עשרות ראשי ערים ורשויות מכל רחבי הארץ הצטרפו ליוזמת עיריית תל אביב-יפו וחתמו על הצהרת משותפת לפעולה למען הקהילה הלהט"בית. מפגש בהשתתפות ראשי רשויות שהצטרפו ליוזמה התקיים היום (ב') בלשכת ראש עיריית תל-אביב-יפו רון חולדאי. הצהרת ראשי הערים בהובלת ראש העיר חולדאי וחבר המועצה הממונה על תחום הקהילה הגאה, איתי פנקס-ארד, היא התחייבות עירונית וקריאה לכלל הרשויות המקומיות לפעול למען הקהילה הלהט"בית ולקיים תהליכי למידה רשותיים של צרכיה.

לשון הקריאה: אנו, ראשי וראשות ערים ומועצות, קוראים לכל הרשויות המקומיות בישראל לקיים תהליך של שיח ולמידה בדבר צרכי הקהילה הגאה ביישוביהן על כל הקבוצות השונות המרכיבות אותה, וזאת על מנת להבטיח לחברי וחברות הקהילה הגאה חיים בהם חופש ושוויון זכויות; לפתח מענים ייעודיים ומותאמים לצרכים; ליצור מרחב מאפשר ומכבד ולהתייחס באופן שוויוני לכל איש ואישה ללא קשר לנטייתם המינית ו/או זהותם המגדרית.

הצהרת ראשי הערים (צילום: גיא יחיאלי,  יחסי ציבור )
המפגש הבוקר. "בשנת 2019 כל מקום במדינתנו אמור להיות 'בית' לכל אחד ואחת" | צילום: גיא יחיאלי, יחסי ציבור

כ-30 ראשי רשויות הצטרפו לקריאה המשותפת ובהם: ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך, ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, ראש עיריית טבריה רון קובי, ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, ראש עיריית כפר סבא רפי סער, ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי, ראש עיריית רמת השרון אבירם גרובר, ראש עיריית קרית אונו ישראל גל, ראש עיריית שוהם איתן פיטגרו, ראשת המועצה האזורית עמק חפר ד"ר גלית שאול, ראשת המועצה האזורית גזר רותם ידלין, ראשת המועצה האזורית יואב ד"ר מטי צרפתי הרכבי, ראש המועצה האזורית מבואות החרמון בני בן מובחר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר, ראשת המועצה האזורית דרום השרון אושרת גני גונן, ראש מועצת משגב דני עברי, ראש מועצת זרזיר אמיר מזאריב, ראש מועצת פרדסיה טל גורקי, ראשת מועצת קדימה צורן קרן גרין, ראש מועצת מטולה דוד אזולאי, ראש מועצת אורנית ניר בר טל, ראש מועצת יסוד המעלה אילן אור וראש המועצה הממונה בתל מונד עו"ד שמואל סיסו.

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי: "העיר תל אביב-יפו היא הבית של הקהילה הגאה כבר כ-20 שנה, תואר שיש בו גם הכבוד אבל גם מורכבות, שכן בשנת 2019 כל מקום במדינתנו אמור להיות 'בית' לכל אחד ואחת. היום, יחד עם כ-30 ראשי ערים ממטולה דרך טבריה, מעכו ועד שכנינו פה מרמת גן, חתמנו על קריאה והתחייבות ללמוד, לבוא לקראת הקהילה הגאה ולפעול למענה. זהו עוד צעד מבורך לכיוון היום בו לא נצטרך קריאות ועצומות- אלא פשוט נהיה בית לכולם".

איתי פנקס-ארד חבר מועצת עיריית תל-אביב-יפו: "כבר 20 שנה שתל אביב-יפו מעניקה מענה פרטני לצרכי הקהילה הלהט"בית והיא חתומה על כמה מהלכים פורצי דרך, חלקם גם ברמה בינלאומית. המגע היומיומי של רשות מקומית עם התושבים מאפשרת לקיחת אחריות על אין ספור נושאים וחובתה של כל רשות לפעול למען כל קהילה המתגוררת בעיר, לחזק אותה ולהעניק לה מעמד שווה. אני מקווה שרשויות רבות יילכו בעקבות תל-אביב-יפו וימנו גם מחזיק או מחזיקת תיק גאווה עירוני כפי שקורה היום גם בחיפה, בראשון לציון ובערים נוספות".

>> 6 זוגות גאים מפורסמים שהכירו דרך הרשת

>> 35 דברים שכל גיי חייב לנסות פעם אחת (לפחות!)

>> שוקל לפתוח את הזוגיות? כדאי שתקרא את זה קודם

במפגש דווח על ידי מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, אוהד חזקי, כי השנה יתקיימו ברחבי המדינה 40 אירועי גאווה - שיא של כל הזמנים.