View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by doron ♡ (@stupidok)

דורון כחלון, כוכב טיקטוק ואושיית אינסטגרם בן 19, פרסם ברשתות החברתיות במהלך סוף השבוע האחרון כי הותקף באלימות ביפו, בזמן שעצר עם חברותיו לקנות משהו לאכול. מיד לאחר התקרית פרסם כחלון המבוהל סדרת סרטונים באינסטגרם ושיתף את עשרות אלפי העוקבים שלו על החוויה המפחידה. 

"סליחה אם אגמגם או אם אני נראה נסער, זה פשוט קרה ממש עכשיו", אמר כוכב הרשת. "הסתובבתי עכשיו עם חברות ביפו ועצר לידי רכב והבן אדם בפנים לא הפסיק לקלל אותי. אני לא מכיר אותו, לא הייתה לי איתו שום תקשורת והוא לא הפסיק לקלל. הבנתי שזה בגלל שאני נראה כמו הומו, או מתנהג בצורה שהיא קצת יותר נשית". 

כחלון אמר בסרטון שהוא מבין כי הנראות החיצונית שלו מושכת תשומת לב וגם שהוא רגיל לספוג אש בעקבותיה, אלא שהפעם זו לא הייתה הערה אחת, אלא מטח מאיים שגרם לו לחשוש מפני אלימות פיזית. "אם זאת הייתה קללה או שתיים הייתי שותק", הוא המשיך. "לא הייתה לי דרך לברוח מהסיטואציה אז אמרתי לו למה אתה מדבר אלי ככה, מה עשיתי לך. מן הסתם זה לא עזר והוא קילל אותי יותר וירק עלי. פחדתי שהוא יצא מהרכב וירביץ לי כי הוא התכוון לעשות את זה". 

למרות החשש, כחלון צילם את הגבר ואת לוחית הרישוי שלו, פרסם את התמונות בעמוד האינסטגרם שלו וביקש את עזרת העוקבים באיתורו. "אני חושב שדי, חלאס. אני לא יכול לספוג את הדברים האלה יותר. מי שחושב שהוא יכול לדבר אלי באיזו דרך שהוא רוצה שידע שיהיו לזה השלכות ואנשים כאלה צריכים להתבייש בעצמם". 

 דפדפו כדי לצפות בסרטונים שפרסם דורון כחלון:

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by doron ♡ (@stupidok)

 

העדות העצובה של כחלון הנסער הכתה גלים במהלך סוף השבוע האחרון ברשת החברתית. עוקבים רבים שיתפו את הסיפור והביעו את התמיכה שלו בהם, ובמהלך השבת פרסם כחלון פוסט בליווי הסרטונים שצילם, בו הוא מפרט את כל מה שקרה. 

"אין ממש צריך לייפות את המצב או לגרום לסיטואציה להישמע או להיראות אחרת, אז פשוט אומר את הדברים כמו שהם ואדבר פתוח", כתב. "אתמול תקפו אותי מילולית ופיזית - רק בגלל שאני הומו. יצאתי עם כמה חברות ליפו-תל אביב ורצינו לקנות לאכול ולחזור לאכול ברכב, מה שרובנו עושים בתקופה המוזרה הזו של הקורונה". 

בזמן שדורון וחברותיו ממתינים לאוכל שלהם, כחלון מספר שהרגיש שהוא סופג מבטים מהסביבה ושומע קללות מכוונות לעברו. "תוך כדי שאנחנו מנסים למצוא דרך לחזור לרכב מבלי שיתקפו, יקללו או יעליבו אותי בצורה כזו או אחרת - עוצר לידי רכב והבן אדם שנוהג בו מתחיל לקלל אותי, בצורה באמת מחרידה". כחלון מוסיף שליד הנהג ישבה אישה נוספת, שלא עשתה יותר מדי חוץ מלומר לו להפסיק, תוך כדי שהיא מגחכת.

כחלון מצא עצמו חסר אונים בסיטואציה מפחידה ונתקף חרדה. כאמור, מיד אחרי התקרית הוא שיתף את עשרות אלפי העוקבים שלו במה שאירע, בסדרת סרטונים בהם נראה מפוחד ונסער. "מי שמכיר אותי יודע כמה אני ביישן ובורח בסיטואציות כאלה. הייתי חיוור שעות אחר כך", המשיך. "איך קורה מצב שרק בגלל שאני הולך ברחוב, יורקים עליי, מקללים אותי ומאיימים עליי? מצאתי את עצמי רועד ובוכה כל הלילה, לא כי כואב לי על עצמי, כי פשוט נמאס לי. נמאס לי לחיות בעולם שכל כך שונא אותי ולא מקבל אותי, בגלל משהו שאני לא מצליח לשלוט בו. תנו לי בבקשה לחיות את החיים שלי בכבוד, זה הדבר היחיד שאני רוצה". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by doron ♡ (@stupidok)

"התקיפה האלימה והמזעזעת כלפי דורון היא נורה אדומה נוספת שנדלת בכל פעם שהשנאה מרימה את פניה", מסרה יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר. "אסור לנו לקבל בשוויון נפש את הסטטיסטיקה העגומה לפיה כל ארבע שעות להט״ב חווים מקרה אלימות, אפליה והשפלה, בין אם מדובר בתקיפה ברחוב או אפליה ממוסדות המדינה. נמשיך להיאבק בעבור כל אחד ואחת מחברי הקהילה למען הזכות לחיות את חיינו בביטחון. אני קוראת לכולם ולכולן לא להתמודד לבד ולדווח לנו כדי שנוכל לסייע ולמגר את הלהט״בופוביה".

מרכז הדיווח של האגודה למען הלהט״ב מלווה את דורון ומטפל במקרה.
לדיווח על כל מקרה להט״בופובי ניתן לפנות למרכז הדיווח של האגודה