקצינים שלהם נהרגו בסוריה. ההערכה היא שהמספר גבול הרבה יותר וכולל מאות שכירי חרב רוסים שפועלים בסוריה.

במקביל ישנם דיווחים על הסלמה בין צבאות רוסיה וסוריה לבין הצבא הטורקי. אחרי ששישה חיילים טורקים נהרגו בתקיפה של צבא סוריה יצאו הטורקים לסדרת תקיפות אוויריות של מטוסי F-16 לצד ארטילריה ורקטות בהן על פי הדיווחים נהרגו 36 חיילים סורים.

נשיא טורקיה ארדואן קרא לרוסים שלא להפריע למבצע הטורקי כשהחשד הוא שהסיוע שלהם לסורים הביא למות החיילים הטורקים. מנגד השיבו הרוסים שצבא טורקיה לא עדכן אותם על הפעילות והמיקום שלה ולכן נהרגו לוחמים שלו.