פרשת קצין המודיעין ז"ל שהוחזק במשך חודשים בכלא עד שמת ממשיכה להתפתח. אמש (שלישי) ב'חי בלילה' פרסמו קטעים משיחה עם נ', שהיה שותף לתא של הקצין בכלא. לדברי נ', בשל רגישות הסיפור הקצין הוחזק בתא עם מספר אסירים מצומצם. "הוא היה נראה בן 16, תמיד שמו אותו בתא עם גג שני כלואים נוספים בגלל התיק הכבד. היה איתי שם בתא עוד קצין בתחום והוא היה בחרדות שהוא יפלוט משהו".

אמש פורסם במהדורת חדשות 12 כי אותו קצין תועד נוטל כדורים בתא המאסר אך השומרים לא זיהו זאת בזמן אמת והבחינו בכך רק בדיעבד. שותפו לתא התייחס גם לכך וטען: "הוא היה על כדורים נורא חזקים. הוא פשוט כל פעם אסף אותם ולאט לאט אגר אותם". עוד פורסם כי התביעה הצבאית התכוונה לדרוש עונש מאסר של 15 שנים, אך החלה בהליך גישור שבמסגרתו הקצין יודה במיוחס לו בתמורה להקלה משמעותית בעונש.

שלשום ע', שהכירה את את קצין המודיעין, סיפרה ל"חי בלילה" על דמותו: "הוא היה מאוד ישר וגם מאוד נאיבי. הוא לא היה מי שמדמיינים אותו - 'מאסטר מיינד' שמתכנן כל מיני תכנונים".

באשר למצבו הבריאותי של הקצין, בחקירת מותו התברר כי מצלמות האבטחה שהיו בתא המאסר שלו ועקבו אחר שגרת חייו למשך 24 שעות ביממה, תיעדו אותו נוטל כדורים - אך סגל הכלא שאמור היה להשגיח עליו כשל בזיהוי בזמן אמת. בצל הגילויים האחרונים, תיחקר גם התנהלות סגל הכלא הצבאי, והחוקרים יבדקו אם היה כשל מובנה בפיקוח ובבקרה על הקצין.

שלשום צה"ל פיזר מעט את הערפל סביב הפרשה, וחשף חלק מהפרטים על אודות העבירות המיוחסות לקצין, ששירת ביחידה טכנולוגית מיוחדת בחיל המודיעין. על פי הודעת דובר צה"ל, הקצין ביצע את הפעולות המיוחסות לו באופן מודע ואף פעל להסתירן. הוא הודה במעשיו ושיתף פעולה עם החוקרים.

למרות החשש שהקצין חבר לגורמים עוינים ופעל ממניעים אידיאולוגים, לאומניים או כלכליים, נמסר כי מניעיו היו אישיים. בסיום החקירה הגישה נגדו התביעה הצבאית כתב אישום שייחס לו עבירות ביטחוניות חמורות ביותר. לאחר הגשת כתב האישום, בית הדין האריך את מעצרו עד לתום ההליכים, ובמהלך המעצר השתחרר הקצין מהשירות לבקשתו.

בצה"ל הדגישו שהקצין שהה בתא עם אסירים נוספים ולא בתנאי בידוד, וכי הוא זכה לזכויות כנדרש. הוא קיבל טיפול רפואי באופן שוטף וגורמי בריאות הנפש ליוו אותו במהלך הדרך. בני משפחתו אף ביקרו אותו בבסיס שבו היה כלוא, הוא היה עמם בקשר שוטף וזכה לביקורים של גורמים מחיל המודיעין.

עו"ד בני קוזניץ, שמייצג את משפחת הקצין שמת בכלא הצבאי, אמר בריאיון ל"חדשות הבוקר": "מה שמטריד אותי זה שקצין מוצא את עצמו מת בכלא שמור שמצולם 24 שעות. לא משנה מה הוא עושה - זה דבר שלא יכול לקרות. היו שיחות בהליך הגישור והעלנו שם טענות ראייתיות, וזה פסק בעקבות המוות. נדרוש לחשוף את מה שהיה באירוע".