בחור גאה בן 29 מרגיש תקוע, עכשיו כשהרופא האהוב עליו, שהוא גם במקרה נמשך אליו, התחיל איתו בגריינדר. את הבעיה הלא רגילה הזו הפנה האלמוני לטור העצות במגזין סלייט, שם ריץ’ ג’וזיאק וסטויה, ניסו לעזור לו כמיטב יכולתו. "במשך עידנים חיפשתי רופא משפחה שיקשיב לי, ושבאמת יהיה לו אכפת מהבריאות שלי", כותב הבחור האלמוני, "בסוף מצאתי את ד"ר סי, רופא גאה ומתוק אמיתי!”.

למצוא רופא שאפשר לסמוך עליו זה איננו דבר מובן לקהילה הלהט"בית, והכותב, כמו כולנו, ודאי הרגיש בר מזל להכיר רופא איתו יוכל לבסס קשר של אמון. אבל אז משהו בלתי צפוי קרה. “נפרדנו בחיבוק. לא חשבתי על זה בכלל עד ששבוע לאחר מכן ראיתי אותו בגריינדר. לא נכנסתי לפרופיל שלו, אבל הייתה לו תמונת פנים ויכולתי לזהות מהמשבצת שזה הוא”.

הכותב נזהר כל כך לא להשאיר עקבות בפרופיל של הרופא שלו, ובכל זאת קיבל הודעה מהרופא לאחר מכן. “השיחה בצ’אט נהייתה לוהטת”, הוא כותב, “ואני רוצה לעשות את זה איתו, אבל גם לא רוצה לאבד את הרופא המדהים שלי". השאלה: “האם אני יכול לשכב עם הרופא שלי ולהמשיך להיות מטופל אצלו? או שאולי הקודים המקצועיים נשברו ממילא, ועכשיו אני צריך לפגוש אותו רק מחוץ לקליניקה?”.

רופא חתיך
"אולי הרופא הזה הוא לא כל כך מדהים כמו שהוא נראה" | אילוסטרציה | צילום: Alan Poulson Photography, shutterstock

סטויה וגם ריץ’ הסכימו על דבר אחד מיידית, הרופא עבר את הגבול, לא בהכרח כדבר רע, וזה מה שהם אומרים. “האגודה האמריקאית לרפואה טוענת שזה לא מוסרי לחלוטין”, מוסר ריץ’ ומצטט את לשון החוק, וסטויה מוסיפה, "אז אולי הרופא הזה הוא לא כל כך מדהים כמו שהוא נראה".

>> 12 סוגים של שיימינג נפוצים בקהילה הגאה

>> עידן חדש: הדמויות הגאות השתלטו על המסכים

"יחד עם זאת, אני חושב שזה קצת פחות מדאיג במערכות יחסים גאות, רק בגלל שבחברה הפטריארכלית שלנו פער הכוחות אינו כל כך חמור כמו בקשר של גבר-אישה”, אומר ריץ’ ומוסיף, "במילים אחרות, לא מתייחסים אל גברים באותה דרך 'ציידית' כפי שמתייחסים לנשים, אז אני דווקא כן חושב שאפשר לצאת מהמצב הזה ללא פגע. אבל אני לא תומך בזה".

סטויה וריץ’ מסכימים ואומרים שניהם, “בבקשה אל תעשה את זה", וריץ’ מוסיף, “זו אולי לא תהיה בהכרח קטסטרופה, אבל בהחלט צעד לא חכם ולא מרגיע מצד הרופא". התשובה היא, מאחר שההתנהגות של הרופא הייתה טיפה איך נגיד, לא אתית, השניים ממליצים לשואל לבחור רק בתפקיד אחד, או רופא או מאהב, עם עדיפות לתפקיד השני, כי בתפקיד הראשון הוא כבר קצת מעל.