>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

הצלחת הקמפיין של עיריית תל אביב לתיירות גאה נושא פירות. אחרי התיירים הרבים שפקדו את העיר בקיץ ובאירועי הגאווה בספטמבר ופרגון במגזיני תיירות ולייף סטייל מסביב לעולם, מגיע סימן נוסף להפיכתה של העיר לבירה של גייז עולמית.

אין תמונה
מגלים מה שאנחנו יודעים כבר זמן רב: תל אביב הכי שווה בעולם

אתר Queerty דיווח, כי העיר תל אביב ניצבת כעת במקום הראשון במסגרת התחרות שעורך אתר GayCities, לבחירת העיר הגאה הטובה ביותר בעולם לשנת 2011.

אתר התיירות עורך מדי שנה משאל בקרב הגולשים באשר לעיר הגאה בעולם, שזוכה ליחסי ציבור טובים ולמיתוגה כיעד גאה.

האתר מציג ערים המתמודדות בקטגוריות שונות, כאשר תל אביב מתמודדת בקטגוריה היוקרתית מכולן: העיר השווה ביותר, ומצטרפת לרשימה מכובדת של ערים, בהן ניו יורק, מדריד, ניו אורלינס, לונדון, טורונטו, סאו פאולו ומקסיקו סיטי.

מפרגנים לניו יורק, חוששים מתל אביב

לפי הנתונים שמתפרסמים באתר, שתי ערים בלבד ניצבות כרגע במקומות הראשונים בפער ניכר משאר המועמדות: ניו יורק ותל אביב, המובילות בקטגוריות בהן הן מתחרות, כאשר בשאר הקטגוריות התחרות עדיין צמודה.

tel aviv gay vibe (צילום: איתן טל, מתוך קמפיין tel aviv gay vibe)
הווייב התל אביבי מתפשט בעולם | צילום: איתן טל, מתוך קמפיין tel aviv gay vibe
חשוב להדגיש, כי בעוד ה-Queerty מפרגן לניו יורק "הפייבוריטית לזכייה" במקום הראשון בשני תארים: "העיר עם חיי הלילה הכי טובים לגייז" ו"העיר המתלבשת הטובה ביותר" – עם יותר משליש אחוזים מהקולות, תל אביב מקבלת כתף קרה, עם ניחוח אנטי-ישראלי בולט.

"זכייה פוטנציאלית של תל אביב הולכת לצער רבים" נכתב באתר. "בעוד ניו יורק ניצבת במקום השני בסך הכל הכללי עם 17 אחוזים מהקולות, תל אביב כרגע ממוקמת ראשונה לאחר ש-29 אחוז מהמעריצים התל אביבים הצביעו לעיר".

האתר מדגיש, כי העיר תל אביב הוגשה כמועמדת על ידי רבים בארבע קטגוריות נוספות, על אף שלא הייתה מועמדת בקטגוריות הנ"ל כלל. רבים הציעו את תל אביב כאפשרות "פתוחה", שלא נכללה ברשימת הערים בקטגוריות האחרות.

"התעוררנו כולנו בהתרגשות מתוצאות הביניים" מסר שי דויטש, יו"ר האגודה ואחראי על הקמפיין הגאה מטעם עיריית תל אביב. "זאת ההזדמנות שלנו ושלכם התל אביביים להשפיע. כנסו, הצביעו ושתפו ברשתות החברתיות. תל אביב נמצאת בדרך להפוך למעצמה תיירותית בעבור התיירים והתיירות הגאים. אם במצעד האחרון היו כחמשת אלפים תיירים, זכיה במקום הראשון תביא לנו עוד אלפים רבים".  

היכנסו, הצביעו והשפיעו לשמש של המזרח התיכון.

>> תל אביב: העיר הכי גיי פרנדלית בעולם?

>> תל אביב: "ליבראלית ונהנתנית, בדרך להפוך לבירת גייז עולמית"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה