איך תראה הקואליציה? (תמונת AVI: חדשות)
"יש חשיבות לקולנוע שנותן ביטוי למיעוט". זהבה גלאון | תמונת AVI: חדשות
יותר מ-300 איש הגיעו אמש לסינמטק תל אביב, לציון שלוש שנים למועדון הסרט הגאה.

במהלך האירוע הוקרן הסרט "אלברט נובס", בכיכובה של גלן קלוז, העוסק בזהות מגדרית. אורחת הכבוד של האירוע הייתה ח"כ זהבה גלאון (מרצ), שאמרה כי המאבק על קיומו של פסטיבל הקולנוע הגאה הוא מאבק על דמותה של ישראל תרבותית ודמוקרטית.

לחתימה על העצומה למען פסטיבל הקולנוע הגאה – לחצו כאן

"המאבק שלנו בימים אלה הוא על פניה של ישראל כחברה דמוקרטית, שוויונית ותרבותית", אמרה. "אותו הממסד שמדיר נשים, הוא גם זה שלא מאפשר נישואים בין בני אותו מין. יש חשיבות לקולנוע שנותן ביטוי להלך רוח, לדעות ולקבוצות מיעוט".

אין תמונה
גלן קלוז בסרט "אלברט נובס" - הדרת נשים סטייל המאה ה-19'
עוד הוסיפה גלאון: "הכרח הוא שיישאר קולנוע עצמאי, שיקבל תקצוב מהמדינה. ואני קוראת לשרת התרבות: על המדינה לעודד תמיכה בפסטיבלים כמו הפסטיבל הזה, ולא לשנות את הקריטריונים לתמיכה בהם".

מועדון הסרט הגאה, הפועל תחת שרביטו של יאיר הוכנר, נפגש פעם בחודש בסינמטק תל אביב. באירוע אמש הוקרן הסרט "אלברט נובס" של הבמאי רודריגו גרסיה, המועמד לשלושה פרסי גלובוס הזהב.

וידאו מתוך הארוע בהשתתפות ח"כ זהבה גלאון

בסרט מגלמת גלן קלוז אישה המתחזה לגבר, על מנת לעבוד ולשרוד באירלנד של המאה ה-19. אלא ששלושים שנה לאחר שהתלבשה וחיה כגבר, היא מוצאת עצמה בהתלבטות באשר לזהותה המגדרית.

לימור לבנת: "נושא הפסטיבל הגאה יישקל בכובד ראש"

לפני כשלושה שבועות פרסם mako גאווה את התגובה שמסרה שרת התרבות, לימור לבנת, לשאילתה שהגישה ח"כ גלאון בנושא הפסטיבל.

"טרם התקבלה כל החלטה סופית בנוגע לשינוי הקריטריונים", אמרה לבנת. "מדובר בהצעות בלבד של מועצת הקולנוע לשינוי מבחני התמיכה לחלוקת תקציב הקולנוע, על רקע השינויים והתמורות שחלו בתחום בעשר השנים האחרונות, מאז חוקק חוק הקולנוע".

"ההצעות השונות לביצוע תיקונים ושינויים במבחני התמיכה הועברו להערות הציבור, ובכלל זה גם ההצעה לשינוי קריטריוני התמיכה בפסטיבלי הקולנוע בישראל. לכן, כל טענה באשר לקביעת קריטריון שרירותי כזה או אחר הינה חסרת בסיס. הערות הציבור נועדו בדיוק כדי להימנע מקביעת קריטריונים באופן שרירותי, אלא רק לאחר שיתקיים דיון ציבורי סביב השלכות שונות שעשויים השינויים בקריטריונים לחולל".

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה