החקיקה הגאה בכנסת ממשיכה לעורר הדים.

שלשום צוין בכנסת לראשונה יום זכויות הלהט"ב, ואתמול עלו להצבעה במליאה שורה של הצעות חוק גאות, בהן גם הדרישה ממשרד הבריאות שיכשיר את הרופאים לטפל בחולים להט"בים במהלך לימודי הרפואה. ההצעה הועלתה על ידי ח"כ מיכל רוזין (מרצ).

את תגובת הממשלה נתן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה), שבחר להשיב במה שהוא כינה דברי תורה. "פרשת השבוע. אז אני אשאל אתכם על פרשת השבוע", אמר ליצמן. "בפרשת השבוע עשו עגל הזהב... משה רבנו בא, יורד מן השמים, אחרי שהוא נתן את התורה, הוא ראה את העגל, הוא רואה את המחולות, הוא שובר את הלוחות, הוא עולה למעלה...

"הוא עולה אל השמים", המשיך ליצמן, "מה הוא אומר? הוא רוצה להיות מליץ יושר ליהודים. הוא אומר לשמים, מה הוא אומר? ויאמר משה אל ה': "אנא, חטא העם הזה חטאה גדולה". זה העורך-דין, זה מליץ היושר. הוא רואה את החורבן, הוא רואה את הדבר".

כשנשאל על ידי ח"כ רוזין איך הוא משווה בין דמויות של מטופלים לחטא, ענה ליצמן: "כתוב בספרים, כי משה רבנו וה' באמת יודעים שחטאו", מה שגרם להתרעמות גדולה של חלק מהנוכחים במליאה, אליה הגיב ליצמן: "העם אמר את דברו, העם אמר שאנחנו בקואליציה, לא אתם. שנתיים הייתי באופוזיציה, סבלתי. עכשיו העם אמר את דברו".

אין תמונה
ח"כ רוזין - דרשה שראש הממשלה יגנה את הדברים

"זה שאתה עמדת פה ואתה אמרת: אותי בחרו ואני עכשיו בשלטון, מראה בדיוק את חוסר ההבנה שאתה שר של כל בני ישראל, של כולם – של יהודים, של ערבים, של הומואים, של סטרייטים, של כולם", אמרה ח"כ רוזין בתגובה. "אתה שר של כולם, ואתה לא יכול להגיד: האוכלוסייה הזאת חוטאת ולכן היא לא תקבל ממני טיפול. 


"לא יכול להיות שאתה תעמוד פה ותטיף לנו מוסר על עגל הזהב. לא יכול להיות, כי חלק מהעניין גם שהתורה מצווה לנו זה להתייחס בשוויון ולהתייחס בדרך-ארץ ולהתייחס לכל אדם כנברא בצלם. ומה שעשית פה הוא לא יהודי והוא לא אנושי". רוזין שיתפה הקלטה של הדיון בעמוד הפייסבוק שלה, בה קראה לרה"מ נתניהו שיגנה את דבריו של ליצמן.