>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

לב וקוביות
ט"ו באב שמח | צילום: istockphoto
יום אחד אתם מבינים שאתם אוהבים. לא תמיד אתם יודעים איך להתמודד עם זה. גם אם בעבר היה נדמה לכם שכבר הייתם שם וראיתם הכל - כשמגיע רגע האמת, זה עדיין מאוד מבלבל.

הצורך לפרוט את הרגשות שלכם למילים מגיע וזה כמעט אף פעם לא יוצא בדיוק כפי שהתאמנתם קודם לכן לבד בחדר. אחרי שעוברים את שלב המילים ומבינים עד כמה תוקפן לא פג וכמה צריך לחזור עליהן שוב ושוב במהלך השנים מגיע שלב המעשים, בו מתחילה בעצם מערכת היחסים, כאן אנו מפתחים מודעות לכך שאהבה ומילים טובות, לא תמיד מספיקות והן רק כמה חלקים בתוך הפאזל הסבוך של חייכם. בשלב זה תגלו שלא נמצאים כאן שני אנשים בלבד, תגלו שיצרתם ישות שלישית שמתקיימת בתוך עולם מקביל ומורכבת מהצרכים של שניכם ביחד.

לכבוד חג האהבה יצאנו לדבר עם כמה זוגות גאים, שלא מפחדים יותר לדבר על אהבה ולהרגיש אותה.

ט
הילה וחלי נהרי-אסרף

הילה וחלי נהרי-אסרף

מי אנחנו? הילה, 26 מדריכת לקוחות בחברת סלולר. חלי, 31 עושה פלאים בחנות גרפיקה.

מחזיקות ידיים:
3 שנים וחודשיים, נשואות.

ימי ההיכרות:
היינו שתינו רווקות, חיפשנו פה ושם, לא יותר מדי.
הילה: נתקלתי בפרופיל של חלי באטרף, לא הייתה לה תמונה והמשפט שהיא בחרה לכתוב היה דווקא די בנאלי "מה שלא הורג אותך, מחשל". לא יודעת להסביר מה בדיוק, משהו שם הזיז אותי, הייתי חייבת להבין.
חלי: יש לנו מזל שהילה סקרנית, בזכות הסקרנות שלה בעצם הכרנו.
הילה: אחרי שהוספתי אותה בפייסבוק גיליתי שתאריך הלידה שלנו זהה, זה לגמרי לא מובן מאליו, אני זוכרת שהיא אמרה לי שאם אי פעם יצא מזה משהו יהיה מה לספר לילדים.

איך מרגישים שזה זה?
חלי: בדיוק כשהכרנו נהרס לי האופנוע, הרגשה לא נעימה. הילה בלי לחשוב פעמיים פשוט הגיעה ולקחה אותי הביתה מהעבודה. זה קסם לי מאוד. הכנות שלה, הדרך שבה היא פעלה, עשתה את שלה.
הילה: מאותו יום באמת, שהיא הציצה עם ראשה דרך חלוני וראיתי את החיוך שלה, ידעתי שאני במקום טוב.

סוד הקשר
הקשבה. אנו מקשיבות אחת לשנייה יותר מלכל אחד אדם, גם כשלא ממש מתחשק.
הילה: כשהיא במתקפת הורמונים וכועסת אני תמיד רוצה לתקוף בחזרה. אז במקום זאת אני עוצרת ומנסה לפשט את הסיטואציה ולרכך אותה במקום, התוצאה הרבה יותר נעימה.

החוויה הכי מעצבת שעברתן כזוג
הילה: הייתי רוצה לבחור את ליל הכלולות שלנו מאוקטובר האחרון אך לצערנו הרב , בתחילת השנה הלועזית איבדנו את אמא של חלי, זו הייתה  החוויה הכי גדולה ומטלטלת שעברנו כזוג, אך בתוך כל הכאב, האהבה והמחויבות שלנו מאוד התחזקו. אני שמחה שזכיתי להכיר את חמותי ועושה לי טוב לחשוב על כך שהיא זכתה ללוות את ביתה אל החופה בחתונה שלנו.

