>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מצעד הגאווה בבאר שבע
כ-1,500 איש חוגגים | צילום: טל מגן
ללא ספק, אירוע הגאווה השלישי של באר שבע היה הגדול והמוצלח ביותר בעיר, עד כה: יותר מ-1,500 משתתפים, וזאת על פי הדיווחים הרשמיים של המשטרה, הגיעו אמש (ו') לרחבת מרכז הצעירים שבעיר העתיקה כדי לחגוג את הגאווה של בירת הנגב. תחת הנחייתן של גלינה פור דה-ברה וסלין לה-דיווין סיפקה באר שבע את אירוע הגאווה המרשים ביותר אחרי תל אביב.
מצעד הגאווה בבאר שבע
מרגול עושה שמח | צילום: טל מגן

גאים באירוע מוצלח

הזמרת מרגול, שבשלב מסוים שמה בין שדיה דגל גאווה קטן, העלתה לבמה ארבעה נערים גאים, ולימדה אותם לענטז לצלילי "יא-חביבי יא-עיני". כמו כן, הופיעו ההרכב הבינלאומי סקאזי, סמואל בלאכר ומאיה ממן מכוכב נולד 1 והרכב הדאנס הבאר שבעי.

מצעד הגאווה בבאר שבע
מנחת הערב, גלינה פור דה-ברה | צילום: טל מגן

מלכות הדראג בלאדי מרי, ברברלה האליוול, צמד נותנות בעקב – סלין לה דיויין וגלוריה דיאמונד, כמו גם תלמידי בית הספר לדראג שבמרכז הגאה בגן מאיר בתל אביב, נראו בתלבושות ססגוניות סטייל פריסילה מלכת המדבר.

בנוסף, הדי.ג'ייז גיא לנץ, דניאל מריומה וקברניטי האריסה, יותם פפו ונתנאלה אטיאס, הרקידו לסירוגין את הקהל, באווירה מחשמלת.

מצעד הגאווה בבאר שבע
גאווה באר שבעית | צילום: טל מגן

מסביב לרחבה הוצבו דוכנים של ארגוני הקהילה השונים, בהם האגודה למען הלהט"ב, ארגון ההורים תהל"ה, הוועד למלחמה באיידס וסניף הברנוער בבאר שבע. כמו כן, באווירת בזאר אמיתית, הוצב דוכן מכירה של אביזרי גאווה, דוכן של מוכר נקניקיות ודוכן של פיתות דרוזיות._OBJ

יו”ר האגודה הארצית, שי דויטש קרא בנאומו לתקצוב מלא לפעילות המרכז הקהילתי לקהילה הגאה בעיר, להכנסת חוש"ן ארגון ההסברה הקהילתי למערכת החינוך בעיר ולטיפול בבעיות ההומופוביה הרבות בה. 

בהתאם לרוח התקופה האקטיביסטית, נכחו נציגים מהתאים הגאים השונים, בהם הליכוד, העבודה ומרצ. ח”כ ניצן הורביץ (מר”צ) נאם וקרא לתת שימת לב מיוחדת לצרכי הקהילה בפריפריה.

אין ספק שמפיק האירוע, דן זיסקוביץ', מנהל סניף האגודה בבאר שבע, ברק עטר וכל שאר המתנדבים יכולים להתגאות באירוע מוצלח, שהוציא א הגאווה מהבועה התל אביבית. וכותב שורות אלו מבקש לסיים בקריאה: לשנה הבאה במצעד גאווה שייצא מפתח אוניברסיטת בן-גוריון ויסתיים באירוע מרשים כמו אתמול, אם לא יותר, במרכז הצעירים.

>> צפו בקליפ הלוהט של הגאים בבאר שבע

>> היסטוריה בחדרה: מצעד הגאווה ברחובות העיר