יו"ר סיעת מרצ בעיריית ירושלים, לורה ורטון, תקפה היום (רביעי) בחריפות את רחל עזריה המתמודדת לעיריית ירושלים בראש רשימת "ירושלמים", לאחר שעזריה סירבה להגיע לביקור במאהל הלהט"ב שהוקם בירושלים במסגרת מחאת הלהט"ב. בפוסט שפרסמה מרצ ירושלים בדף הפייסבוק שלה נכתב: "אנחנו לא יודעים למי רחל עזריה נאמנה, אבל בטח לא לחופש שלך. עזריה, שכזכור הצביעה בכנסת בעד סגירת מרכולים בשבת, החליטה היום לבייש ולפגוע בקהילת הלהט"ב, כדי לקרוץ לקולות של תומכי כפייה דתית".

"מרצ ירושלים מגנה בכל לשון את ההתחמקות המכוערת של רחל עזריה, אשר מנסה להחזיר את קהילת הלהט"בית לארון", נכתב בפוסט, "המציאות הירושלמית דורשת יושר ואמירה ברורה: הקהילה הלהט"בית היא חלק בלתי נפרד מהמציאות הירושלמית. אי אפשר להגיד דבר אחד במקום אחד ואחר במקום אחר ולצפות לאמון. מרצ תגן על שוויון בכל מקום ובכל מצב ומתייצבת למאבק עם אמירה חד משמעית: חוק שמפלה הוא חוק פסול".

הודעתה של עזריה על כך שלא תופיע לבקר במאהל הגיעה דקות ספורות לאחר שחברי קהילת הלהט"ב בירושלים הגיעו אל מאהל המחאה ונדהמו לגלות כי במהלך הלילה כלל השלטים הגדולים שנתלו אתמול נקרעו ונעלמו וכי הדגלים שהוצבו במקום טמונים בפחי האשפה.

>> "אל תתנו לנו להיות הורים, תתנו ליגאל עמיר"

>> יום היסטורי: "ניצחנו בענק, המחאה רק החלה"

>> חוק הפונדקאות הוא רק הגפרור שהצית את השריפה

>> כך הפכנו אחת המדינות עם הכי הרבה משפחות גאות

אייל לוריא פרדס, מועמד מטעם מרצ למועצת העיר ירושלים ואחד ממובילי מחאת הלהט"ב בירושלים, שהגיע הבוקר למקום אמר: "זהו צעד נוסף של קיצוניים שמנסים לכפות עלינו מרחב ציבורי שאינו הולם את ערכיה הדמוקרטיים של מדינת ישראל ואת השקפות הציבור הישראלי. כל צעד כואב כזה רק מאשש עד כמה המאבק של הקהילה הגאה בירושלים ובישראל הוא קריטי לדמותה של המדינה. אני קורא לכולם לבוא למאהל המחאה ולעזור לנו לתת את תשובת הנגד לקיצוניים".