איפה תופס אתכן חג האהבה?
החג הוא עוד סיבה למסיבה עבורנו, לרוב אנו מסכמות אותו באיזו מחווה שמביע את אהבתנו.

על איזו תכונה לא הייתן מוותרות בבת הזוג?
הילה: חלי איננה נוטה כמוני להתעמק בכל דבר, זה מרגיז אך מצד שני זו הקונטרה לחפירות  הבלתי פוסקות שלי.
חלי: הילה פרפקציוניסטית שאין לתאר, ברמות שמנגנות לעיתים על העצבים באותה נשימה ההתמסרות הבלתי נדלית שלה כל כך אמיתית, נוגעת בי כל פעם מחדש.

השיר שלנו

מספיק לקרוא את המילים הללו בכדי לטעום קצת מאהבתנו – "there you are, your beauty consoles me, I' ve gone far and I almost didn't find you, and I almost live without you, there is nothing in this world I'd rather do than live in you."

ט
תומר פרוינד וקובי מלכה
תומר פרוינד וקובי מלכה

מי אנחנו? תומר, 26 סוכן מכירות ב"תותילנד" קובי, 30 נציג מכירות ב"אורנג'"

מחזיקים ידיים:
6 וחצי שנים

ימי ההיכרות:
תקופת הצבא ומעבר לתל-אביב.
קובי: ממש יום לפני שעברתי מערד לת"א קיבלתי הודעה מתומר באטרף( הוא עד היום טוען שהוא לא שלח אותה באמת) בדיעבד, אותה הודעה שינתה את חיי.
מיד לאחר שהנחתי את כל התיק עם הדברים נפגשנו בבית קפה ולא הפסקנו לפטפט עד שסגרו אותו והיינו חייבים ללכת. בצעד סטרייטי לא ברור תומר לקח אותי אח"כ לשחק סנוקר, כאילו בשביל זה באתי לת"א.
תומר: היה ממש כיף באותו ערב, קובי עד היום לא מבין איך הבסתי אותו בלי למצמץ.

איך מרגישים שזה זה?
קובי: תומר היה חייל ואני הייתי קצת אבוד בתוך כל היציאה מהארון והמעבר לעיר. הוא היה לצדי בכל הרגעים הכי משמעותיים מאז המעבר.
תומר: הרגשנו שזה משמיים, לא רציתי לעזוב אותו מהרגע הראשון, היינו מבקרים אחד את השני בעבודה, הרגשתי שאני רוצה בכל יום להקדיש לו זמן, ככה זה עד היום. קובי פשוט מאיר כל מקום אליו הוא מגיע, הלוואי שהאור הזה לא יכבה לעולם.

סוד הקשר
תומר: אנחנו יודעים לקבל בהבנה גם את התקופות הקשות אחד של השני, לדעת מתי צריך להרפות מעט ולהסכים על אי הסכמה. בהתחלה גרנו יחד 3 שנים בדירת חדר פיצפונת באזור שוק הכרמל, כל מי שהכיר אותנו אז לא הבין איך אנחנו מחזיקים מעמד, ככה בלי מקום לברוח אליו כשרבים ובלי מרווח נשימה.
קובי: מאז אין לנו ספק שנסתדר בכל מצב שהוא ותמיד נחזיק אחד את השני. קשר לטווח ארוך זו עבודה יום יומית. גם שאנחנו לא שמים לב, אנחנו מתפעלים אותו ע"י הערכה, נתינה וכבוד הדדי.

החוויה הכי מעצבת שעברתם כזוג
תומר:
כשנכנסו לאותה דירת חדר קטנה, היא הייתה ריקה לחלוטין, קובי הגיע מערד שבידיו רק מזוודה עם בגדים. הקנייה הראשונה שלנו כזוג הייתה בעצם, מיטה. אותה מיטה היא סמל מאז ועד היום, סמל לתחושת החמימות שעוטפת אותנו בכל לילה מחדש כשאנו הולכים לישון, מאז ועד היום.

איפה תופס אתכם חג האהבה?
תומר:
את ימי האהבה אנו חוגגים בדרך כלל בארוחות רומנטיות בבית. קובי מעדיף את הבישולים שלי על כל מסעדה בעולם.

תכונה בעייתית של בן הזוג שלא הייתם משנים
קובי: תומר הוא חתיכת פולניה, כל הזמן דואג שהכול יהיה נקי ומסודר , תמיד  שואל אותי לאן אני הולך ומתי אני חוזר וזה די מטריד לעיתים, אבל אני יודע שאף פעם אף אחד אחר לא ידאג לי ככה, בכל פעם שאני קצת מאבד את הדרך, הוא דואג להחזיר אותי אל הקרקע מחדש.
תומר: קובי כל כך לא מסודר, מה בסך הכול ביקשתי? שהבגדים בארון יהיו מסודרים לפי צבעים? אך בעצם כל הבלאגן שהוא משאיר לי כל פעם, עונה על הצורך הגדול שיש לי לסדר ולהחזיר את הכל למקום, אחרת זה פשוט היה משעמם.

השיר שלנו

כשהכרנו השיר הזה היה מתנגן בכל מיני מקומות אליהם היינו הולכים, לאו דווקא בגרסה הזו. הרגשנו שאנחנו מתחברים אליו כל אחד מהמקום הכל כך שונה ממנו הוא הגיע , המילים עד היום עושות לנו עור ברווז, זה ממש כאילו זה נכתב עבורינו. אין צורך להוסיף, פשוט להקשיב.

ט
מריאנה ז'וריאן ומעיין עמיעזר

מריאנה ז'וריאן, מעיין עמיעזר

מי אנחנו? מריאנה,29 עובדת במלונאות. מעיין, 29 סטודנטית.

דיים: שנה וחצי.

ימי ההכרות: אף אחת לא התחילה עם השנייה, היינו חברות נפש מאוד טובות.
מריאנה: ככל שהתעמקה ההיכרות בינינו, ידענו שאנחנו רוצות יותר, אני הייתי הראשונה שהעיזה לפצות פה.

איך מרגישים שזה זה?
הנוכחות זו בחייה של זו, הפכה לצורך מהותי. מההתחלה נוצר בינינו שילוב של חברות ומשיכה מנטאלית ופיזית וככל שהתקדמנו היה ברור לנו שזו לא עוד היכרות שמתרחשת ביום יום ושלא מוותרים על זה. מאז התחושה הזו רק מוכיחה את עצמה.

סוד הקשר
תפיסת העולם והערכים שלנו תואמים, המטרות שלנו לעתיד משותפות, שתינו "שרוטות"  בדיוק באותם אזורים, אפילו תכונות האופי המוזרות בכל אחת מאיתנו, תואמות. הומור תואם, התפעלות תמידית אחת מהשנייה, היכולת להבין שאף אחת מאיתנו לא מובנית מאליו. זה מספיק לא?

החוויה המעצבת ביותר כזוג
מריאנה: מעיין עברה תאונת אופנוע בשנה שעברה, היה זה משבר שגרם לנו להתבגר איפשהו בעל כורחנו, לאזור המון תעצומות נפש כזוג.
מעיין: ראוי להוסיף גם שבאוגוסט שעבר נרשמנו כידועות בציבור, גם זו הייתה חוויה שהביאה עימה משמעות חדשה ועומק נוסף ברמת המחויבות שלנו , השנה גם התארסנו והתחלנו לתכנן חתונה של ממש.

איפה תופס אתכן חג האהבה?
אף אחת מאיתנו לא ממש בעניין של מועדים מסודרים לחגוג בהם את אהבתינו, דווקא הרגעים הספונטנים והמפתיעים הם אלו שהופכים מיוחדים ונחרטים בזיכרון.

