>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
יצטרך לעבוד על המבטא. ארנולד שוורצנגר
ליהוק מפתיע: אחרי פרישתו של מיקי רורק, הודיעו יוצרי הסרט על חייו של גארת' תומאס, שחקן הרוגבי הראשון שיצא מהארון, כי את דמותו של תומאס יגלם לא אחר מאשר ארנולד שוורצנגר. למושל קליפורניה לשעבר, שהודיע רשמית אשתקד כי הוא חוזר לעולם הקולנוע, היסטוריה רצופת פניות עם קהילת הלהט"ב – החל מהאשמות בהומופוביה ועד לתמיכה בנישואים בין בני אותו מין והנצחתו של הארווי מילק.

בהתחלה התכוון רורק לגלם את דמותו של תומאס, לאחר שלדבריו הפסיד בהורדת ידיים בפאב בלונדון לשחקני רוגבי הומואים. "הייתה כתבה על גארת' תומאס", אמר. "פגשתי אותו ואמרתי לו שאני רוצה לגלם את דמותו בסרט על סיפור חייו".

אבל האימונים המפרכים והפעלולים אותם היה צריך רורק ללמוד הכריעו אותו, והוא הודיע על פרישה. מפיקי הסרט החלו לחפש בקדחתנות אחרי שחקן מתאים, והפעם התמקדו בחיפוש אחר מישהו שיש לו ניסיון באימונים מפרכים ובפעלולים. וכך גויס לו במפתיע השחקן האוסטרי-אמריקני, שפרש מהפוליטיקה.

שוורצנגר, שברזומה שלו ארבעה תארי מר עולם, כיכב בסרטי אקשן שוברי קופות, בהם "שליחות קטלנית", "זיכרון גורלי" ו"שקרים אמיתיים", כמו גם קומדיות מצליחות, כמו "ג'וניור" ו"תאומים". לאחרונה אף נודע, כי שוורצנגר יחבור שוב לדני דה-ויטו, לסרט המשך ללהיט משנת 1988.

"רוגבי זה משחק של גברים – וגארת' תומאס הוא גבר אמיתי"

בעבר האשימו את שוורצנגר בהתבטאויות הומופוביות, לאחר שנהג לתאר גברים הומואים ומתנגדים פוליטיים שהחשיב לחלשים כ"גברים נשיים" ו"ילדות".

גארת' תומאס
גבר אמיתי. גארת' תומאס | צילום: Shaun Botterill, GettyImages IL
אולם, עם התפתחות הקריירה הפוליטית, נקט בעמדה נחרצת למען זכויות להט"ב, לרבות תמיכה בנישואים בין בני אותו מין, התנגדות להצעה 8 שנועדה לבטל את הנישואים החד-מיניים בקליפורניה וגם הנצחה של הפוליטיקאי היהודי-אמריקני, חלוץ המאבק הפוליטי הלהט"בי בארצות הברית, הארווי מילק.

גורמים המקורבים לשחקן אמרו כי הוא מצפה מאוד להשתתפות בסרט על חייו של תומאס. "רוגבי זה משחק של גברים", ציטטו הגורמים את השחקן. "גארת' תומאס הוא גבר אמיתי. אני לא יכול לחכות לגלם את התפקיד שלו. אני מתאר לעצמי שאני מצפה גם לחוויה המוזרה של החברויות שנוצרות במלתחות, אתם יודעים, איפה ששוטפים את כל הלכלוך".

מפיקי הסרט מודים כי המבטא האוסטרי הכבד של שוורצנגר עלול ליצור בעיה. אולם, במהלך ביקורו כמושל ברחוב דאונינג 10 בלונדון, מעונו של ראש ממשלת בריטניה, התאהב שוורצנגר בממלכה המאוחדת, ורצה לחזור לשם כבר זמן רב.

אלא שכעת יצטרך לנסוע לווילס, ולקבל שיעורים במבטא וולשי – המבטא של תומאס. אם ייכשל בזה, ייתכן שהמפיקים ימצאו את עצמם שוב בלי כוכב.

"לא רוצה להיזכר כ'שחקן הרוגבי ההומו'"

גארת' תומאס, שפרש לאחרונה מהרוגבי המקצועני, נולד בכפר סארן, כחמישה ק"מ מצפון לעיר בריג'נד שבמערב ווילס. הוא מדורג במקום התשיעי בעולם בכמות הטריי שקבע, ובמשחקי גביע העולם ברוגבי בשנת 2007 היה לשחקן הראשון שזכה במאה משחקים בינלאומיים בגרסת הרוגבי יוניון.

בין השנים 2002 ל-2007 היה נשוי תומאס לג'נה, אהבת נעוריו. בדצמבר 2009 יצא רשמית מהארון בראיון לדיילי מייל.

"אני לא רוצה להיזכר כ'שחקן הרוגבי ההומו'", אמר בראיון. "אני שחקן רוגבי, ולפני הכל אני גבר". מאוחר יותר, בראיון לבי.בי.סי אמר כי הוא מקווה שהיציאה מהארון תסייע בעתיד לנערים הומואים המשחקים רוגבי לצאת מהארון ולא להתבייש במי שהם.

>> הקהילה הגאה נגד צה"ל

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה