ע', מקורבת לקצין צה"ל שעומד במרכז הפרשה עליה הטילה הצנזורה צו איסור פרסום, אומרת כי היא אינה מאמינה לשמועות על הנסיבות לכאורה שהביאו למעצרו. 

"הוא היה בן אדם מדהים, לא כמו שסתם אומרים על כל מי שנפטר", סיפרה ע', "היה סוג של ריב מי יעבוד איתו, הוא היה עילוי ובן אדם מאוד חכם עם יכולות טכניות וחקרנות יוצאת דופן. הוא היה מאוד ישר וגם מאוד נאיבי. הוא לא היה מי שאתה מדמיין אותו - 'מאסטר מיינד' שמתכנן כל מיני תכנונים".

הפרשה החלה בחודש ספטמבר 2020, אז הוגש נגד קצין ששירת באגף המודיעין כתב אישום לבית הדין הצבאי לאחר חקירה של מצ"ח. הקצין היה במעצר חודשים ארוכים, אך הוא מת בטרם נתקבלה הכרעה בעניינו. "הוא לא עשה שום דבר בזדון", מוסיפה ע', "הוא לא עשה שום דבר בשביל איזו תמורה, הוא לא עשה שום עבודה של ריגול. חד משמעית שזה לא אף אחד מהדברים האלה".

בתוך כך, אמש פנתה הפרקליטות הצבאית לבית הדין וביקשה להסיר את צו איסור הפרסום מעל פרטי הפרשה. משפחתו של הקצין עתידה להיפגש היום עם גורמים צבאיים ולקבל מהם עדכון על פרטי המקרה. בשלב זה דורשת המשפחה מבית הדין למנוע את הסרת צו איסור הפרסום עד לפגישתם עם הגורמים הצבאיים בשעה 15:00.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה:  "מותו של הקצין נחקר ובסיום החקירה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית. הדיונים בעניינו של הקצין ז"ל נערכו בדלתיים סגורות והוצא צו איסור פרסום גורף ביחס אליהם. בנוסף, הוצא צו אסור פרסום ביחס לחקירה היחידה לחקירות פנים שעניינה נסיבות מותו".