הרגל בעייתי שלא היית משנה בבת זוגך?
מריאנה: מעיין היא אדם של בוקר, מתעוררת בשש ומוכנה לפעולה, לי לוקח המון זמן, אני די אנטיפאטית בבוקר. היא מעירה אותי מוקדם ומכריחה אותי לצאת מהמיטה. בסופו של דבר אני מאוד מעריכה אותה על כך, אנו מתחילות את הבוקר בארוחת בוקר, טיול עם הכלבים ושיחה וכך מבלות עוד זמן איכות יחדיו, מה שעושה אותי אדם שמח יותר.
מעיין: מריאנה מאוד יסודית, גובלת באובססיביות. היא חייבת לקבל כל פיסת מידע קטנה על כל דבר, לעיתים זה לא זורם. אבל בזכות תכונה זו אפשר לסמוך עליה שתדלה כל אינפורמציה חשובה בכל עניין שעומד על הפרק. זה מרגיע שתמיד יש מישהי שיודעת איפה שמת את הגרב השנייה/צרור המפתחות מבלי שאני צריכה לחפש.

השיר שלנו

כשהשיר הזה יצא בזמנו הוא הפך ללהיט מיינסטרים,  רוב האנשים לא שמו לב למוטיב הלסבי המובהק הקיים בו וזה מאוד שעשע אותנו, אחרי הכול זה שיר מאוד ישן וקיטשי. כשעוד ניסינו לשמור על יחסי חברות בלבד המילים damn I wish I was your lover  היו מוטיב מאוד חזק, לא בדיוק פאר היצירה המוזיקלית, אבל התאים לנו מאוד ומאז זה השיר שלנו.

ט
עידן סולטן ואסף צורף

עידן סולטן ואסף טורז

מי אנחנו? עידן, 28 סטודנט לאדריכלות. אסף,38 בעל חברה להפקת אירועים.

מחזיקים ידיים: 3 וחצי שנים, נשואים.

ימי ההיכרות
עידן: הכרנו במסיבה ימים ספורים לפני שאסף היה אמור לעבור לגור באוסטרליה. תוך כדי שיחה קצרה, הבנו שמשהו קורה, מהר מאוד הדברים התפתחו ואסף החליט להישאר בארץ עבורי.

איך מרגישים שזה זה?
כשמרגישים עצבות אחרי שעובר יום מבלי שרואים אחד את השני, זה מתחיל להיות ברור שזה זה. כמו למצוא פתאום את החבר הכי טוב ולא להבין איך הוא לא היה שם קודם.

סוד הקשר
הדברים הקטנים שעושים לך את כל היום, כמו פתק מרגש על הבוקר כשאחד מאיתנו מתעורר מוקדם יותר  או מילה טובה ברגעי משבר, תוך כדי ההיכרות בינינו למדנו כל אחד מה מעלה חיוך אצל השני ואיך להביא אותו למצב של רוגע ושלווה.

החוויה הכי מעצבת כזוג
המעבר למגורים משותפים וההחלטה למסד את היחסים בינינו בחתונה בניו יורק. החתונה הייתה מאוד מרגשת, היינו שנינו בעננים ולא האמנו שזה קורה. כשחזרנו לארץ ערכנו מסיבת חתונה מרגשת עוד יותר, מכיוון שכל החברים שלנו יכלו לחלוק איתנו את הרגעים המשמעותיים בחיינו.

איפה תופס אתכם חג האהבה?
אנחנו אף פעם לא אומרים "לא" לאיזו ארוחת ערב רומנטית ביחד, אז בטח נסעד באחת המסעדות האהובות עלינו, או שנסע לאיזה טיול קצר לברוח קצת מהעיר.

הרגל בעייתי שלא היית משנה בבן הזוג?
עידן: אסף כל הזמן מתקן אותי, הוא מאוד דקדקן שזה נוגע לשפה העברית. בהתחלה זה הוציא אותי מדעתי, היום אני רואה בהרגל הזה הזדמנות מעולה לבטא קצת את הציניות המרוקאית שלי.
אסף: כשרק הכרנו הייתה לי בעיה גדולה עם כמות השעות שעידן היה מחובר לאקטואליה וגאדג'טים במחשב, עם הזמן למדתי שהסיפוק שהוא מקבל מזה, משתלם לשנינו, אני גאה בו על הידע העצום שהוא רוכש כל הזמן.

