לא מתערבב, לא נראה בקטע, סטרייט, מתנסה, דו מיני או נשוי. אחוז הגברים הנמצאים באתרי ההיכרויות לגייז ונמנעים מלהגדיר את עצמם כהומואים הולך וגדל. עכשיו מתברר שגם הביקוש לגברים אלו הולך וגדל.

מחקר חדש מצא כי 1 מתוך 10 גברים המקיימים יחסי מין עם גברים, מחפשים גברים 'שאינם הומואים' באתרי ההיכרויות. המחקר בפסיכולוגיה של נטייה מינית וגיוון מגדרי בדק את הגברים המשתמשים באזור המיועד לגברים (M4M) באתר ההיכרויות Craigslist, ומצא כי אחד מתוך 10 מהם מחפש באופן ספציפי אחר 'פרטנרים מיניים שאינם מזדהים כהומואים'.

לשם ביצוע הניתוח סקרו החוקרים 1,200 מודעות אישיות שפורסמו באתר. קרוב ל-76% מהמודעות שהשתתפו בסקר פורסמו על ידי גברים הומוסקסואלים המחפשים 'גברים סטרייטים'. רק רבע מהגברים המפרסמים מודעות אלו, נוטים גם הם שלא להגדיר את עצמם כהומואים: אחד מכל ארבע גברים שפרסמו מודעה הפונה ל'גברים שאינם הומואים', הגדיר את עצמו כביסקסואל, נשוי ו / או דיסקרטי.

מה גורם לגברים הומואים לחפש לקיים יחסי מין עם גברים שאינם מגדירים את עצמם כהומואים? החוקרים סבורים כי יש מספר סיבות. סיבה אחת היא שגברים אלו מחפשים להגשים איזו שהיא 'פנטזיה' הקשורה בכיבוש או פיתוי של גבר הטרוסקסואל. סיבה נוספת קשורה בדיסקרטיות. גברים רבים הנמצאים בארון מאמינים כי פגישה עם גבר נשוי או הטרוסקסואל היא בעלת פוטנציאל גבוה יותר להיות אנונימית ודיסקרטית.

רון סוונסון בגריינדר
היי רון סוונסון, יש לנו הרבה בייקון וביצים לתת לך

ד"ר אריק שרימשואו, מבית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת קולומביה, הציג השערה נוספת מדוע גברים הומוסקסואלים מחפשים גברים שאינם מזדהים כהומואים, וזאת משום שלתפיסתם גברים אלו הם יותר גבריים ודומיננטיים או יותר "סטרייט אקטינג".

ממצא נוסף מתייחס להתנהגות הסיכונית בזמן קיום יחסי מין. 66% מהגברים המחפשים בן זוג שאינו מזוהה כהומו, השמיטו אזכור לשימוש בקונדומים וקיום מין בטוח במודעות שלהם באינטרנט. "הדבר מצביע על כך שאנשים אלה נוטים יותר לחפש ולהיות מוכנים לקיים יחסי מין ללא קונדום, עובדה שעשויה להציב אותם בסיכון גבוה יותר להידבקות ב-HIV ומחלות מין מאשר גברים שאינם מחפשים שותף גברי שאינו מזוהה כהומו", אמר שרימשואו.

החוקרים מציינים כי המחקר לא הושלם וכי יש צורך בחקירה נוספת על מנת לקבוע כמה מצליחים גברים אלו במציאת שותפים בני אותו מין שמזדהים כסטרייטים, הטרוסקסואלים, ביסקסואלים או נשואים, וכדי ללמוד את סוגי ההתנהגויות המיניות של אנשים אלה ואת רמת הסיכון שלהן.

"ללא קשר למגבלות כלשהן, המחקר איפשר לנו לתעד את קיומה של תת קבוצה של גברים המחפשים מפגשים מיניים פעילים עם גברים שאינם מזדהים כהומואים" אמר שרימשואו.

incredibly photogenic guy גיי סטרייט
עכשיו ברור למה