השיר שלנו

כל השיר בעצם מדבר על השלווה שאנו מוצאים באדם אותו אנו אוהבים "מצאתי חלום שאוכל לדבר אליו, חלום שהוא רק שלי". זו התחושה המדויקת שלנו.

לולי פוט וסוזי בום
לולי פוט וסוזי בום. עושות יחד מסיבות רווקות | צילום: דור לוי

יובל וליאור- לולי פוט וסוזי בום

גיל: ליידי לא אומרת את גילה.

מחזיקים ידיים:
3 שנים.

ימי ההיכרות: תקופת פרידה לא קלה עבור שנינו, מסיבת שבועות של ליין המסיבות ה" ביג בויז" . הבטנו אחד בשני, התקרבנו והתחלנו לדבר. פשוט כך.

איך מרגישים שזה זה?
בתחילת הקשר תמיד יש הרגשה של התפשרות והחמצה, אולי יש משהו אחר יותר טוב בחוץ. היום אנו חשים ברי מזל, על כך שאנו החברים הכי טובים אחד של השני ובעיקר על ההתמודדויות מול כל הלחצים והקשיים. אנו לא רואים מצב בו אנו מוותרים על ללכת לישון מחובקים ביחד, זה סיפוק עצום. באנו ממקומות מאוד שונים בחיים, לקח זמן ללמוד אחד את השני והיה שווה כל רגע.

סוד הקשר
י
ובל: כל אחד מאיתנו עשה המון שינוים במהלך הזוגיות, מעבר למגורים משותפים, יציאה מהארון של ליאור, אני בעקבות ליאור יצרתי לי דמות והתחלתי גם אני להופיע כדראגיסטית. החלטנו להופיע ביחד ולאחד את הכישרונות של שנינו, כמו בהופעות גם בחיים אנו משלימים אחד את השני ומאזנים במקומות שצריך. אין אצלנו תפיסה של "גבר ואישה" אצל כל אחד מאיתנו יש גם וגם וביחד זו תרכובת מעולה.

החוויה הכי מעצבת כזוג
ללא ספק ההחלטה לאחד כוחות ולהופיע יחד, אנו מופיעים לא מעט בהפקות של אירועים, מסיבות רווקות וחתונות וביחד לשמחתנו אנו צמד מלכות דראג מוביל ומצליח

איפה תופס אתכם חג האהבה?
בדיוק חזרנו משהות של חודש בארה"ב שכללה חופשה+עבודה, כך שהיה לנו מספיק זמן איכות ביחד. השנה החג נופל על סופ"ש ואנו עמוסות בהופעות כך שלא נתפנה ממש לחגיגות משלנו.

תכונת אופי בעייתי בבן הזוג שלא הייתם משנים

יובל: ליאור כל היום מוקף באנשים וחייב להיות תמיד במרכז העניינים, הסלולרי עובד בלי הפסקה גם אל תוך הלילה והוא איננו מסוגל לעשות דברים לבד. לעומתו אני יותר מופנם ודווקא ההקצנה ההפוכה בינינו מובילה לאיזון מושלם.
ליאור: יובל תמיד שולח אותי לעשות דברים, גם אם זה לא הכי מתאים לי. להתמקח עם אנשים, כי הוא יודע שהמשא ומתן שלי יניב פירות לשנינו. בסופו של דבר זה גורם לו להרגיש מוגן  וכשהוא מרגיש טוב ובטוח זה שווה את הכול.

השיר שלנו

"אל תלכי מכאן" היה הרינגטון של שנינו בתקופה בה רק הכרנו, הוא תמיד מזכיר לנו את אותם ימים קסומים בהם הכול התחיל. עד היום אנחנו מרגישים מאוד חזק את המילים של השיר.

>> ארבע חתונות וגאווה אחת

>> המדריך לזוגיות לסבית: איך תחיו באושר ובעושר?

>> המדריך לסטוציונרית המתחילה